זר לך
נכתב על ידי: moti4321
תאריך: 24/10/12

הם מלווים אותנו מרגע הלידה ועד הרגע המכריע ההוא, בו אנו פוסעים אל עולם שכולו טוב. הם נמצאים שם בכל אירוע משמעותי בחיינו, בעיקר באם מדובר על אירוע משמח. בנוהג היהודי, הם נמצאים בכל יום שישי בבית. הם הדרך האולטימטיבית לבקש סליחה, להעביר תשוקה, אהבה או להביע ניחומים- פרחים. איך יכולנו לחיות בלעדיהם? אבל אל תתפתו להאמין שמאחורי הצבע והריח התמימים עומד רק הטבע.

אימפריה של צמחייה

למי מכם שלא יודע, ישראל היא אימפריה של יצוא פרחים לכל העולם. בעלי מקצוע מהשורה הראשונה ומזג אוויר מעולה הם שילוב שקשה לעמוד בפניו בכל הקשור לגידול פרחים. גם הפרחים שנותרים בארץ, אינם בודדים לזמן רב ומוצאים את עצמם במהרה בשלל אירועים. אגב, פרחים זה לא רק כמה גבעולים עם עלי כותרת יפים- עיצוב פרחים לאירוע הינו מקצוע מכובד למדי ומגלגל גם לא מעט כסף. בארצות אחרות, לימודי התמודדות עם פרחים באופן מקצועי ממש אפשר ללמוד באקדמיות לפרחים, בארץ לומדים את המקצוע יותר מניסיון.

שוק של פרחים

בכמה ערים בארץ אפשר למצוא שווקים צבעוניים וססגוניים במיוחד בימי שישי בבוקר, שווקי פרחים. שם לא תמצאו בעלי מקצוע לעיצוב רבים, שיכולים לעזור לכם עם סגנון הזר – אבל ישנם זרים מוכנים. מה גם שאפשר למצוא שם מספר לא מבוטל של בעלי מקצוע מתחום אחר: חקלאים. את החקלאי אפשר לשאול שלל שאלות בנוגע להארכת חיי הפרח, התנאים בהם הוא צומח ואפילו פרטים זניחים יחסית כמו היכן כדאי למקם אותו בבית כדאי להאריך חיו עוד במעט.

עציץ בבקשה

טענה הנשמעת הרבה לאחרונה גורסת כי הפרחים הם ברי חלוף ואילו עציץ בר קיימא. כל זה טוב ויפה אבל לעציץ ישנן כמה חסרונות בולטים: קודם כל, על המקבל אותו לדאוג לו. שזה לא ישמע לכם מובן מאליו מדי, לא כל האנשים אוהבים צמחים או לדאוג להם. פרחים לעומת זאת לא דורשים דאגה מיוחדת ומסתפקים במים בפעם הראשונה שמקבלים אותם. מובן גם כי את הססגוניות וההתחדשות בקבלת זר חדש כל פעם אי אפשר להשוות לעציץ יחיד ויציב שיישאר לאורך זמן.

לא אמיתי

למעוניינים בצומח שאינו פרחים ואינו עציץ אפשר להציע פרחים לא אמיתיים. כיום קיימים פרחים מאד איכותיים מחומרים שונים שאינם מסגירים את חוסר החיות שלהם עד שנוגעים בהם או, כמובן, זרי שוקולד טובים גם הם כדי להביע את רצוננו- הכל תלוי במטרה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article33734.aspx