5 סיבות מדוע כדאי לשלוח את הילדים למחנה קיץ
נכתב על ידי: Daniel.B
תאריך: 23/01/17

חופשת קיץ היא התקופה בה הילדים מבלים במגוון פעילויות שבהן לא יכלו ליטול חלק בתקופת הלימודים. חוגים, קייטנות, פעילויות אקסטרים או טיולים מאורגנים לחו"ל מאפשרים לבני הנוער מגוון אפשרויות לבילוי ולהנאה. מתוך סך הפעילויות הפופולריות שהורים יכולים להעניק לילדיהם בתקופת החופש הגדול, מחנה קיץ בארה"ב, או כפי שהוא מכונה "סאמר קאמפ", הוא חוויה ענקית הכוללת כמעט את כל פעילויות הקיץ האפשרויות.

הורים עשויים להתלבט בשאלה, האם לשלוח את הילדים למחנה בחו"ל בו הם ימצאו הרחק מהבית לתקופה ארוכה יחסית? אחרים יכולים לראות במחנה הקיץ הזדמנות עבור ילדיהם להוכחת היכולות האישיות והחברתיות שלהם. האם כדאי לשלוח את הילדים למחנה קיץ בארה"ב ומהם היתרונות שיפיקו משהותם שם?

להיות עצמאיים ורחוקים מהבית

שהות בסאמר קאמפ בארה"ב, הרחק מהבית, היא חוויה עצומה לבני הנוער המשתוקקים להרגיש מבוגרים ועצמאיים. אמנם הפעילויות במסגרת המחנה מתקיימות בתנאי פנימייה ובפיקוח קפדני של ההנהלה והמדריכים ואין זה חופש מוחלט, אבל עבור הילדים מדובר במערכת יחסים שונה לחלוטין מזו שהורגלו לה בבית. ההיררכיה במחנה הקיץ, הכוללת את המדריכים ואת בני גילם, דורשת מהם להחליט ולהגיב באופן בוגר, ומאפשרת להם להיות עצמאיים כשהם "רחוקים מההורים".

ללמוד אנגלית בחו"ל

סאמר קאמפ (Summer Camp) בארה"ב הוא מחנה שבו משתתפים צעירים מארצות שונות, לכן הפעילויות בו מתקיימות באנגלית שהיא השפה המשותפת. בשונה מלימודי סאמר סקול, במחנות קיץ האנגלית נלמדת כחלק מהפעילויות היום-יומיות. בני הנוער לומדים לדבר אנגלית באופן שוטף וטבעי ומשפרים את כישורי השפה שלהם.

לפגוש חברים חדשים

סאמר קאמפ הוא הזדמנות מצוינת להכיר חברים חדשים מרחבי העולם. עבור חלק מבני הנוער מפגש חברתי שכזה הוא חוויה מלהיבה ומרגשת, חלקם חוששים למצוא עצמם בבידוד חברתי ונרשמים למחנה הקיץ עם חבריהם. אם כחלק מקבוצה או כיחידים. בסאמר קאמפ מוצאים עצמם  בני הנוער מישראל בחברת צעירים בני גילם אותם לא הכירו לפני המחנה. הם משתתפים יחדיו בפעילויות ויוצרים קשרים חברתיים המגשרים על הבדלי התרבויות. רבים מהצעירים שנוסעים לסאמר קאמפ בחו"ל ממשיכים לשמור על קשרים חוצי-יבשות עם חבריהם החדשים מרחבי העולם.

פעילויות שכיף לזכור

מחנות קיץ בחו"ל מיועדים לפעילויות חברתיות מבוקר ועד ערב (ולעתים לילה). החבר'ה הצעירים מבלים בהדרכות, בפעילויות ותחרויות ספורט (בריכה, מחנאות, אקסטרים) ובערבי גיבוש עם חבריהם. הפעילויות במחנה דורשות התמדה ויכולת עבודה בצוות, אך מעבר לכך, הן פשוט כיף!

את התמונות והחוויות ממחנה הקיץ הם חולקים עם חבריהם עוד זמן רב לאחר סיום החופשה.

הרבה ביטחון עצמי

מחנה קיץ בארה"ב מעניק לבני הנוער את כל היתרונות של חופשת קיץ מוצלחת: ללמוד לדבר אנגלית באופן שוטף, לפגוש חברים חדשים ולבלות בפעילויות ספורט וטבע מרתקות. לשהות הרחק מהבית, מהטלוויזיה וממשחקי הוידאו. המשתתפים במחנה הקיץ לומדים מיומנויות חדשות, רוכשים חברים חדשים, ומחזקים את תדמיתם העצמית כמתבגרים!


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article50719.aspx