דף הבית חינוך ולימודים לימודים אקדמאיים לימודים אקדמאיים- לא לכל אחד
לימודים אקדמאיים- לא לכל אחד
אריאל 08/08/12 |  צפיות: 6153

אפשר ללמוד במגוון רחב של נושאים לקראת תואר רקדמאי בארץ, תואר ראשון זה התואר הנפוץ ביותר כשיהיה באפשרותכם ללמוד היום בתחום התקשורת, הפסיכולוגיה, המחשבים, המשפט ועוד. מי שמעוניין ללמוד לתואר ראשון שיבין כי מדובר בהשקעה של שלוש שנים לפחות ולפחות משלושים אלף שקלים לתואר כולו, יש כמובן תארים נחשקים יותר ונחשקים פחות אך מה שחשוב באמת הוא שתלמדו נושא שמסקרן אתכם ושבו אתם מעוניינים לעסוק בחייכם.

על לימודי תואר ראשון וחשיבותם :

התואר ראשון מוענק לאלו שסיימו את תקופת הלימודים שלהם בהצלחה (בציון הנדרש), התואר מוענק בדרך כלל במסגרת לימודים שנמשכת לאורך שלוש שנים. יחד עם זאת-   ישנם לימודים לתואר ראשון שנמשכים גם ארבע שנים ואף חמש שנים כמו במקרה של לימודי עיצוב ואדריכלות.

לימודי תואר ראשון מספקים את הבסיס להמשך לימודים במוסדות המאושרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה, בסיום הלימודים ולאחר שעמדו הסטודנטים בהצלחה במבחנים הם יכולים להשתלב במקומות עבודה ולהמשיך ללימודי תואר שני.


בעבר הרחוק היו מוכנים לקלוט אנשים ללא תואר ראשון למקומות תעסוקה רבים אך המצב אינו כזה כיום, בזמנים אלו במרבית מקומות העבודה בהם מוצעים תפקידים בכירים יש דרישה לתואר ראשון בתחומים מגוונים או פשוט לתואר ראשון. מאחר ויש ביקוש רב ללימודי תואר ראשון, תנאי הקבלה הוחמרו עם השנים. רבים בוחרים ללכת לקורסי הכנה לפסיכומטרי שנועדו לאפשר למועמד להתקבל לכל תוכנית לימודים שירצה ללמוד בה.

כיום, אפשרויות הלימודים הפכו למגוונות יותר כשישנם מוסדות לימוד המאפשרות מסלול לימודים נוחוגמיש במיוחד. כך למשל האוניברסיטה הפתוחהמאפשרת ללמוד לתואר ראשון לאורך תקופה ממושכת, כאשר הסטודנטים אינם נדרשים להגיע פיזית לשיעורים ויכולים ללמוד כמעט כל תחום מהבית בזמנם הפנוי. בוגרי תואר ראשון מוכיחים למעסיקים העתידיים שלהם כי יש להם יכולת התמדה, שהיכולות האינטלקטואליות שלהם גבוהות יותר ושכוח ההתמדה שלהם הוא גבוה.

לפעמים אין זה חשוב באיזה תחום לימודים תבחרו בתואר הראשון במידה ואינכם סגורים על עצמכם, העיקר הוא שתלמדו לתואר ראשון כדי שתוכלו להשתלב בעבודות מבוקשות יותר וכמובן להרוויח יותר כסף –בוגרי תואר ראשון בממוצע מרוויחים יותר מאנשים שאין להם תואר ראשון. יחד עם זאת, ישנם מקצועות שאינם מצריכים תואר ראשון ועדיין אפשר להתקיים מפרנסה יפה לאחר לקיחת אחד או יותר קורסים בתחום המבוקש. קורסים מקצועיים מתאימים במיוחד לאנשים שאינם מעוניינים או חושבים שיתקשו בלימודים אקדמאיים.

מקצוע מכובד ומפרנס שאפשר ללמוד ולעסוק בו גם ללא תואר הוא מקצוע המאפר. ישנם בתי ספר רבים בארץ לאיפור המציעים תוכניות לימוד שונות ומגוונות.

