דף הבית רפואה ובריאות סרטן יש פתרונות לכריתת שד – שחזור
יש פתרונות לכריתת שד – שחזור
שחזור שד 17/12/12 |  צפיות: 4559

אחת המחלות שרוב הנשים חוששות מהן מאוד, ובצדק, היא מחלה של סרטן השד. נשים רבות חוששות ממחלה זו כיוון שהיא באמת תוקפת אחוזים מאוד גדולים של האוכלוסייה, ומעבר לכך, במחלה כמו סרטן השד גם ההתמודדות הרגשית היא מאוד לא פשוטה. בעבר, אישה שחלה במחלת סרטן השד הייתה צריכה להתמודד, לרוב, לא רק עם בעיות בריאותיות, אלא גם עם כריתת שד, ועם ההשלכות הנפשיות הכול כך קשות של כריתת שד כזו.

כריתת השד מפחידה מאוד את הנשים, כיוון שמעבר לאופרציה פיזית, מדובר על אובדן של הנשיות, ואין אישה בעולם שתהיה מוכנה להתמודד עם עניין כזה אם יש לה ברירות אחרות.

שחזורו של השד

על הרקע של כריתת השד כצעד של התמודדות עם המחלה הקשה, התפתח הניתוח שנקרא ניתוח שחזור שד. שחזור שד הוא הניסיון, וההצלחה, של הרפואה לגרום לנשים לא לאבד את הנשיות שלהן, ואין ספק כי ניתוחים של שחזור שד הם גם מוצלחים וגם זוכים לפופולאריות רבה מאוד בקרב נשים שעברו כריתת שד.

חשוב להבין שכאשר מדובר על ניתוחים כמו שחזור של שד, אין זו חובה על החולה לעבור ניתוח שכזה, ולמעשה, האישה המנותחת היא זו שתחליט האם ברצונה לעבור ניתוח כזה. הרבה מאוד נשים שעברו כריתה של שד אחד או של שני השדיים בוחרות לעבור גם ניתוחים של שחזורי שדיים, כי כאמור, הנשים רואות באיבוד השדיים שלהם את אובן הנשיות, והן, בצדק, לא מוכנות לכך.

מתי עושים את הניתוח

ניתוח שחזור של שד הוא ניתוח שיכול לעזור מאוד לאישה להתמודד עם כל המחלה שהייתה לה, כי היא מרגישה פחות מאוימת אל מול ניתוח כריתת השד. הרופאים יקבעו באופן סופי מתי אפשר לעשות לאישה את הניתוח, אך ברוב המקרים הנשים הן אלה שקובעות אם לעשות את ניתוח השחזור מייד בתום הכריתה או לא.

כאשר מדובר על נשים בריאות יחסית וצעירות, אין מניעה מבחינה רפואית לעשות את ניתוח השחזור בסמוך לניתוח הכריתה, ויש לכך יתרונות רבים. היתרון העיקרי הוא הרבה פחות טראומה לגוף ולנשמה, כי האישה צריכה להתמודד עם שני הניתוחים גם יחד. יש הרבה מאוד רופאים שמציעים לעשות ניתוחים של שחזורי שדיים, אך כמו שקורה גם במקצועות אחרים, לא כל הרופאים הם מומחים ואנשי מקצוע מעולים. כל אישה תבחר את המנתח או את המנתחת שיעשו לה את ניתוח שחזור השד.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 שחזור שד


 


מאמרים נוספים מאת שחזור שד
 
שחזור השד לאחר טראומה וחזרה לחיים רגילים
29/05/13 | סרטן
גילוי של גידול סרטני בשד מחייב פעולה מהירה. ככל שהגידול מתגלה בשלב מוקדם יותר, כך ניתן לטפל בו במהירות וביעילות רבה יותר. במקרים שהגידול הגיע לממדים בעייתיים או שנראה כי התערבות ניתוחית לא תשיג את המטרה הרצויה, נאלצים הרופאים לבצע כריתה של חלק מהשד הנגוע או של השד כולו.

