שכפול מפתחות ע"י מנעולן
נכתב על ידי: אורי
תאריך: 26/02/12

שכפול שלט לרכב

גם אם אתם לא מאובחנים כאנשים הסובלים מבעיות בזיכרון, קורה מדי פעם שאינכם זוכרים היכן הנחתם את המפתחות לבית ו/או לאיפה השלכתם את שלט הרכב כשחזרתם לביתכם לאחר יום עבודה ארוך. הנורא מכל הוא שצריך להתמודד עם שאלות אלו דווקא ברגעים שבהם גם ככה אתם לחוצים מאוד וממהרים לצאת כדי לא לאחר. תחושות הלחץ והתסכול היו נמנעות מכם אילו רק הייתם נעזרים בשירות שכפול שלט לרכב שכל מנעולן מעניק.

שכפול שלט לרכב – תהליך קצר ופשוט
שכפול שלט רכב אינו דבר כל כך מסובך. מדובר בעניין פשוט שנמשך לכל היותר כמה דקות. ממש כפי שאתם משכפלים לעצמכם מפתח לשעת חירום, תמיד כדאי לשכפל לעצכם גם את השלט לרכב. רק כך תוכלו לצאת לדרככם ללא לחץ של זמן. בנוסף תוכלו להשאיר את החיפוש אחר שלט הרכב הנוסף לזמן אחר, רגוע יותר.

שכפול מפתחות ושלטים - מה שבסרטים זה לא מה שקורה במציאות
לעיתים קרובות מציגים בסרטים ובסדרות טלוויזיה כל מיני שיטות לשכפול מפתח או לשכפול שלט לרכב. כל ז'אנר סרטי וסדרות הפעולה, המתח ואפילו המדע הבדיוני עושה שימוש נרחב בכל מה שקשור למפתחות, וממציא שיטות לשכפולים בדרכים יצירתיות ומקוריות. דרכים אלו לא תמיד אפשריות במציאות. למשל, בוודאי ראיתם לפחות פעם אחת סצנה בה עומדים לגנוב רכב או לפרוץ למכונית. בסצנה זו הגנב הפוטנציאלי הטביע את המפתח לרכב בחומר דמוי פלסטלינה, ולאחר מכן מילא את הטביעה במין נוזל מתכתי כדי ליצור מפתח מדויק שיאפשר את התנעת הרכב ללא כל בעיה. כיום שכפול זה איננו אפשרי כיוון שהמפתחות מגיעים עם סימן מיוחד המאפשר לרכב לדעת אם מדובר במפתח המקורי של הרכב או לא.

כיצד משכפלים שלט של רכב?
אמנם המנעולן קודם כל פותח את השלט עם מברג פיליפס, אך המכשיר שנקרא מנתח טווח הוא זה שמאפשר למעשה כל שכפול שלט לרכב. ברגע שהטווח במכשיר תואם, המנעולן יכול לכוון את השלט המיועד לשכפול לאותו תדר של השלט המקורי. וזהו! באמת שתהליך זה הוא קל מאוד.

כמה עותקים ניתן לשכפל לשלט?
בדרך כלל חברות רכב יכולות לשכפל עד שני שלטי רכב לאדם. לעומת מפתחות, שאותם ניתן לחלק לכמה וכמה אנשים ולכן ניתן לשכפלם ללא הגבלה, הרי ששכפול שלט ברכב נעשה באופן מוגבל למדי.

מי רשאי לשכפל שלטים לרכב?
אם אתם מעוניינים בשכפול שלט לרכב, הדבר הטוב ביותר עבורכם הוא לפנות למנעולן מנוסה ומוסמך. מנעולן מוסמך הוא מנעולן שיש לו תעודת יושר מטעם משטרת ישראל ו/או תעודת מנעולן מטעם איגוד המנעולנים. אל תהססו ובקשו ממנו להציג את אחת מהתעודות האלו בפניכם, כך תוכלו לדעת שמדובר באדם אמין שלא ינצל את הסמכתו על מנת לשכפל לעצמו עותק מהשלט שלכם.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article26531.aspx