לפתח לילדים את הדמיון והחשיבה עם דפי צביעה
נכתב על ידי: דפי-צביעה
תאריך: 22/01/13

יש הרבה דרכים שבהן אפשר להעסיק ילדים קטנים, וזה לא משנה אם מדובר על ילדים בני 4 או שמדובר על ילדים בני 6. אם גם לכם יש ילדים קטנים בבית, או שאתם שומרים על ילדים קטנים של אחרים, אתם בטח יודעים עד כמה זה לא פשוט להגיע למצב שבו הילדים יושבים במשך זמן רב מרוכזים ומשחקים במשהו, או עושים משהו מועיל. אם אתם מחפשים דרכים שבהן תוכלו לגרום לילדים גם להיות עסוקים וגם לפתח את הדמיון והחשיבה שלהם, אין ספק כי דפי צביעה וגם משחקי אותיות הם מה שאתם זקוקים לו.

יתרונות המשחקים האלה

דפי צביעה שונים, וכך גם משחקי אותיות, הם מאוד טובים לפיתוח החשיבה והיצירתיות אצל הילדים. ילד שצריך לצבוע כל מיני דפי צביעה, צריך להחליט על הצבעים שהוא רוצה להשתמש בהם, צריך לא לצאת מהקווים, וצריך לגייס ריכוז מספיק על מנת שהוא יוכל להשלים את המשימה. מעבר לכך, כאשר הילד עסוק בצביעה של דפים, אפשר לנסות לדבר איתו על כל מיני נושאים שבדרך כלל הוא אינו מספיק רגוע כדי לדבר עליהם, כך שזה יכול להיות גם זמן טוב לפתח איתו שיחה. החשיבה של הילדים מתפתחת כל הזמן, וככל שניתן להם יותר ויותר גירויים, היא גם תתפתח יותר מהר, והיא גם תתפתח לעוד ועוד כיוונים מעניינים וחשובים.

אותיות

משחקי אותיות הם מופלאים לילדים שלנו, כי בעזרת המשחקים האלה הם לומדים הרבה מאוד דברים. ראשית הם לומדים להכיר ולזהות את האותיות, כך שאלה הם למעשה הצעדים הראשונים לקראת פיתוח יכולות כמו קריאה וכתיבה. שנית, הרבה פעמים משחקים של אותיות הם משחקים שגם צריך להפעיל בהם את הזיכרון, כך שגם המיומנות הזו מתפתחת תוך כדי המשחק. אין ספק שלנו, בתור הורים, יש אחריות רבה לחשוף את הילדים שלנו לתכנים שהם חשובים ויכולים להשפיע לטובה על החשיבה שלהם, וכך גם על ההתנהלות שלהם בעולם.

אתם יכולים לפתח את היכולות של חשיבה ודמיון אצל הילדים שלכם מאוד בקלות, כי כל מה שאתם צריכים לעשות הוא רק להשתמש בדפים שונים של עבודה. משחקים ודפי עבודה וצביעה הם טובים להם גם בגלל שהם מהווים אתגר, והתחושה של אתגר, ועמידה באתגר, היא מאוד חשובה לילדים. לבחור לתת לילדים משחקים שגם מלמדים אותם ומפתחים אצלכם יכולות חשובות זו בחירה נכונה, כי זה יעשה רק טוב להתפתחותם. 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article35893.aspx