השקעות נדלן בארה"ב או בארץ?
נכתב על ידי: לולה איזרסון
תאריך: 15/10/12

דירה בתל אביב או בניו יורק? במדינה שלנו כל הקשור ברכישת דירההשתנה במידה ניכרת והפך מדבר טריוויאלילמנת חלקם של העשירים לפיכך, עלינו להבין ולמצוא את כל השיטות הטובות ביותר כדי לקנות בית במחיר נורמאלי ויותר מזה, לרכוש נכס בעל פוטנציאל שיאפשר לנו תשואה גבוהה כאשר נרצה למכור אותו.

בפוסט שלי אנסה לשים דגש על נקודות המהותיות הקשורות לקניית בתים בארץ ובחו"ל, אנסה לספק פתרונות לשאלות מהותיות שסובבות סביב נושאים בעלי משמעות לדוגמת - האם שווה להשקיע בנדל"ן, התברברות מעצבנת משרדי תיווך בעולם או רכישת נדלן מניב בחו"ל.

לבינטין

אחת מהסוגיות החשובות שמי שמחפשים דירה צריכים לתת לה למענה, בנוסף למיקום ולאזור, היא סגירת חוזה עם שירותי מתווך. מצד אחד לא חסרים יתרונות - מדובר באדם מקצועישמבין ויודע מהו טווח המחירים, איכות השכונות המבוקשות וכמובן, גם את ההיצע הקיים. אך נגד, קשה להתעלם שעומדת העובדה העמלה שדירשו לשלם, אבל חשוב לזכור שהיא במעל 80% מהמקרים מתקזזת ברגע שסוכן הנדלן שלכם מצליח לגשר על פערי המחירים הקיימיםבין הרוכש למוכר.

אספקט שני שחשוב לתת עליו את הדעת כאשר חושבים על רכישת בית חדש הוא יעוד הבית. אם מדובר בנכס להשקעה או למגורים, אם מחפשים דירות בארץ או אולי באירופה. לכל מטרה ישנם מספר אספקטים שמהותי מאוד להתייחס אליהם.

נדל"ן להשקעה בצפון אמריקה - במקרים כאלו יש צורך להקפיד על ביצוע העסקה בעזרת חברה מוכרת, היות ובסופו של דבר לאו דווקא אתם תנהלו את רכישת הקרקע והבית, הליך השיפוץ שלו ומכירה שלו. למרות זאת, חלק גדול מהמשקיעים בוחרים דווקא באפשרות זו כהשקעה זמנית ולאמיתו של דבר כנדל"ן מניב, בגלל זה מומלץ להבין היטב מראש מהי העלות ומהי התמורה המובטחת של הנכס.

רכישת דירה ישירות מקבלן או בכלל יד שנייה? - רוב האנשים חושבים שקניית כל נכס חדש הוא עסק יקר יותר משמעותית מקניית דירה ישנה, אולם בשתי האופציות מוטב לזכור שהעלות ההתחלתית היא בחלק מהמקרים לא הסוף, מהסיבה הפשוטה שאנחנו נדרשים להוסיף כסף על דברים קטנים ומסיבה זו, כדאי להתייחס ברצינות לצד הכלכלי.

וטיפ קטן לסיום, אם יש לכם עוד תהיות בנושא של נדל"ן, או לגביתחומים אחרים שקשורים לנדלן בארץ ובמדינות אחרות - גלשו אל הפורטל שלנו וחשוב מזה תזכרו שבתחום הנדל"ן צריך לפעול בצורה אחראית ולבדוק בקפידה את כל המידע.

 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article33355.aspx