דף הבית רפואה ובריאות סרטן טיפול אלטרנטיבי לסרטן המוח: דיאטה?!
טיפול אלטרנטיבי לסרטן המוח: דיאטה?!
פרו קיד 12/06/12 |  צפיות: 4010

טיפול אלטרנטיבי לסרטן המוח: דיאטה?!

לפני כ-5 שנים התפרסם מחקר מעניין אשר הודיע קבל עם ועדה כי דיאטה עתירת שומן ודל בפחמימות מאטה התפתחות סרטן המוח בעכברים. הכיצד? ובכן, בבוסטון קולג' זיהו טיפול אלטרנטיבי המבוסס על תזונה לטיפול בסרטן המוח שאינה כרוכה במתן כימיקלים, קרינה או ניתוח פולשני. החוקרים מצאו כי בעזרת מוצר קיים בשוק ושמו Ketocal - דיאטה דלת פחמימות ועתירה בשומנים שנועדה לטיפול באפילפסיה אצל ילדים יכול להקטין משמעותית את הצמיחה של גידולי מוח בעכברי מעבדה. יתר על כן, תזונה ספציפית זו משפרת באופן משמעותי את שיעורי ההישרדות ביחס לעכברים בריאים בקבוצת הביקורת אשר קיבלו תזונה רגילה הכוללת דיאטה דלה בשומנים ועתירת פחמימות.

לדברי פרופסור טום סייפרייד מבוסטון קולג' אשר הנחה ופיקח על המחקר, KetoCal מהווה טיפול אלטרנטיבי חדשני לסרטן ממאיר של המוח, אמנם הגידולים לא נעלמו בעכברים שקיבלו תזונה קפדנית של Ketocal אך הם קטנו בצורה משמעותית והעכברים חיו למשך זמן ארוך יותר. בנוסף בהשוואה לטיפול קרינה, כימותרפיה וניתוח כמו אלו שניתנתים לחולי סרטן על כל סוגיו (סרטן ריאות, סרטן הלבלב)ketocal היא אופציה הרבה יותר זולה.

סרטן מוח ממאיר הוא אחד מסוגי הסרטן הקטלניים שקיים בקרב מבוגרים וצועד במקום השני כסיבה לתמותה בקרב ילדים. דרכים רבות לטיפול נכשלות לספק פתרון לטווח הארוך היות והם אינם מתמקדים בצורה יעילה בחיסול תאי הסרטן ומזיקים גם לתאים הבריאים. דיאטת ketocal פותרת דילמה זו על ידי הרעבה של התאים הסרטניים ממולקולות הסוכר אותם הם צריכים לצמיחה והישרדות. עקב הרכבה המיוחד, הדיאטה הזו מונעת מן התאים הסרטניים את הגלוקוז, ובמקביל, מספקת לתאים הנורמאליים של המוח מולקולות קטון – תרכובת אורגנית אשר התאים הנורמאליים יכולים להשתמש בו בצורה יעילה אך התאים הסרטניים לא.

במחקר שהתבצע על 3 קבוצות של עכברים עם סרטן ממאיר מושתל במוחם, האחת עם דיאטה רגילה, השנייה עם דיאטת קטוקל בלתי מוגבלת והשלישית עם דיאטת קטוקל מוקפדת התוצאות הראו כי: בקבוצה עם דיאטת קטוקל מוקפדת צמיחת סרטן במוח העכברים ירדה ב-35%-65% ויתר על כן, שיעור ההישרדות היו גבוהים יותר מאשר בשתי הקבוצות האחרות. כלומר זו שיטה בטוחה ויעילה לטיפול וצריכה להיחשב כטיפול אלטרנטיבי לסרטן מוח ממאיר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 פרו קיד


 


מאמרים נוספים מאת פרו קיד
 
בדיקה גנטית חדשה תנבא תוצאות קליניות של חולי GBM
12/12/12 | סרטן
מדי שנה בארה"ב מתגלים כ-18 אלף חולים חדשים ומתוכם יותר מ-12 אלף יאבדו את חייהם. מחקרים חדשים ומרגשים מתרחשים ברגעים אלו על מנת לעזור לחולי ה-GBM וחלקם אף מניבים תוצאות חיוביות להארכת החיים וגם שיפור אורח החיים.

התקדמות נרשמה בתחום הטיפולי של סרטן הריאות
12/12/12 | סרטן
מדי יום נשמעים דיווחים על טיפולים חדשים בתחום הסרטן. בעת האחרונה, דיווחים עדכניים מספרים על טיפולים חדשים בתחום סרטן הריאות.

דרכי טיפול בסרטן הקיבה
12/12/12 | סרטן
סרטן הקיבה הינו אחד מסוגי הסרטן הקשים ביותר והוא מתגלה לרוב בשלב מאוחר של המחלה. דרכי הטיפול בחולי סרטן הקיבה כוללים כיום שיטות קונבנציונאליות שהיו קיימות כבר שנים רבות בשילוב עם שיטות חדשות יותר.

מעשנים סיגריות? תתחילו לחשוש גם מסרטן הלבלב
12/12/12 | סרטן
אפשר לחשוב שלמעשנים אין מספיק צרות – סרטן ריאות, מחלות לב ועכשיו מצטרף לרשימה גם סרטן הלבלב. נמצא כי מעשנים נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח את סרטן הלבלב ולמי שאינו מכיר את המחלה - היא בהחלט לא נכנסת לקטגוריה של המחלות שניתן להתגבר עליהן בקלות.

עושים התאמות לדרישות הגבוהות
התחרות בשוק העבודה הולכת וגדלה בכל שנה. בישרל , כיאה למדינה שבה יש הון אנושי ברמה גבוהה אפשר לראות כיצד יש לא מעט מוסדות וארגונים שמעוניינים להמשיך ולפתח את הפעילות שלהם תוך הישענות על אנשי מקצוע בכירים

להשתלב בתחום רחב ומספק
ולם ללא אחיות .. תתארו לעצמכם איך היה נראה וכמה חמלה וחום היו חסרים בעולמנו. נראה כי לא רק רופאים מומחים וטכנאים בתחום הרפואה היו מורטים את שערותיהם ללא אחיות רציניות לצדם אלא שגם אלו המתאשפזים או המגיעים לבדיקות שונות היינו רואים עד כמה חשוב החלק של אשת מקצוע זו בחיינו.

מתחילים את הדרך לקריירה
בכל הקשור לתנאי הקבלה הרי שניתן לראות כיצד מעבר לבסיס מסוים יש שוני בין מוסד לימודים אחד למשנהו. כך יכול מועמד להתחיל לימודי תואר ראשון לאחר שהיה צריך להציג ממוצע בגרות גבוה יחוד עם ציון פסיכומטרי גבוה

הסבה לתחום מגוון ומרתק
בתקופות שונות של החיים מחליטים רבים לעשות הסבה מקצועית לתחום שמעניין אותם יותר או כזה שיכול להציע להם סיפוק גדול יותר ממה שהם עושים כיום וכמובן משכורת גבוה יותר ומכובדת יותר.

אופציות מגוונות לקבלת התואר הנכסף
כיום לימודים אקדמיים הם כבר לא נחלתם של בעלי ממון או של מי שמכוון גבוה מאוד.

התקנת מעלית
28/06/12 | שיפוצים
אז אילו יתרונות בכלל קיימים בהתקנת מעלית? ובכן, קודם כל שיפור איכות החיים והנוחות של הדיירים בעליה הן בעליה יום- יומית במעלית במקום המדרגות ואפילו לצורך העלאת הקניות או משאות אחרים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI