כל בית צריך שיש
נכתב על ידי: עיצוב הבית
תאריך: 22/08/13

כאשר בנינו את ביתנו החדש הקפדנו על כל פרט קטן שיביא לשלמות את ביתנו החדש, הלוא הוא "בית החלומות" שלנו.

אחד הדברים המרכזיים שמאוד מאוד התעקשתי על קיומו בבית היה שיש. שיש יכול להביא למילה "יופי" משמעות חדשה לחלוטין ובית שיש בו שיש הוא בית נפלא! בודאות!

אני אוהבת שיש וכך גם היה נראה בביתי:

שיש של מיה מטבחים, רצפת שיש, שיש באדן החלון, שיש בכל מקום שרק אפשר!

אך יש להקפיד על כמה דברים בסיסיים:

רצוי מאוד להעדיף שיש בהיר.

רצפת שיש - שיש ברצפה יכול להיות דבר נפלא ויכול להיות הסיבה לאחת החרטות הגדולות שלכם.

רצוי מאוד להקפיד על שיש מאיכות טובה מאוד, מכיוון מדובר באבן מינרל אז רצפת שיש דורשת גם טיפול מיוחד מעבר לניקוי רגיל בספונג'ה פעם בכמה ימים. רצפת שיש דורשת שיוף ומירוק פעם בשנה לפחות.

שיש המטבחים מעוצבים - רצוי מאוד שיהיה בהיר. אמנם שיש המטבח תופס לכלוך מהר מאוד וזה טבעי מעצם מיקומו, אבל אין לשכוח ששיש בהיר הוא קל יותר לניקוי!

כמובן שרצוי שגימורי השיש יהיו חלקים ולא דמויי אבן כמו בטבע מאחר והדבר תופס לכלוך ולמרות שהדבר נראה יפה יותר בהתחלה כשהוא חדש, הלכלוך מצטבר מהר מאוד והעניין מסתבך. יש להמנע מגימורים אשר מלאים בחריצים קטנים או בשקערויות אשר אמנם מוסיפות ליופי העניין, אך המים חודרים פנימה והעובש מצטבר ואז היופי הולך ונעלם לו מהר מאוד.

לעיתים, חיקויי שיש אפילו עדיפים משיש מקורי. כך למשל, פיתוח של שיש הקרוי גרניט פורצלן מהווה המצאה נפלאה. גרניט פורצלן לא צובר לכלוך כל כך מהר, קל לניקוי, והכי חשוב - נראה בדיוק (אבל בדיוק!) כמו שיש אמיתי! מה גם, שגרניט פורצלן היא זולה יותר משיש אמיתי.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article39516.aspx