מיתוג אישי על ידי משרד פרסום
נכתב על ידי: liran
תאריך: 23/12/14

כיום כאשר תחום המיתוג התרחב כתוצאה מכניסתן של רשתות חברתיות לענף, זה רק טבעי כי פעולת המיתוג של משרד פרסום תתאים באופן אישי לכל חברה. דווקא בתקופה בה אנו חיים בה העולם הפך לכפר גלובלי קטן, יש חשיבות רבה לבנות פעולת מיתוג אשר תתאים לחברה המסוימת- כך המסר שיעבור לקהל הלקוחות יהיה מסר אשר יתייחס לכל אחד ואחד מהם באופן אישי ולא כקהל אחיד. הפנייה הישירה היא זאת ההופכת הליך מיתוג להליך מיתוג אישי.   און יבין מסביר לחברות כי  בכל הקשור  לפעולת המיתוג, הפעולה  אינה רק מסתיימת בשדרוג של הלוגו או בהחלפה של לוגו אחד באחר. פעולת המיתוג נחשבת לפעולה רחבה יותר ומטרתה להביא ערך מוסף לחברה לכלול את כל נקודות ההתקשרות של החברה  עם מעגל הלקוחות שלה. בעת הניסיון לענות על השאלה מהו מיתוג, חשוב להביא בחשבון את כל התחומים בהם עוסקת החברה ולהגדיר מחדש את אותם ערכים אשר החברה מעוניינת להעביר לקהל הלקוחות.

כיצד מיתוג אישי הופך עסק למצליח

הליך מיתוג אישי  הינו הליך בו נעשות פעולות המתאימות לצרכים של הלקוחות, כאלה שיצעידו את החברה למקום טוב. הליך מיתוג אישי הופך עסק למצליח ברגע בו התפיסות והרגשות הופכות את המוצר לכזה המעורר עניין בקרב לקוחות.   מיתוג אישי המתבצע באינטרנט צריך להתבצע לאחר מחקר אודות קהל היעד וכך להתאים את הפעולה ללקוחות.  כשם שלא כל אדם דונמה לאחר, כך גם חברה אחת אינה דומה לאחרת וכל חברה זקוקה להליך מיתוג אישי אשר מבליט את כל היתרונות שלה. כאן נכנס לתמונה משרד פרסום העוסק בתחום הפרסום אשר מטרתו היא לעשות שימוש בכלים השונים בראשותו על מנת להביא לידיעת הלקוחות את העובדה כי קיימת חברה המעוניינת למכור מוצרים שונים.

מיתוג אישי בראשותו של און יבין מנכל משרד פרסום

על מנת להצליח בהליך מיתוג יש לבצע תחקיר מעמיק הכולל מספר קטגוריות:

  • איפיון העסק: משרד פרסום אשר  ניגש להליך מיתוג של חברה השלב הראשון הוא איפיון של העסק- שלב הנועד להקנות לאנשים האחראים על פעולת המיתוג הבנה אודות הפעילות של העסק, מהם היתרונות שלו. השלב בו מבינים את היתרונות של העסק הינו שלב חשוב המאפשר לדעת את היתרונות של העסק על פני המתחרים.
  • בניית אסטרטגיה: מנכ"ל המשרד און יבין, בוחר את הצוות  הטוב ביותר, כזה שיש לו את היכולות לתכנן את פעולת המיתוג כך שהמוצר       של אותה חברה יעורר רגש בקרב הלקוחות ולצורך כך על צוות המשרד לבחון את השפה העיצובית.
  • פרסום: למעשה, שלב הפרסום מטרתו לתרגם את המיתוג למסרים שונים אצל לקוחות. פעולת הפרסום כוללת שימוש בשפה מסוימת הפונה לקהל היעד ומטרתה ליצור ערכים בקרב קהל הלקוחות. ערכים שאותו קהל יזדהה עימם וירצה לרכוש את המוצר.

  •  
    אודות המחבר
    המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
    http://www.portal-asakim.com/Articles/Article44975.aspx