קלפי טארוט – היקום בשירות הקלפים
נכתב על ידי: מאיר בן מרום
תאריך: 01/12/15

מה זה בעצם?

מדובר בחפיסה של שבעים ושמונה קלפים, קלפי טארוט, שעליהם מצוירים ציורים שונים. הקלפים מחולקים על פי קטגוריות שונות, סדרות וסיווגים אחרים, שאותם יודע על בוריים הקורא בקלפים. עדויות לקיומם של קלפי טארוט נמצאו כבר לפני מאות שנים, ויש סברה שהם התפתחו בכמה מקומות במקביל. בתרבויות כגון התרבות הצוענית ידוע שהם נמצאים בשימוש זה שנים רבות ומהווים חלק מהכלים שבהם משתמשים באופן קבוע כדי לחזות את העתיד וכדי לקבל נקודת מבט אחרת גם על ההווה. כיום נמצאים קלפי טארוט בשימוש בכל העולם, והם קיבלו עדנה מחודשת עם פריחתו של הניו-אייג', על כל התפישות הנלוות אליו. מיסטיקנים רבים מתמחים בהם, משלבים אותם בעבודתם ומסייעים לאנשים רבים באמצעות הפתיחה בקלפים.

איך עובדים איתם?

קיימים סוגים רבים של פתיחות בקלפי טארוט. בגדול אפשר לומר שכל פתיחה מדויקת לסוג אחר של שאלה או מצב, אך גם נכון יהיה לומר שבסופו של דבר לכל קורא בקלפים יש הפתיחות החביבות עליו, אלו שהוא עובד טוב יותר באמצעותן, כמו גם אלו שהוא גילה שהן אמינות יותר או אפקטיביות יותר, ומאפשרות לו לקבל את הפענוח הנכון ביותר, כפי שהוא מבין.

הדבר החשוב ביותר בפתיחה בקלפי טארוט הוא הגדרת השאלה. לאחר שהוגדרה השאלה – בצורה מדויקת, כולל זמנים וגבולות גזרה, אפשר לבצע את הפתיחה, ולפרש אותה ביחס לשאלה. בחלק מסוגי הפתיחות אפשר ממש לראות יחסים עם הסביבה, יחסים עם בני זוג, עם ילדים, עתיד רחוק ועתיד קרוב, השפעות של הסביבה על השואל, השפעות של השואל על הסביבה, אפקטים שהשואל אינו מודע אליהם ועוד. אך כאמור, הדבר החשוב ביותר הוא הגדרת השאלה.

מתי נכון לבצע פתיחה?

אם אתם מבצעים פתיחה בקלפי טארוט באופן עצמאי, שאינו מקצועי, חשוב לדעת שהקלפים מחוברים גם לאנרגיות מהיקום – כלומר, שום דבר אינו יוצא "במקרה" – אך גם חשוב לדעת שהם מחוברים לאנרגיה שלכם. על כן, אם בחרתם לפתוח בעצמכם באופן חובבני, דעו שאסור בשום אופן לעשות זאת כאשר אתם נסערים או מתרגשים במיוחד, טרודים או מבקשים לקבל תשובה מסוימת. במקרה כזה האנרגיה של הקלפים שייבחרו תושפע מהאנרגיה הסוערת שלכם, והפתיחה לא תהיה אמינה. יתרה מזאת, אם תפתחו כאשר אתם במצב כזה, יותר מאשר הקלפים יצאו לא מדויקים באמת – הפרשנות שלכם תהיה רחוקה מלהיות מדויקת, אובייקטיבית ותורמת לכם. לכן, עדיף שתימנעו מזה.

מה חשוב לדעת כאשר מבצעים פתיחה בקלפים?

מעבר לשאלה, כאמור, קלפי טארוט והפתיחה בהם יכולים לקום וליפול על הפרשנות של הקלפים. הטובה ביותר הוא ללכת לאדם שמומחה בכך, קורא בקלפים, שיודע מה הוא עושה ואיך לפרש את המסרים המתקבלים – הרבה מעבר לפרשנות היבשה המתלווה לכל קלף בחפיסה.

קורא מומחה בקלפים יודע איך לקשור בין הקלפים השונים שיצאו בפתיחה, איך לפרש אותם ביחס לשאלה, איך להדריך אתכם באמצעות כל אחד מהם ביחס לרבדים ולממדים השונים בשאלה ובחיים שלהם, וכאמור – איך לעשות את החיבור של התמונה השלמה המתקבלת מכל הקלפים שהתקבלו בפתיחה. יתר על כן, קורא מומחה בקלפים מכיר את הקלפים, הוא עובד איתם במשך זמן רב והוא יודע מה הכוונה כאשר קלף מסוים מתקבל. זאת ועוד, יש לו כבר את הפרשנויות ואת התובנות הנוספות שלו ביחס לכל אחד מן הקלפים, והוא יודע מה זה אומר כשהקלף הזה מתקבל בפתיחה, יחד עם הקלף הזה או ההוא. וכמובן, הוא אובייקטיבי. הוא נמצא פה לעזרתכם, הוא אינו מוטה בדעותיו, והוא יגיד לכם את הפרשנות באופן שיסייע לכם להגיע בדרך הטובה ביותר אל המקום שאתם באמת מבקשים, ולא רק יביא בחשבון את הרצון המיידי שלכם ל"תשובה טובה".


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article47530.aspx