טיפול אלטרנטיבי לסרטן המוח: דיאטה?!
נכתב על ידי: פרו קיד
תאריך: 12/06/12

טיפול אלטרנטיבי לסרטן המוח: דיאטה?!

לפני כ-5 שנים התפרסם מחקר מעניין אשר הודיע קבל עם ועדה כי דיאטה עתירת שומן ודל בפחמימות מאטה התפתחות סרטן המוח בעכברים. הכיצד? ובכן, בבוסטון קולג' זיהו טיפול אלטרנטיבי המבוסס על תזונה לטיפול בסרטן המוח שאינה כרוכה במתן כימיקלים, קרינה או ניתוח פולשני. החוקרים מצאו כי בעזרת מוצר קיים בשוק ושמו Ketocal - דיאטה דלת פחמימות ועתירה בשומנים שנועדה לטיפול באפילפסיה אצל ילדים יכול להקטין משמעותית את הצמיחה של גידולי מוח בעכברי מעבדה. יתר על כן, תזונה ספציפית זו משפרת באופן משמעותי את שיעורי ההישרדות ביחס לעכברים בריאים בקבוצת הביקורת אשר קיבלו תזונה רגילה הכוללת דיאטה דלה בשומנים ועתירת פחמימות.

לדברי פרופסור טום סייפרייד מבוסטון קולג' אשר הנחה ופיקח על המחקר, KetoCal מהווה טיפול אלטרנטיבי חדשני לסרטן ממאיר של המוח, אמנם הגידולים לא נעלמו בעכברים שקיבלו תזונה קפדנית של Ketocal אך הם קטנו בצורה משמעותית והעכברים חיו למשך זמן ארוך יותר. בנוסף בהשוואה לטיפול קרינה, כימותרפיה וניתוח כמו אלו שניתנתים לחולי סרטן על כל סוגיו (סרטן ריאות, סרטן הלבלב)ketocal היא אופציה הרבה יותר זולה.

סרטן מוח ממאיר הוא אחד מסוגי הסרטן הקטלניים שקיים בקרב מבוגרים וצועד במקום השני כסיבה לתמותה בקרב ילדים. דרכים רבות לטיפול נכשלות לספק פתרון לטווח הארוך היות והם אינם מתמקדים בצורה יעילה בחיסול תאי הסרטן ומזיקים גם לתאים הבריאים. דיאטת ketocal פותרת דילמה זו על ידי הרעבה של התאים הסרטניים ממולקולות הסוכר אותם הם צריכים לצמיחה והישרדות. עקב הרכבה המיוחד, הדיאטה הזו מונעת מן התאים הסרטניים את הגלוקוז, ובמקביל, מספקת לתאים הנורמאליים של המוח מולקולות קטון – תרכובת אורגנית אשר התאים הנורמאליים יכולים להשתמש בו בצורה יעילה אך התאים הסרטניים לא.

במחקר שהתבצע על 3 קבוצות של עכברים עם סרטן ממאיר מושתל במוחם, האחת עם דיאטה רגילה, השנייה עם דיאטת קטוקל בלתי מוגבלת והשלישית עם דיאטת קטוקל מוקפדת התוצאות הראו כי: בקבוצה עם דיאטת קטוקל מוקפדת צמיחת סרטן במוח העכברים ירדה ב-35%-65% ויתר על כן, שיעור ההישרדות היו גבוהים יותר מאשר בשתי הקבוצות האחרות. כלומר זו שיטה בטוחה ויעילה לטיפול וצריכה להיחשב כטיפול אלטרנטיבי לסרטן מוח ממאיר.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article29883.aspx