יש פתרונות לכריתת שד – שחזור
נכתב על ידי: שחזור שד
תאריך: 17/12/12

אחת המחלות שרוב הנשים חוששות מהן מאוד, ובצדק, היא מחלה של סרטן השד. נשים רבות חוששות ממחלה זו כיוון שהיא באמת תוקפת אחוזים מאוד גדולים של האוכלוסייה, ומעבר לכך, במחלה כמו סרטן השד גם ההתמודדות הרגשית היא מאוד לא פשוטה. בעבר, אישה שחלה במחלת סרטן השד הייתה צריכה להתמודד, לרוב, לא רק עם בעיות בריאותיות, אלא גם עם כריתת שד, ועם ההשלכות הנפשיות הכול כך קשות של כריתת שד כזו.

כריתת השד מפחידה מאוד את הנשים, כיוון שמעבר לאופרציה פיזית, מדובר על אובדן של הנשיות, ואין אישה בעולם שתהיה מוכנה להתמודד עם עניין כזה אם יש לה ברירות אחרות.

שחזורו של השד

על הרקע של כריתת השד כצעד של התמודדות עם המחלה הקשה, התפתח הניתוח שנקרא ניתוח שחזור שד. שחזור שד הוא הניסיון, וההצלחה, של הרפואה לגרום לנשים לא לאבד את הנשיות שלהן, ואין ספק כי ניתוחים של שחזור שד הם גם מוצלחים וגם זוכים לפופולאריות רבה מאוד בקרב נשים שעברו כריתת שד.

חשוב להבין שכאשר מדובר על ניתוחים כמו שחזור של שד, אין זו חובה על החולה לעבור ניתוח שכזה, ולמעשה, האישה המנותחת היא זו שתחליט האם ברצונה לעבור ניתוח כזה. הרבה מאוד נשים שעברו כריתה של שד אחד או של שני השדיים בוחרות לעבור גם ניתוחים של שחזורי שדיים, כי כאמור, הנשים רואות באיבוד השדיים שלהם את אובן הנשיות, והן, בצדק, לא מוכנות לכך.

מתי עושים את הניתוח

ניתוח שחזור של שד הוא ניתוח שיכול לעזור מאוד לאישה להתמודד עם כל המחלה שהייתה לה, כי היא מרגישה פחות מאוימת אל מול ניתוח כריתת השד. הרופאים יקבעו באופן סופי מתי אפשר לעשות לאישה את הניתוח, אך ברוב המקרים הנשים הן אלה שקובעות אם לעשות את ניתוח השחזור מייד בתום הכריתה או לא.

כאשר מדובר על נשים בריאות יחסית וצעירות, אין מניעה מבחינה רפואית לעשות את ניתוח השחזור בסמוך לניתוח הכריתה, ויש לכך יתרונות רבים. היתרון העיקרי הוא הרבה פחות טראומה לגוף ולנשמה, כי האישה צריכה להתמודד עם שני הניתוחים גם יחד. יש הרבה מאוד רופאים שמציעים לעשות ניתוחים של שחזורי שדיים, אך כמו שקורה גם במקצועות אחרים, לא כל הרופאים הם מומחים ואנשי מקצוע מעולים. כל אישה תבחר את המנתח או את המנתחת שיעשו לה את ניתוח שחזור השד.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article35174.aspx