לקחת אחריות על בריאות המשפחה
נכתב על ידי: אורי
תאריך: 22/09/16

לקחת אחריות על בריאות המשפחה

בריאות המשפחה הייתה מאז ומתמיד בראש מעיני האדם, ודבר זה יישאר תמיד נכון. יחד עם זאת, ישנם מספר וחידושים המאפיינים את העידן המודרני, שמכריחים אותנו לקחת יותר אחריות על מעשינו.

הבעיות המרכזיות של תקופתנו ופתרונן

נכון, יחסית לימים עברו בריאות הציבור השתפרה פלאים. הדבר ניכר בין היתר בהיעלמותן של מגפות רבות, במתן מענה יעיל מאוד למחלות ובעלייה משמעותית בתוחלת החיים. יחד עם זאת, דווקא בעידן שלנו הופיעו מספר סיכונים חדשים שיש להכיר. בראש ובראשונה, המגפה של המאה ה- 21 היא השמנת היתר. מדובר בתחלואה של ממש הקשורה לבעיות לב, כלי דם, נשימה ועוד, וכמו כן מלווה בתסמינים פסיכולוגיים שמפריעים מאוד לאיכות החיים.

אחד הגורמים לה הוא תזונה מופרזת, ולא מאוזנת ולא בריאה, הנובעת בין היתר מאורח החיים המהיר ומפרסומים בתקשורת של מזונות המזיקים לנו. למרבה המזל, בישראל גם מצוי שפע יחסי של מזונות טבעיים ובריאים מאוד, החל בשמן זית, טחינה, ירקות ופירות. לכן, צעד נבון וחיוני לשמירה על בריאות המשפחה הוא להיות מודעים לנושא תזונה, כגון קריאת התוויות שעל המאכלים תוך הבנת משמעותן, והימנעות ממזונות עם שיעור גבוה של סוכרים ושומן רווי.

לחץ ומתח הורסים לכם את הבריאות

רמה מסוימת של ערנות בהחלט נחוצה לתפקוד התקין. ואולם, העידן שלנו מאופיין בשעות עבודה מרובות ובלא מעט לחצים הקשורים לפרנסה ולמטלות יומיומיות. מחקרים רבים כבר הוכיחו את השפעתו השלילית של סטרס מתמשך וכרוני על הבריאות, וגם כאן מדובר בסופו של דבר בשאלה של אחריות. כלומר, גם אם אינכם מסוגלים לשנות את ההתייחסות הכללית, כך שתהיה רגועה ונינוחה יותר, אפשר בהחלט לעצור לרגע ולחשוב מה אתם מפסידים ומה מרוויחים.

ייתכן מאוד שקריאת חומר על נזקי הסטרס תוביל אתכם לביצוע שינויים מסוימים, כגון הפחתה של האחריות בעבודה, הקדשת שעתיים בשבוע למנוחה והתרגעות, יציאה לבילוי משותף, פעילות גופנית משחררת וכן הלאה. אגב, בעידן שלנו כל כך מקובל לשבת מול המחשב ומסכים אחרים עד שאנשים שוכחים מה זה לעמוד ולזוז. לכן, קחו אחריות גם על נושא זה ודאגו לשלב פעילות גופנית שתעזור במניעת תחלואות והשמנה, וגם תעלה את רמת האנרגיה, התפקוד ושביעות הרצון שלכם בחיי היומיום.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article49801.aspx