לימודים באוסטרליה – למה כדאי?
נכתב על ידי: שירה דרורי
תאריך: 04/10/13

אם אתם חושבים ללמוד בחו"ל, ושוקלים ללכת על מקום חדש וצעיר – הנה כמה סיבות למה כדאי לכם לבחור דווקא באוסטרליה

חוויית חו"ל בצד השני של העולם
אז מדוע לבחור לימודים באוסטרליה? אוסטרליה, המדינה השישית בגודלה בעולם, נמצאת בדיוק בחצי השני של כדור הארץ. כלומר, מגורים ולימודים, אולי יהוו שיגרה באוסטרליה, אך החיים שם הפוכים לחלוטין: כך למשל חודש הקיץ הלוהטים ביותר הם דצמבר, ינואר ופברואר, בעוד החודשים הקרים ביותר הם יוני, יולי ואוגוסט. לימודים בצד השני של כדור הארץ להעצמת חוויית חו"ל, עשרות אלפי חוויות לחזור לספר לחברים שנשארו בארץ.

עלויות מחייה נמוכות
עלויות המחייה באוסטרליה הן מהנמוכות בעולם המערבי. עם שכר דירה ממוצע של מאה וחמישים דולרים אוסטרליים בלבד (כחמש מאות שקלים) הוצאות מזון חודשיות ממוצעות העומדות על מאה דולרים אוסטרליים, שהם כשלוש מאות ושלושים שקלים ועוד. בעוד החברים הסטודנטים נלחמים בעור שיניהם עבור שכר דירה והוצאות מחיה בארץ, תוכלו לבלות, לטייל וללמוד בחו"ל במחירים זולים לחלוטין, מה שישאיר אתכם עם יותר כסף בסוף התואר מאשר אם הייתם עושים את אותו תואר בארץ.

הקהילה היהודית
קשרי הקהילה היהודית באוסטרליה עם ארץ ישראל חזקים מאוד. רוב הקהילה מורכבת מצאצאים של פליטי השואה. הקהילה היהודית הגדולה ביותר נמצאת במלבורן, ורוב רובם הם יהודים משכילים בעלי תארים אוניברסיטאים ומקצועות משפיעים. הקהילה מלוכדת מאוד, ומנהלת קשרים גם עם האוניברסיטאות באזור. למרות האבטחה הכבדה בבתי הכנסת של אזורי הקהילה היהודית, היהודים המקומיים מספרים על תחושת ביטחון ושלווה השוררת בבתיהם.

ויזת סטודנט
ויזת סטודנט באוסטרליה מהווה גם אישור לעבוד שם. היתרון, שניתן באוסטרליה אך לא בכל מדינה בה ניתנות אשראות סטודנט, מהווה אפשרות תעסוקה לסטודנטים הלומדים באוסטרליה לעבוד כעשרים שעות שבועיות בימי לימודים ואף לקבל משרה מלאה בחופשות מהאוניברסיטה. עם זאת, בני או בנות הזוג של הסטודנטים באוסטרליה רשאים לעבוד ללא הגבלה כלל. בנוסף, ויזת הסטודנט תקפה לכל מהלך הלימודים באוסטרליה, לכן אין צורך בהסתבכות עם הניירת בכל שנה מחדש. יש להתעדכן בתנאים לקבלת הויזה באתר השגרירות באוסטרליה.

אפשרות לקבלת ויזת קבע

אם הגעתם לאוסטרליה והתאהבתם במקום, תואר ראשון או לימודים אוניברסיטאיים באוסטרליה יהוו מקפצה משמעותית לאלה הרוצים לקבל אשרת קבע במדינה. אוסטרליה כמדינת הגירה המעודדת התיישבות קבע, מקבלת אליה בעיקר תושבים בעלי מקצועות, ואלו שלמדו באקדמיות שלה, ואף ספגו את התרבות ואת השפה – מקבלים יתרון משמעותי.


 
אודות המחבר

סטודיו קורן דור תוכן שיווקי

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article40000.aspx