גאדג'טים – מצלמות אבטחה
נכתב על ידי: אוהד זמלר
תאריך: 27/06/14

מצלמות אבטחה הן גאדג'טים פופולאריים מאוד. בעבר מצלמות אבטחה היו בשימוש אצל עשירים בלבד, אך עם התגברות הפשיעה, העלייה ברמת החיים והתחרותיות בשוק מחיריהן ירדו וניתן למצוא אותן כיום בבתים ובעסקים רבים. במאמר הזה נפרט מהם הפרמטרים שבהם יש להתחשב כאשר קונים גאדג'טים מסוג מצלמות אבטחה.

הפרמטרים בהם יש להתחשב כשקונים מצלמת אבטחה

• כאשר קונים גאדג'טים מסוג מצלמות אבטחה יש לבחון מהו המרחק הרצוי בין מצלמת האבטחה לבין האזורים בבית או בעסק משום שבהתאם לכך ניתן לבחור מצלמת אבטחה שהעדשה שלה מתאימה למרחק הרצוי. מדובר בפרמטר חשוב מאוד משום שבהתאם לפרמטר של המרחק תיקבע החדות של העדשה של המצלמה. ללא חדות מספיקה של העדשה פניו של הפורץ  לא תהיינה מספיק ברורות ולא יהיה ניתן לזהות אותו.

• אחד הפרמטרים החשובים ביותר שבהם יש להתחשב כשקונים גאדג'טים מסוג מצלמות אבטחה הוא התאורה שלהן. הצמצם של מצלמת האבטחה הוא הרכיב האחראי על הוויסות של עוצמת התאורה במצלמה, ובחירה של מצלמת אבטחה בעלת צמצם מתאים היא מאוד חשובה. בנוסף יש חשיבות גם לתאורה הטבעית באזור בבית או בעסק בו תוצב מצלמת האבטחה, וזאת על מנת למנוע מצב של קושי בזיהוי פניו של הפורץ. למרות שכיום ישנם אמצעים טכנולוגיים מובנים במצלמה המונעים את תופעת הסנוור, אם בחירת המצלמה תהיה תוך התחשבות בתאורה הטבעית, הסנוור תמיד יהיה פחות קיצוני. היבט נוסף שקשור לתאורה של מצלמת האבטחה הוא יכולת הצילום שלה בתנאים קיצוניים של חושך. אם הנכם מעוניינים במצלמה שהרלוונטיות שלה תהיה רק לשעות היום חבל שתשלמו הרבה כסף על מצלמה שמצלמת היטב בתנאי חשיכה קיצוניים, ואם המצב הוא הפוך, כלומר מצב שבו אתם זקוקים למצלמה שתצלם היטב בתנאי חשיכה כדאי שתבחרו מצלמה מתאימה לכך על אף שהיא יקרה יותר.

• עוד פרמטר חשוב אליו יש להתייחס כשקונים גאדג'טים מסוג מצלמות אבטחה הוא המטרה שלשמה נקנית המצלמה. אם המטרה היא הרתעת פורצים, רצוי שהמצלמה תהיה גדולה והכי טוב שהיא תהיה מצלמת דמה כי אין לכם שום צורך ביכולות הצילום שלה, וחבל לשלם הרבה כסף על מצלמה שבאמת מצלמת. לעומת זאת אם המטרה שלכם היא צילום חשאי כדאי שהמצלמה שתקנו תהיה קטנה, חשאית ואפקטיבית.

המאמר נכתב ביוזמת חברת Dreamview המציעה שירותים שלבניית אתרים ו קידום אתרים


 
אודות המחבר

אוהד זמלר

אודי כלי עבודה בירושלים

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article43278.aspx