הכשרת מאמנים אישיים
נכתב על ידי: יסמין חיו
תאריך: 14/01/13

לכולנו יצא ודאי להיתקל במאמנים אישיים: אם זה בטלוויזיה בתוכניות כמו לרדת בגדול או משפחה חורגת, או אם זה בחיינו הפרטיים, למשל במכוני כושר, אשר מספקים בין השאר שירותי אימון אישי להרזיה, כושר וכיוצא באלה. האימון האישי נעשה פופולארי מאוד בשנים האחרונות, בעיקר בעקבות תוכניות הריאליטי שהוזכרו, ואחרות כמותן.

רבים הם האנשים המגיעים למצבים שונים בחייהם אשר מציבים בפניהם אתגרים שהם אינם מסוגלים להתמודד איתם לבד: למשל מצבים חדשים בעבודה כגון פיטורין או לחלופין קידום או רילוקיישן, משברים בחיי הזוגיות או קשיים בגידול הילדים, תקופות של שפל כלכלי שקשה מאוד להתגבר עליהן ללא תמיכה מקצועית, או אפילו הקמת עסק עצמאי ללא רקע עסקי קודם. מצבים אלה עשויים להיות מאתגרים מאוד ואף להביא למשבר אישי רגשי על רקע חוסר היכולת להתמודד ולהתקדם הלאה בכוחות עצמנו.

כולנו ראינו את תוכניות הטלוויזיה שבהן מאמן אישי מחדיר מוטיבציה וביטחון עצמי במתאמן שעומד על סף ייאוש מוחלט וחושש שאין לו לאן להתקדם הלאה. לפעמים זוהי בדיוק הדחיפה שלה אנו זקוקים במהלך חיינו, אולם קרובינו האהובים לא תמיד יודעים כיצד לתמוך ולכוון אותנו, ולכן תמיכה של מאמן אישי המתמחה ספציפית במצבנו יכולה להיות אידאלית. בבית הספר לאימון אישי של המכללה לרפואה טבעית ניתן לרכוש הכשרה בתור מאמן אישי, ולעשות בדיוק את זה.

מה כוללת הכשרת מאמנים?

כדי להיות מאמן אישי, יש צורך להכיר לא רק את אופי האדם, אלא גם להכיר היטב את התחום שבו מסייעים לא, אם זה התחום העסקי, הזוגי, הכלכלי או החינוכי. קורס מאמנים אישיים במכללה, הינו קורס מקיף מאוד המכיל הכשרה בתחומים שונים ומכין את המאמן לעבודה בפועל עם המתאמנים. אלה חלק מהנושאים הנלמדים בהכשרה:

  • מתודולוגיות באימון להצלחה - ישנן שיטות אימון שעבדו בעבר ויעבדו גם בעתיד. השיטות הללו לוקחות את המתאמן יד ביד בדרך אל ההצלחה שלו בתהליך. בסוף הקורס יהיו למאמן האישי כלים רבים לסייע למתאמנים שלו כל אחד בדרכו שלו.
  • היכרות עם המתאמן - כיצד לתחקר את האדם שמולך, איך להקשיב להיסטוריה שלו וללמוד ממנה על הבעיות ועל האופי של המתאמן.
  • בניית תוכנית פעולה - כיצד יבנה המאמן תוכנית מותאמת אישית למתאמן, שתוביל אותו להצלחה תוך לימוד אישי והכרות עצמית. התהליך יהיה שונה עבור כל מתאמן ולכן על המאמן לדעת כיצד להתאים את הכלים והשיטות שבידיו בכל פעם עבור אדם אחר עם אתגרים שונים.
  • דמיון מודרך - מאמנים רבים משתמשים בשיטת הדמיון המודרך NLP על מנת להביא את המתאמנים שלהם לתוצאות טובות יותר. ההכשרה בקורס כוללת את הכלי החשוב הזה עבור המאמנים.
  • שיווק ופרסום - קורס מאמנים איכותי יכלול גם לימוד כיצד כל מאמן יכול לשווק את עצמו ולפרסם נכון בצורה שתוביל אותו להצלחה בעסק שהוא בונה לעצמו.

 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article35723.aspx