דף הבית חינוך ולימודים השכלה ביתית לפתח לילדים את הדמיון והחשיבה עם דפי צביעה
לפתח לילדים את הדמיון והחשיבה עם דפי צביעה
דפי-צביעה 22/01/13 |  צפיות: 14016

יש הרבה דרכים שבהן אפשר להעסיק ילדים קטנים, וזה לא משנה אם מדובר על ילדים בני 4 או שמדובר על ילדים בני 6. אם גם לכם יש ילדים קטנים בבית, או שאתם שומרים על ילדים קטנים של אחרים, אתם בטח יודעים עד כמה זה לא פשוט להגיע למצב שבו הילדים יושבים במשך זמן רב מרוכזים ומשחקים במשהו, או עושים משהו מועיל. אם אתם מחפשים דרכים שבהן תוכלו לגרום לילדים גם להיות עסוקים וגם לפתח את הדמיון והחשיבה שלהם, אין ספק כי דפי צביעה וגם משחקי אותיות הם מה שאתם זקוקים לו.

יתרונות המשחקים האלה

דפי צביעה שונים, וכך גם משחקי אותיות, הם מאוד טובים לפיתוח החשיבה והיצירתיות אצל הילדים. ילד שצריך לצבוע כל מיני דפי צביעה, צריך להחליט על הצבעים שהוא רוצה להשתמש בהם, צריך לא לצאת מהקווים, וצריך לגייס ריכוז מספיק על מנת שהוא יוכל להשלים את המשימה. מעבר לכך, כאשר הילד עסוק בצביעה של דפים, אפשר לנסות לדבר איתו על כל מיני נושאים שבדרך כלל הוא אינו מספיק רגוע כדי לדבר עליהם, כך שזה יכול להיות גם זמן טוב לפתח איתו שיחה. החשיבה של הילדים מתפתחת כל הזמן, וככל שניתן להם יותר ויותר גירויים, היא גם תתפתח יותר מהר, והיא גם תתפתח לעוד ועוד כיוונים מעניינים וחשובים.

אותיות

משחקי אותיות הם מופלאים לילדים שלנו, כי בעזרת המשחקים האלה הם לומדים הרבה מאוד דברים. ראשית הם לומדים להכיר ולזהות את האותיות, כך שאלה הם למעשה הצעדים הראשונים לקראת פיתוח יכולות כמו קריאה וכתיבה. שנית, הרבה פעמים משחקים של אותיות הם משחקים שגם צריך להפעיל בהם את הזיכרון, כך שגם המיומנות הזו מתפתחת תוך כדי המשחק. אין ספק שלנו, בתור הורים, יש אחריות רבה לחשוף את הילדים שלנו לתכנים שהם חשובים ויכולים להשפיע לטובה על החשיבה שלהם, וכך גם על ההתנהלות שלהם בעולם.

אתם יכולים לפתח את היכולות של חשיבה ודמיון אצל הילדים שלכם מאוד בקלות, כי כל מה שאתם צריכים לעשות הוא רק להשתמש בדפים שונים של עבודה. משחקים ודפי עבודה וצביעה הם טובים להם גם בגלל שהם מהווים אתגר, והתחושה של אתגר, ועמידה באתגר, היא מאוד חשובה לילדים. לבחור לתת לילדים משחקים שגם מלמדים אותם ומפתחים אצלכם יכולות חשובות זו בחירה נכונה, כי זה יעשה רק טוב להתפתחותם.



דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דפי-צביעה


 


מאמרים נוספים מאת דפי-צביעה
 
משחקי חשיבה לילדים להמשך תהליך הלימוד גם בבית
במסגרות החינוך מושקעים מאמצים רבים על מנת להעשיר את חוויית הלמידה של הילדים. על ההורים מוטלת האחריות להמשיך את תהליך הלימוד גם בשעות שבהן הילדים מבלים בבית. על מנת להעניק להורים את הכלים החינוכיים הדרושים לשם כך, פותחו אתרים מיוחדים לגיל הרך שמכילים משחקי חשיבה לילדים. משחקי חשיבה אלה, הם חלק בלתי נפרד ממסגרת החינוך הפורמאלית ובאמצעותם הילדים מתפתחים בסביבה הידידות עבורם. מה שעומד בבסיס רוב משחקי החשיבה לילדים, היא השאיפה להקנות לילדים את הכלים הדרושים להצלחה בלימודים.

לימוד בעזרת יצירה לילדים
29/04/13 | חינוך אחר
לימודים אינם חייבים להיות מטלה, חובה, או סתם פעילות בלתי מהנה. ילדים יכולים ללמוד ולאהוב את זה. למעשה כאשר משלבים בין פעילויות מהנות, למשל באמצעות דפי עבודה לגיל הרך, לבין מטרות לימודיות או חינוכיות, משיגים מטרה כפולה – גם לימודים וגם הנאה. דפי עבודה ופעילויות יצירה ניתן למצוא גם באינטרנט, אבל החוכמה היא למצוא את האתרים הנכונים.

פיתוח החשיבה- משחקים לילדים בני 4
ילדים הם משחקיים מטבעם. גם בלי יותר מדי גירויים הם מוצאים בדרך כלל דרך לשחק, להשתמש במה שנמצא בסביבה הקרובה, לדמיין, ולשחק סיטואציות מורכבות ותפקידים שונים.

מתי ילדים קטנים צריכים הכנה לכיתה א'?
לעלות לכיתה א' זה ללא כל ספק צעד מאוד מרגש בחיים. בין הגן ובין כיתה א' יש הבדל גדול, ובעיקר בגלל שמכיתה א' הילדים נדרשים ללמוד לקרוא ולכתוב, וכתוצאה מכך עולם שלם של עניין נחשף בפניהם.

לפתח לילדים את הדמיון והחשיבה עם דפי צביעה
יש הרבה דרכים שבהן אפשר להעסיק ילדים קטנים, וזה לא משנה אם מדובר על ילדים בני 4 או שמדובר על ילדים בני 6. אם גם לכם יש ילדים קטנים בבית, או שאתם שומרים על ילדים קטנים של אחרים, אתם בטח יודעים עד כמה זה לא פשוט להגיע למצב שבו הילדים יושבים במשך זמן רב מרוכזים ומשחקים במשהו, או עושים משהו מועיל.

הילד עולה מהגן לביה"ס? הוא צריך הכנה לכיתה א'
אם הילד שלכם גדל והוא עתיד בקרוב להתחיל את כיתה א', אין ספק שאתם בטח מאוד מתרגשים יחד איתו. יש משהו מאוד מרגש בכך שהילדים שלנו מתחילים את בית הספר, כי שם למעשה הם עתידים להכיר הרבה מאוד חברים חדשים, ומעבר לכך, שם הם עתידים להתחיל את החיים שלהם בתור אנשים בוגרים.

דפי צביעה - הפתרון הקל והזול לתעסוקה ופיתוח הילד
אין ספק שלהיות הורים זה עניין מאוד מאתגר. לא תמיד אנחנו יודעים איך לחנך את הילדים שלנו, ולא תמיד אנחנו יודעים איך לגרום להם להעביר את הזמן בכיף. האמת היא, שילדים מאוד אוהבים לשחק, אך הם משחקים חייבים להיות לא חינוכיים או מלמדים?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI