איך לבשל בחגים בלי כאבים
נכתב על ידי: תאיר קובלסקי
תאריך: 14/09/09

מפסיקים להירתע מהמטבח בתקופת החגים


כשהייתי ילדה קטנה שיחקתי במטבח. עוד ועוד שיחקתי בלי להתעייף. מדוע עכשיו, כשהחגים מתקרבים, אני מתעייפת רק מלחשוב על ארוחת החג.. על הקניות...הבישולים הארוכים...ההכנות... כאבי הרגליים... החיתוך...הקילוף...העייפות...הטיגון... כאבי הגב...הסירים הכבדים... הכוויות שבדרך...עריכת השולחן...הישיבה לשלוחן...ההגשה... והניקיון שאחרי. שנה טובה וחגיגית בפתח.

האם יש מוצא מזה? האם לברוח מהמטלות ולהפסיד את המשפחתיות בגלל המחיר הגופני, הכאבים, העייפות?

יש אפשרות אחרת!!!
כמה עצות משיטת פלדנקרייז להקלה על העומס בהכנות לקראת החג

1. לפני שאת מתחילה נעלי נעליים נוחות ולבשי בגדים שאינם לוחצים בשום מקום.
2. הקשיבי לעצמך, שימי לב לגב, לכתפיים, לרגליים ולמתח שלך.
3. מה שאפשר לעשות בישיבה, עשי בישיבה על כסא.
4. כשעלייך להרים משהו כבד, סיר, מחבת, שקית ירקות...השתמשי בשתי ידיים וקרבי את מה שאת מרימה אל הגוף ככל האפשר, במיוחד אם הוא לא חם.
5. בעמדך ליד הכיור או ליד הכיריים, השתדלי לנוע ולא לעמוד באופן סטטי. העבירי משקל מרגל לרגל. תוכלי להניח רגל אחת על שרפרף ולעמוד בחצי צעד. אחרי זמן מה, החליפי בין הרגליים.
6. ברגע שאת מתחילה להרגיש עקצוץ, כאב, עייפות באיזה שהוא מקום, רגליים, גב, צוואר, כתפיים ועוד. הניחי הכול כבי את האש ולכי לנוח לפחות ל 5 דקות. אל תאפשרי לכאב להתגבר ואל תתגברי עליו. הנה שני טיפים איך לנוח ומה לעשות כדי לרענן את עצמך לקראת המשך ההכנות.
7. שכבי על הגב על השטיח, בברכיים כפופות כשכפות הרגליים עומדות על השטיח. שימי לב לנשימה שלך. אל תנשמי בשום צורה מיוחדת. הניעי את הברכיים מעט ולאט ימינה ושמאלה. הוסיפי את גלגול הראש ימינה ושמאלה.
8. הביאי את הברכיים אל הבטן ואחזי אותן בשתי ידיים. מצאי את התנוחה הנעימה ביותר. התגלגלי מעט ימינה ושמאלה. עשי זאת לאט לאט. זהו מסאז' טוב לגב בהרבה מקומות.
9. נוחי בשכיבה על הגב.
10. לאט לאט, קומי דרך הצד לעמידה וחזרי למטבח. שימי לב האם השתנה משהו בהרגשתך.

בהצלחה לך ושנה טובה
דורית דינור
יו"ר אגודת המוסמכים בשיטת פלדנקרייז

 


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article6073.aspx