זאת ועוד, אם בחרתם ללמוד תואר ראשון מבלי שהייתם בטוחים כי זהו התחום המועדף עליכם יהיה באפשרותכם לבחור במסגרת לימודים אחרת לתואר השני.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אריאל


 


מאמרים נוספים מאת אריאל
 
תמונות מצחיקות - כל הצחוקים כל הזמן
מרגישים מעט מדוכדכים או משועממים? בא לכם להרים קצת את מצב הרוח, לחייך או אפילו ליפול מצחוק? לא סתם הפך המשפט "תמונה אחת שווה אלף מילים" כה שגור. לא תאמינו מה תמונה אחת מקורית ומצחיקה יכולה לעשות.

משלוחי פרחים - מתנה נהדרת ליולדת
משלוחי פרחים הם מתנה נהדרת ליולדות, לנשים ביום האישה ולחוגגים ימי הולדת. השירות הנפוץ ביותר הוא שמתקשרים לחנויות שעושות משלוחי פרחים, מבררים לגבי עלויות וגדלים של הזרים, ומזמינים טלפונית.

לימודים אקדמאיים- לא לכל אחד
התואר ראשון מוענק לאלו שסיימו את תקופת הלימודים שלהם בהצלחה (בציון הנדרש), התואר מוענק בדרך כלל במסגרת לימודים שנמשכת לאורך שלוש שנים. יחד עם זאת- ישנם לימודים לתואר ראשון שנמשכים גם ארבע שנים ואף חמש שנים כמו במקרה של לימודי עיצוב ואדריכלות.

תואר שני- כל המידע המעודכן על לימודים מתקדמים
לימודים לתואר שני הם לימודי התמחות והעמקה בכל מיני נושאי לימוד, עליכם להכיר כי לימודי התואר הראשון לא חייבים להיות מקבילים לתואר השני ולמעשה מותר ללמוד תחום התמחות שונה לחלוטין מהלימודים בתואר הראשון.

תואר שני- כל המידע המעודכן על לימודים מתקדמים
לימודים לתואר שני הם לימודי התמחות והעמקה בכל מיני נושאי לימוד, עליכם להכיר כי לימודי התואר הראשון לא חייבים להיות מקבילים לתואר השני ולמעשה מותר ללמוד תחום התמחות שונה לחלוטין מהלימודים בתואר הראשון.

כל מה שרצית לדעת על לימודי שוק ההון
במהלך לימודי שוק ההון התלמידים בקורס זה רוכשים ידע עצום במקצוע הכלכלה, מנה"ע, החוק והמשפט והשיווק. ההתמחות בלימודים מגוונים בתחום הזה מתפקדת כנקודת מפתח לאנשים ששואפים להתקדם בעולם הזה והיות שכך הם מומלצים אף לאלו שכבר עובדים בתחום.

ההרשמה לפסיכומטרי דורשת בדיקה מעמיקה ויעילה
המודעות לציוני פסיכומטרי גבוהה מאוד כיום, משום כך, בכל עיר כמעט יהיה באפשרותכם למצוא כמה בתי ספר ללימוד פסיכומטרי, אך כיצד יש לבחור בניהם? ראשית לבחון את סגל המורים והאם יש להם ניסיון בלימודים מסוג זה.

הסמכה בלימודי משפטים לאקדמאיים
בעלי תואר אקדמי במקצועות שונים שמעניין אותם להגדיל את ידיעותיהם באופן שיהיה בו דברים גם מהעולם החוקי מסוגלים להתעניין במסלול אקדמי זה, שנועד לאנשים שכבר מחזיקים תואר אקדמי.

לעשות שיחות מארה"ב לישראל ולא לשלם בהגזמה
השתדרגות מעניינת וזריזה של התשתית ותחרות בין חברות טובה לצרכן בין הרבה ספקיות אמצעי תקשורת, אין יותר סינדיקט של ספקית סלולר יחידה. בימינו אפשר לעשות שיחות לארץ בכל מקום בעולם כולו, בכל שעה בלי פחד ממחירי ביצוע שיחה רמים באופן קיצוני ואינם הגיוניים.

שירות ענן מחשוב - רלוונטי עבור כל עסק
כדי שהלקוח לא יציב בבית העסק שלו שרת מחשב ממשי, בעל העסק קונה מוצרי שרתים ומשאבים של שרתים, כמו שמזמינים שירות מספקית אחרת, היא למעשה הספקית של מחשוב הענן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI