איך תזהו תקשור אמיתי?
נכתב על ידי: מאיר בן מרום
תאריך: 19/01/16

איך תזהו תקשור אמיתי?

בעולם של היום, שבו כל אדם שני מכריז על עצמו כעל מתקשר, חשוב לדעת כיצד להבדיל בין אלו שבאמת מתקשרים, ובין אלו שלמדו טכניקות שבעיקר מסייעות להם לגרום לכם להאמין שהם מתקשרים.

אז איך יודעים? איך מבדילים בין מתקשר אמיתי למישהו שבמילים פשוטות אפשר לקרוא לו "מתחזה"?

ובכן, יש כמה סימנים פשוטים אך חשובים ביותר, שאליהם צריך לשים לב כאשר אתם פוגשים מתקשר חדש.

ראשית, בדקו אם נמסר לכם תקשור אישי, כזה שמתאים אך ורק לכם ונאמרים בו דברים פרטיים שאף אחד אינו יכול לדעת עליכם. אם נאמרים לכם דברים כלליים, כאלה שיכולים להתאים לכל אדם בסיטואציה שעמה באתם למתקשר, שימו לפניכם סימן שאלה גדול. מתקשר אמיתי ייתן לכם פרטים שאולי בעצמכם הספקתם לשכוח, ושאיש מעולם לא ידע עליכם.

שנית, בדקו איזה סוג של ייעוץ הוא נותן לכם. אם קיבלתם תקשור שבסופו אתם מרגישים שאינכם צריכים לעשות דבר, והדברים פשוט יסתדרו מעצמכם, או תקשור שבסופו יצאתם בתחושה שגורלכם הרע נחרץ והוא ברור וידוע ואין לכם שום דבר לעשות כדי למנוע את הגזרה הרעה שאתם עומדים בפניה – שימו לפניכם סימן שאלה גדול נוסף. מתקשר אמיתי יאמר לכם את כל הדברים – הטובים והרעים – באופן שמתאים למציאות. זאת אומרת, הוא ידאג שתצאו מהפגישה איתו בתחושה שהעבודה היא שלכם, שיש לכם מה לעשות עם החיים שלכם מלבד "להמתין שהם יקרו", ושהאחריות, לטוב ולרע – היא עליכם. במילים אחרות, מתקשר אמיתי ייתן לכם כלים להתמודד עם האתגרים שאתם עומדים בפניהם בחייכם, ולא ינחית עליכם בשורות וגזרות כאילו הן חקוקות בסלע. הוא יחזק אתכם ולא יחליש אתכם.

והמשפט האחרון מתקשר גם לקריטריון האחרון – פשוט ביותר, אבל קריטי: שימו לב אם המתקשר מנסה לפתח אצלכם תלות בו. למה הכוונה? האם הוא גורם לכם להרגיש שלא תוכלו לתפקד בלעדיו ובלעדי התקשור שלו? האם הוא שם אתכם במקום שבו אתם תלויים בתשובות שלו או מרגישים כאילו אתם חייבים להתייעץ איתו על כל דבר קטן שאתם נדרשים להחליט בחייכם? אם כן, הוא לא טוב לכם! מתקשר אמיתי יחזק אתכם וילמד אתכם, ובעיקר – ייתן לכם הרגשה וכלים להתמודד עם הכול! להיות עצמאיים וחזקים בניהול העולם שלכם והחיים שלכם.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article47940.aspx