דף הבית רפואה ובריאות בריאות אחר לקחת אחריות על בריאות המשפחה
לקחת אחריות על בריאות המשפחה
אורי 22/09/16 |  צפיות: 5262

לקחת אחריות על בריאות המשפחה

בריאות המשפחה הייתה מאז ומתמיד בראש מעיני האדם, ודבר זה יישאר תמיד נכון. יחד עם זאת, ישנם מספר וחידושים המאפיינים את העידן המודרני, שמכריחים אותנו לקחת יותר אחריות על מעשינו.

הבעיות המרכזיות של תקופתנו ופתרונן

נכון, יחסית לימים עברו בריאות הציבור השתפרה פלאים. הדבר ניכר בין היתר בהיעלמותן של מגפות רבות, במתן מענה יעיל מאוד למחלות ובעלייה משמעותית בתוחלת החיים. יחד עם זאת, דווקא בעידן שלנו הופיעו מספר סיכונים חדשים שיש להכיר. בראש ובראשונה, המגפה של המאה ה- 21 היא השמנת היתר. מדובר בתחלואה של ממש הקשורה לבעיות לב, כלי דם, נשימה ועוד, וכמו כן מלווה בתסמינים פסיכולוגיים שמפריעים מאוד לאיכות החיים.

אחד הגורמים לה הוא תזונה מופרזת, ולא מאוזנת ולא בריאה, הנובעת בין היתר מאורח החיים המהיר ומפרסומים בתקשורת של מזונות המזיקים לנו. למרבה המזל, בישראל גם מצוי שפע יחסי של מזונות טבעיים ובריאים מאוד, החל בשמן זית, טחינה, ירקות ופירות. לכן, צעד נבון וחיוני לשמירה על בריאות המשפחה הוא להיות מודעים לנושא תזונה, כגון קריאת התוויות שעל המאכלים תוך הבנת משמעותן, והימנעות ממזונות עם שיעור גבוה של סוכרים ושומן רווי.

לחץ ומתח הורסים לכם את הבריאות

רמה מסוימת של ערנות בהחלט נחוצה לתפקוד התקין. ואולם, העידן שלנו מאופיין בשעות עבודה מרובות ובלא מעט לחצים הקשורים לפרנסה ולמטלות יומיומיות. מחקרים רבים כבר הוכיחו את השפעתו השלילית של סטרס מתמשך וכרוני על הבריאות, וגם כאן מדובר בסופו של דבר בשאלה של אחריות. כלומר, גם אם אינכם מסוגלים לשנות את ההתייחסות הכללית, כך שתהיה רגועה ונינוחה יותר, אפשר בהחלט לעצור לרגע ולחשוב מה אתם מפסידים ומה מרוויחים.

ייתכן מאוד שקריאת חומר על נזקי הסטרס תוביל אתכם לביצוע שינויים מסוימים, כגון הפחתה של האחריות בעבודה, הקדשת שעתיים בשבוע למנוחה והתרגעות, יציאה לבילוי משותף, פעילות גופנית משחררת וכן הלאה. אגב, בעידן שלנו כל כך מקובל לשבת מול המחשב ומסכים אחרים עד שאנשים שוכחים מה זה לעמוד ולזוז. לכן, קחו אחריות גם על נושא זה ודאגו לשלב פעילות גופנית שתעזור במניעת תחלואות והשמנה, וגם תעלה את רמת האנרגיה, התפקוד ושביעות הרצון שלכם בחיי היומיום.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אורי


 


מאמרים נוספים מאת אורי
 
ניתוחים פלסטיים – מה שרואים במראה
אלפי אנשים בישראל עוברים מדי שנה ניתוחים פלסטיים, שלעיתים מערבים היבט קוסמטי בלבד ופעמים אחרות גם פן רפואי

רופאים, מטופלים ומה שביניהם
כאשר אתם מגיעים לבדיקות אצל רופאים ישנם מספר כללים המחייבים את נותן השירות, שכן היחסים שבין רופאים למטופלים מעוגנים בחוקים, כללי אתיקה ופסיקות, אשר נועדו לשמור על מערכת יחסים תקינה ועל זכויותיהם של הפציינטים

לקחת אחריות על בריאות המשפחה
בריאות המשפחה הייתה מאז ומתמיד בראש מעיני האדם, ודבר זה יישאר תמיד נכון. יחד עם זאת, ישנם מספר וחידושים המאפיינים את העידן המודרני, שמכריחים אותנו לקחת יותר אחריות על מעשינו.

ייחודו של טיפול משפחתי
מטבע הדברים, בכל משפחה קיימות תקופות טובות יותר ופחות, אותן אנו עוברים ביחד ובכוחות משותפים. ואולם, לעיתים הבעיות נעשות קשות ותכופות יותר, מעוררות דאגה גדולה, ופוגעות באופן מהותי בתפקוד ובאיכות החיים. במקרים אלו, כדאי לשקול פנייה אל טיפול משפחתי המבוצע על ידי פסיכולוגים, פסיכותרפיסטים ועובדים סוציאליים שעברו הכשרות מיוחדות בתחום.

מצלמות לרכב
19/05/14 | רכב
במאמר זה נסביר הכל על מצלמות לרכב!

כיצד תמצאו חנויות פרחים בנתניה?
אם בעבר, כאשר חיפשתם חנות פרחים בנתניה הייתם מגיעים פיזית אל החנות, על מנת לבחור את הפרחים, לקחת אותם ולשלם עליהם, הרי שהיום המצב הוא שונה לחלוטין לכל הדעות...

בקרת כניסה, שעון נוכחות ועוד...
בקרת כניסה, היא עניין שיש להשקיע בו מחשבה מרובה, במיוחד כאשר מדובר על מקומות עבודה או בנייני מגורים. תוכלו לשים לב, שלא רק מקומות סגורים רבים.....

ISO 9001 וכל מה שצריך לדעת על ISO 13485
17/04/12 | תעשייה
מאמר המסביר על התקנים הדרושים

מידע אודות רישום פטנטים
המאמר הבא מביא הכל על עריכת פטנטים ורישום פטנטים

שכפול מפתחות ע"י מנעולן
26/02/12 | בית חכם
המאמר הבא מביא הכל על שכפול מפתחות
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI