עורך דין פשיטת רגל – במטרה לעבור את ההליך בשלום
נכתב על ידי: דני לוי
תאריך: 28/01/13

המצב של פשיטת רגל מקובל בכל העולם. אם קרה שיש מצב של הסתבכות כלכלית והעסק או המפעל או האיש הפרטי אינם מסוגלים לעמוד בהתחיבויותיהם הם ברוב המקרים מכריזים על פשיטת רגל. כל הליך של פשיטת רגל הינו תהליך משפטי לא רגיל וכדי שהתהליך יתבצע בצורה הראויה , מומלץ מאוד להגיע לאיש מקצוע שיודע כיצד להגיש סיוע נכון ולעבור את ההליכים בשיטה המתאימה ביותר . האיש שמתאים למטרה זו הוא, עורך דין פשיטת רגל.

עורך דין פשיטת רגל –על אודות התפקיד של עורך הדין

1. אין הרבה עורכי דין הפועלים בעניין פשיטת רגל. רוב עורכי הדין העוסקים בעניין פועלים גם בעניינים אחרים. במטרה לחלוף בשלום את התהליך כדאי לשכור את שירותיו של עורך דין פשיטת רגל שיש לו מספיק ניסיון וידערב.

2. בעזרתו של עורך דין פשיטת רגל נוכל לדעת איזה מסמכים מומלץ להביא לצורך ההליך וכיצד ניתן לשמור על בני משפחתו של פושט הרגל ועל נכסיו. בסיועו של עורך דין פשיטת רגל בעל החוב יידע כיצד להמשיך את החיים בצורה נורמלית.

3. בגלל שישנם חוקים רבים ושונים בתחום של פשיטת רגל וקיימים בהם עדכונים לא מעטים מזמן לזמן, יש צורך מעשי להתקשר אל עורך דין פשיטת רגל אשר מתמצא בחוקים וגם בשינויים.

4. היעד של כל עורך דין פשיטת רגל הוא להגיע למצבשנפסק קבלת הפטר, דבר המעיד שכל החובות של פושט הרגל נמחקים.

פשיטת רגל –מי יהיה יכול לפשוט רגל

1. בהתאם לחוק כל תושב ישראל בן שמונה עשרה ויותר יכול להכריז על פשיטת רגל. על פשיטת רגל ניתן להכריז במצבים אשר בהם יש חובות של לפחות שש עשרה אלף שקלים.

2. על פי רוב נקבע בסופו של הליך פשיטת רגל הסדר חובותיו של החייב ולפי הסדר חובות זהישלם החייב סכום מסוים כל חודש לפי אפשרויותיו הכספיות.

3. במסגרת תהליך פשיטת רגל צריך הבעל חוב להציע למכירה את כל נכסיו, כולל הבית והמכונית במטרה לשלם את חובותיו . לפי קביעת בית המשפט מה הוא סדר העדיפויות של התשלום לנושים ומה יהיה גובה הסכום שישולם עבור כל אחד מהם.

4. תהליך של פשיטת רגל אינו נותן אפשרות לחייב לטוס מחוץ לגבולות המדינה וכן אינו יכול להשתמש בצ'קים או כרטיסי אשראי.

הוצאה לפועל - לפחות שלושה נושאים אשר כדאי לדעת

1. מי שתובע את חברובגלל חוב אוצ'ק שלא נפרע וחזר הוא הזוכה. הצד שנתבע ובית המשפט קבע שעליו לשלם את חובוקרוי החייב.

2. ראש הוצאה לפועל קרוי רשם אשר עיסוקו הוא להבטיח שממלאים אחר ההחלטות, הרשם עצמו אינו יושב בדיונים ואינו נותן פסקי דין.

3. הוצאה לפועל רשאית ויכולה לנקוט באמצעים כנגד החייב במדה ואינו משלם את חובו, אם באמצעות עיקולים על נכסיו או על החשבון בבנק, אם על ידי צו שמעכב את יציאתו מהארץ או צו מאסר בפועל.


 
אודות המחבר

כדי להצליחבדיאטה או בהרזיה צריך  יעוץ מקצועי.

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article36033.aspx