לימודים אקדמאיים- לא לכל אחד
נכתב על ידי: אריאל
תאריך: 08/08/12

אפשר ללמוד במגוון רחב של נושאים לקראת תואר רקדמאי בארץ, תואר ראשון זה התואר הנפוץ ביותר כשיהיה באפשרותכם ללמוד היום בתחום התקשורת, הפסיכולוגיה, המחשבים, המשפט ועוד. מי שמעוניין ללמוד לתואר ראשון שיבין כי מדובר בהשקעה של שלוש שנים לפחות ולפחות משלושים אלף שקלים לתואר כולו, יש כמובן תארים נחשקים יותר ונחשקים פחות אך מה שחשוב באמת הוא שתלמדו נושא שמסקרן אתכם ושבו אתם מעוניינים לעסוק בחייכם.

על לימודי תואר ראשון וחשיבותם :

התואר ראשון מוענק לאלו שסיימו את תקופת הלימודים שלהם בהצלחה (בציון הנדרש), התואר מוענק בדרך כלל במסגרת לימודים שנמשכת לאורך שלוש שנים. יחד עם זאת-   ישנם לימודים לתואר ראשון שנמשכים גם ארבע שנים ואף חמש שנים כמו במקרה של לימודי עיצוב ואדריכלות.

לימודי תואר ראשון מספקים את הבסיס להמשך לימודים במוסדות המאושרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה, בסיום הלימודים ולאחר שעמדו הסטודנטים בהצלחה במבחנים הם יכולים להשתלב במקומות עבודה ולהמשיך ללימודי תואר שני.


בעבר הרחוק היו מוכנים לקלוט אנשים ללא תואר ראשון למקומות תעסוקה רבים אך המצב אינו כזה כיום, בזמנים אלו במרבית מקומות העבודה בהם מוצעים תפקידים בכירים יש דרישה לתואר ראשון בתחומים מגוונים או פשוט לתואר ראשון. מאחר ויש ביקוש רב ללימודי תואר ראשון, תנאי הקבלה הוחמרו עם השנים. רבים בוחרים ללכת לקורסי הכנה לפסיכומטרי שנועדו לאפשר למועמד להתקבל לכל תוכנית לימודים שירצה ללמוד בה.

כיום, אפשרויות הלימודים הפכו למגוונות יותר כשישנם מוסדות לימוד המאפשרות מסלול לימודים נוחוגמיש במיוחד. כך למשל האוניברסיטה הפתוחהמאפשרת ללמוד לתואר ראשון לאורך תקופה ממושכת, כאשר הסטודנטים אינם נדרשים להגיע פיזית לשיעורים ויכולים ללמוד כמעט כל תחום מהבית בזמנם הפנוי. בוגרי תואר ראשון מוכיחים למעסיקים העתידיים שלהם כי יש להם יכולת התמדה, שהיכולות האינטלקטואליות שלהם גבוהות יותר ושכוח ההתמדה שלהם הוא גבוה.

לפעמים אין זה חשוב באיזה תחום לימודים תבחרו בתואר הראשון במידה ואינכם סגורים על עצמכם, העיקר הוא שתלמדו לתואר ראשון כדי שתוכלו להשתלב בעבודות מבוקשות יותר וכמובן להרוויח יותר כסף –בוגרי תואר ראשון בממוצע מרוויחים יותר מאנשים שאין להם תואר ראשון. יחד עם זאת, ישנם מקצועות שאינם מצריכים תואר ראשון ועדיין אפשר להתקיים מפרנסה יפה לאחר לקיחת אחד או יותר קורסים בתחום המבוקש. קורסים מקצועיים מתאימים במיוחד לאנשים שאינם מעוניינים או חושבים שיתקשו בלימודים אקדמאיים.

מקצוע מכובד ומפרנס שאפשר ללמוד ולעסוק בו גם ללא תואר הוא מקצוע המאפר. ישנם בתי ספר רבים בארץ לאיפור המציעים תוכניות לימוד שונות ומגוונות.

זאת ועוד, אם בחרתם ללמוד תואר ראשון מבלי שהייתם בטוחים כי זהו התחום המועדף עליכם יהיה באפשרותכם לבחור במסגרת לימודים אחרת לתואר השני.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article31480.aspx