סרטן הלשון- פותרים ומשקמים
29/04/13 | סרטן
בשנים האחרונות הטכנולוגיה הרפואית המתקדמת מאפשרת טיפולים אפקטיביים למצבים של סרטן הלשון וסוגים נוספים של סרטן. יש לזכור כי אבחון מקדים יכול להציל חיים ולכן חשוב שכל אחד ואחת יהיו מודעים לסימנים המקדימים ויפנו אל רופא המשפחה בכל מקרה של חשש. מאמר זה יגולל בפני הקוראים אודות סימנים מקדימים, מאפייני סוג זה של סרטן, סוגי הטיפול והכול אודות טיפולי שחזור.

הניצחון על סרטן השד
17/03/13 | סרטן
נשים רבות נפגעות מהסרטן, ולמרות הגילוי המוקדם ודרכי הטיפול היעילות, רבות מן הנשים מאבדות את השד הפגוע, שכן הבחירה בין השד לבין החיים ברורה.

סרטן השד ומציאת המנתח הטוב ביותר לשחזור השד
29/01/13 | סרטן
אחד מסוגי הסרטן ממנו יראות וחוששות נשים הכי הרבה, הוא סרטן השד. הסרטן איננו פוסח על פני נשים בגילאים שונים, והוא גם תוקף נשים בשנות ה- 30 לחייהן. לעיתים סרטן זה מסתכם בתוצאות עגומות, או אז הרופאים המטפלים נאלצים לכרות שד אחד או שניים.

סרטן השד וכיצד מתבצע שחזור שד?
29/01/13 | סרטן
נדמה שכמעט לא תמצאו אדם אחד אשר איננו ירא ממחלה זו – הסרטן. לא פעם אנו שומעים על אנשים ידועים, על חברים או מכרים שחלו באחד מסוגי הסרטן, ולרוע המזל, חלק מסוגי הסרטן הם חשוכי מרפא.

סרטן השד – התקווה שבשחזור
20/01/13 | סרטן
סרטן השד הוא מחלה שרוב החולים בה הוא נשים; המחלה מאופיינת בגושים בלתי כואבים בחזה הנשי, וגם בבתי השחי. המחלה מתחילה באיזור החזה אבל כמו כל סוגי הסרטן יש לה נטייה להתפתח למקומות אחרים בגוף, אפילו מרוחקים מאד מאיזור החזה. הסוג הנפוץ ביותר הוא קרצינומה.

סרטן הפה, איך חוזרים לחיים?
23/12/12 | סרטן
בעולם שלנו יש הרבה מאוד סוגים של מחלות ממאירות, ואחת מהמחלות הממאירות הקשות ביום הן סרטן הפה. סרטן הפה נמצא במקום השישי בשכיחות שלו מתוך המחלות הממאירות, והתמותה ממחלה כמו סרטן הפה עלולה להגיע ל50% תוך 5 שנים.

יש פתרונות לכריתת שד – שחזור
17/12/12 | סרטן
אחת המחלות שרוב הנשים חוששות מהן מאוד, ובצדק, היא מחלה של סרטן השד. נשים רבות חוששות ממחלה זו כיוון שהיא באמת תוקפת אחוזים מאוד גדולים של האוכלוסייה, ומעבר לכך, במחלה כמו סרטן השד גם ההתמודדות הרגשית היא מאוד לא פשוטה.

5 עובדות על שחזור אף שחייבים לדעת
17/12/12 | סרטן
לצערנו הרב, יש לא מעט סוגים של סרטן בעולם, וכל אחד מהסוגים האלה דורש התמודדות שונה על ידי הרופאים. מזה הרבה מאוד שנים מושקעים כספים רבים, לימודים ומחקרים על מנת שאפשר יהיה להתמודד בצורה טובה יותר עם מחלת הסרטן

סרטן שד, אפשר להשתקם מזה
27/11/12 | סרטן
אם יש תחום בחיים שלנו אשר בו אנחנו יכולים לראות התקדמות מדהימה והרבה מאוד שינויים, זה תחום הרפואה. תחום הרפואה לעולם לא נשאר סטטי, כי תמיד החוקרים עובדים על פיתוחים נוספים, ומעבר לכך, כל ההמצאות הטכנולוגיות מאפשר לנו לטפל בצורה טובה ויעילה יותר בהרבה יותר מחלות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI