סקר עולמי של Booking.Com: לעיצוב מקום האירוח השפעה משמעותית על בחירתו ועל עיצוב הבית שלנו
נכתב על ידי: אורית בלום
תאריך: 12/04/18

סקר החדש של Booking.com חושף כי כ- 40% מן היוצאים לחופשה סבורים כי עיצוב הפנים הוא הגורם החשוב ביותר בעת ההחלטה היכן להתארח וכשליש מן האנשים שיוצאים לחופשה אומרים שבילו יותר זמן מהמתוכנן במקום האירוח משום שאהבו כל כך את עיצוב הפנים. המחקר מצא כי כ-70% בוחרים היכן להתארח על בסיס עיצוב שונה מהעיצוב בביתם וכי יותר ממחצית מהמטיילים מקבלים השראה לעצב מחדש את ביתם בעקבות החופשה האחרונה שלהם

Booking.com, המובילה העולמית בחיבור מטיילים עם המגוון הרחב ביותר של מקומות לינה נהדרים, ערכה מחקר בקרב כ-19,000 מטיילים מהעולם, המוכיח כי עיצוב הפנים של מקומות האירוח שלנו יכול להעניק חוויה כה משמעותית עד כדי כך שיותר מ- 50% מהמטיילים, וכ-67% מהמטיילים המשתייכים לדור ה-Y, מעידים שקיבלו השראה לעצב מחדש את ביתם בהשראת מקום הלינה בחופשה.

הרצון ליצור המשכיות לחופשה שלנו הוא כה חזק, עד ששליש מהמטיילים אומרים שהם רוצים לעדכן את מראה ביתם משום שהם מעוניינים בעיצוב שמזכיר להם את החופשות המעולות שחוו, ואילו אחד מתוך כל חמישה (20%) אומר כי היה רוצה ליצור מחדש את חוויית החופשה בחזרה בבית.

למתעניינים בתחום העיצוב מומלץ לשקול ביקור בהלסינקי, קופנהגן, איינדהובן, גראץ ומילאנו, – חמשת היעדים המובילים בכל הקשור לעיצוב על פי המלצות מטיילי Booking.com מכל העולם.

השראה מסגנון העיצוב המקומי דורגה גם היא כגורם מרכזי (44%) המשפיע על ההחלטה לעצב מחדש של הבית. גורמים המשפיעים על מטיילים בקבלת ההחלטה לעצב מחדש את ביתם לאחר חופשה הם:

- מראות וצלילים שהם חווים בחופשתם לדוגמה: צבעים, טקסטיל (36%).

- חשיפה לתרבות חדשה (32%).

- ביקורים במוזיאונים, גלריות או מוקדי עניין אחרים (20%).

בחירת חופשה מושפעת מן העיצוב

עיצוב פנים הינו גורם עיקרי גם בתהליך קבלת ההחלטה של המטיילים בנוגע למקום הלינה שלהם. ארבעה מכל עשרה (39%) אומרים שעיצוב הפנים הוא הגורם החשוב ביותר בעת ההחלטה היכן להתארח. למעשה, שלושה מתוך עשרה אנשים (29%) אומרים שבילו יותר זמן במקום האירוח שלהם ממה שתכננו, משום שאהבו כל כך את עיצוב הפנים במקום.

רעיונות חדשניים מגיעים מסביבות שונות

עבור מרבית המטיילים (70%), השיקול העיקרי בבחירת מקום הלינה הוא שהעיצוב יהיה שונה ממה שהם מכירים בבית. עיצוב שונה מן המוכר בבית מעניק למטיילים הזדמנות להתנתק גם ברמה הפיזית וגם ברמה הנפשית, כאשר שני שליש מהמטיילים (57%) נהנים משהייה בסביבה שונה לחלוטין, משום שזה מאפשר להם להפיק את המיטב מהחופשה שלהם. סיבות נוספות לבחירת מקום אירוח עם עיצוב פנים שונה מזה שבביתם של מטיילים:

- התנסויות חדשות בזמן החופשה (54%)

- התנסות בתרבות חדשה (45%)

- הנאה משהייה במקום אירוח יותר יוצא דופן לעומת הבית (29%)

- התנסות עם סוגים שונים של עיצוב בזמן החופשה לפני שילובם בעיצוב הבית (20%)

- מתן השראה לשיפוצים עתידיים של הבית (15%)

- התנסות בסגנונות עיצוב שונים שדורשים אומץ לשלב בבית שלהם (15%)

וויל טיילור, שנבחר על ידי מגזין פורבס לאחד מ-30 המשפיענים המובילים ברשתות החברתיות בתחום עיצוב הפנים, משתף במספר טיפים מעשיים בנושא עיצוב פנים שיאפשרו לכם לקחת הביתה את אווירת החופשה.

  1. הפכואת הפריטים שהתאהבתם בהם בחופשה והבאתם בחזרה הביתה לאלמנטים עיצובייםמרכזיים. למשל, למה לא להפוך סל לאהיל מנורה מיוחד מעל לשולחן האוכל, אולתלות שטיח מאחורי מיטת השינה שלכם כדי לשלב תוספת בלתי צפויה של צבע, הדפסאו מרקם לחדר.
  2. אםאהבתם את הצבעים שראיתם בזמן הטיול, אבל אתם לא יודעים כיצד לשלב אותם בביתכם?הכל בסדר. עברו על כל התמונות שצילמתם והפריטים שרכשתם בטיול ונסו לזהותדפוסי של צבע. סביר להניח שתימשכו לגוון אחד או שניים יותר מלאחרים – אלההצבעים שעליכם לקנות בחנות.
  3. קנובחכמה! אתם יכולים להחזיר עמכם במזוודה הרבה יותר פריטים מקומיים אם תוותרועל מה שניתן לקנות בבית. אם למשל מצאתם כריות נוי שאהבתם במיוחד, רכשו אתכיסויי הכריות ואת הכריות עצמן קנו כשתהיו בחזרה בבית. ספה בגוון נייטרליניתן לחדש באמצעות כמה כריות נוי ארוגות וצבעוניות משוק במרוקו, מה שמעניקאווירה אקזוטית ובוהמיינית לסלון שלכם.
  4. ריחיכול להיות מוטיב מרכזי בזיכרונות מטיולים. אהבתם את האווירה והריחות בפרובאנס?קנו נר בניחוח לבנדר והדליקו אותו בערב אביבי כדי לחזור מיד לאותה ההרגשההנעימה מהחופשה בצרפת.
  5. צבעיםהם מוטיב חשוב בעיצוב ומהווים להיזכר במראה ייחודי שנחקק בזיכרונכם במהלךהטיול. אם אתם אוהבים את הצבעים המקיפים אתכם, סביר להניח שתרצו לבלות יותרזמן בחלל בו אתם נמצאים – ואף יותר חשוב, תיהנו מהזמן הזה. למה שלא תצבעו אתהקיר מאחורי המיטה או את אחד הקירות בכניסה לבית בכחול בטכניקת 'אומברה' שיזכירלכם את החופשה הנהדרת ביוון? ישנם אינספור מדריכי צביעה באינטרנט שיכוליםלעזור לכם להוסיף אלמנט עיצובי כמו קיר בצבע מיוחד.

פפיין רייוורס, מנהל השיווק ב-Booking.com : "החוויות שאנו צוברים בזמן חופשות נשארות אתנו לכל החיים. הזיכרונות שאנו יוצרים, הרכישות שאנו מבצעים או ההשראה שאנו מקבלים- חוזרים אתנו הביתה. תשוקה לעיצוב פנים קיימת בכל מקום בעולם, ואין דרך יותר טובה לקבלת רעיונות חדשים והשראה מאשר להתבונן במקום האירוח שלנו כאשר אנו בחופשה".

"ב-Booking.com, אנו מציעים 30 סוגים שונים של מקומות אירוח – מבתים ודירות אירוח ועד אירוח B&B, בתי עץ ואיגלואים, כולם מעוצבים כדי להעניק למטיילים את חוויית החופש האולטימטיבית, ואולי אפילו לתת השראה למטיילים לשנות את עיצוב הבית שלהם".


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article53763.aspx