טלקול פתרונות תקשורת בע"מ מספקת פתרונות שונים למוקדי שירות
נכתב על ידי: איציק דר
תאריך: 31/07/15

עבודה במוקד שירות היא עבודה לא קלה, עשרות עובדים שמדברים בקול מה שמקשה על השמע והדיבור, לקוחות נחמדים יותר או פחות, מאות טלפונים ביום ולחץ בלתי פוסק, בקיצור עבודה לא קלה ובעיקר די מלחיצה. מי שמנהל מוקד שירות ורוצה שהעובדים שלו יעשו טוב יותר את העבודה שלהם צריך לחשוב איך לעשות להם את החיים נוחים יותר, ומערכו ראש יכולות בהחלט לעשות את העבודה. טלקול פתרונות תקשורת בע"מ מספקת פתרונות שונים למוקדי שירות, וניתן למצוא בה את הפתרון האולטימטיבי שיסייע לעובדים שלכם.

למה מערכות ראש יקלו על העובדים שלכם?

טלקול פתרונות תקשורת בע"מ מספקת פתרונות שונים למוקדי שירות אך כדאי שנבין למה הפתרונות הללו יעילים. ראשית, מערכות הראש במידה והן איכותיות מסננות רעש. במוקד כזה עם כל כך הרבה עובדים וטלפונים יהיה קשה לעובדים להתנהל ויהיה קשה לעיתים גם ללקוחות לשמוע את נותן השירות מרוב רעש. בנוסף, הידיים משוחררות מה שאומר שאפשר לשלוח פקסים, אפשר לשלוח מיילים ובכלל, לעשות עבודות נוספות, מה שמייעל מאוד את העבודה של העובדים שלכם. וכמובן הבריאות, עובד שלא מחזיק כל היום שפופרת טלפונים עם ראש מוטה הוא עובד עם פחות כאבי גב וצוואר.

למה דווקא טלקול?

טלקול פתרונות תקשורת בע"מ מספקת פתרונות שונים למוקדי שירות כמו גם למשרדים שונים. החברה קיימת כבר מעל ל-10 שנים והיא המובילה בישראל בתחום פתרונות הטלפוניה השונים. לחברה בלעדיות על מותגים שונים והיא שומרת על רמת איכות גבוהה ביותר כמו גם שירות לקוחות אדיב ונעים. מערכות ראש הן חלק מסל פתרונות אותו מציעה החברה ללקוחותיה ואלפי הלקוחות המרוצים שלה יעידו על איכות המוצרים.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article46663.aspx