דף הבית רפואה ובריאות בריאות גיל הזהב אנזים-Q10, ומחקרים סרטן, פרקינסון
אנזים-Q10, ומחקרים סרטן, פרקינסון
קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית 28/08/10 |  צפיות: 1746

אנזים-Q10, ומחקרים סרטן, פרקינסון

קואניזים Q 10  הינו חומר הנוצר בגופנו באופן טבעי בכל תא הוא שיך לקבוצה הנקראת קוינונים  כאשר בודד לראשונה בשנת 1957  נקרא אוביקינון. קו-אנזים Q 10 נמצא בכל תא מין החי בכל תא צמחי. פעילותו קשורה בהפקת אנרגיה והוא מיוצר בכמויות גדולות במיוחד בלבלב.  קואניזים Q 10 הוא זרז קטליזטור) של פעילות מטבוליות  ובשל העובדה  כיהוא פועל יחד עם אנזימים אחרים, הוא נחשב כקו- אנזים. ככל שהאדם מתבגר, אף כתוצאה ממחלת לב, רמת הקואנזים  Q 10 יורדת ירדה זמנית של קואנזיםQ 10  חלה גם לאחר מאמץ מרוכז, דיאטה לא מאוזנת טיפול ציטוטוקסי  וכן עקב חסר וימנים מקבוצת B , הגורמים לירידה ביצור החומר בכבד.   קואנזים Q 10  מגן, בעיקר בתהליכי הזדקנות, על התא פראוקסידיציה של שומנים בממברנה, קונזים Q 10 משמש בטיפול במחול לב וכליות, לאחר התקפי לב. לטפול במחלת פרקינסון, ביתר לחץ דם ובסוכרת בנוסף, משמש כאנטי אוקסידנט.

מחקרים :

לב: בקרב חולים במחול לב וכליות נמצאו בשריר הלב רמות נמוכות של הקו-אנזים  בהשוואה לאנשים בריאים. במחקר ממושך שארך שנה, נמצא שבקבוצת חולים שטופלו בקו-אנזים סבלה פחות מסימפטומים קשים ואושפזה פחות בבתי חולים.

סרטן:

במחקרים קטלניים הוכחה יעילותו של קו-האנזים בהקטנת הנזקים נגרמים ללב כתוצאה משימוש בתרופות הניתנת לחולה סרטן כדוגמת מינון גבוהה של אדראומיצין.

פרקינסון :

במחקר קליני חשוב שנערך בקרב משתתפים בשלב ראשון  של פרקינסון, נימצא כי במינון של  300 - 1.200 מ"ג  ליום, הקו-אנזים היה יעיל בהאטת המחלה. תוצאות מעודדות, אולם יש צורך בביצוע מחקרים נוספים.

יחס גומלין עם תרופות ותוספים אחרים

מדכאי רדוקטאז  HMG-COA (סטטינים) להורדת רמת הכולסטרול, נוגדי דיכאון וחוסמי-בטא, מקטינים את הייצור הטבעי של הקו-האנזים על ידי הגוף, וכתוצאה מכך גם רמתו בדם יורדת. במצבים כאלה מומלצת צריכה מוגברת של קו-אנזים.

תגובות בין תרופתיות בלתי רצויות  

 WARFARIN- (קומדין) – תרופה נוגדת קרישה.  קואנזים  Q 10  דומה מבחינת המבנה הכימי ל- ויטמין K  וכתוצאה מכך עלול להשפיע על קרישה, עלול להוריד את מידת הקרישיות. אין איסור על מתן קו-אנזים Q10 לחולים המקבלים WARFARIN , אולם יש לעקוב בחולים אלו לאחר  INR  

תופעות לוואי : אין עדויות על הרעלות, אולם מספר מחקרים דיווחו על בחילות, וכאבי בטן, חרדה, שחרחורת  רגישות יתר של עיים לאור.  

בטיחות בשימוש: מומלץ לחלק את מנה היומית לפעמיים. לא מומלץ להפסיק שימוש מידי, מאחר שהסימפטומים עלולים להחמיר.

אופן השימוש היעיל ביותר: לספיגה אופטימאלית, מומלץ ליטול עם ארוחה המכילה שומן. למרות כי הדבר הינו כבר שייך לנחלת העבר, היות וכיום ישנם פורמולות מתקדמות ומשופרות יותר של מולקולת הקו-אנזים Q10.

שלבים באבולוציית הקו-אנזים קיו10:

1.      צורה יבשה של קו-אנזים Q10 (אבקה) אשר דורשת נוכחות של שמן בכדי להיספג באופן אופטימאלי.

2.      צורה שומנית של קו-אנזים Q10 (כצורת סופט-ג'ל) וללא קריסטלים. הצורה הנ"ל אינה צריכה תוספת שומן בכדי להיספג.

3.      קו-אנזים Q10 המתקדם ביותר בשיטת הננוטכנולוגיה (Nenatachnulogy). צורה זאת של מולקולת הקו-אנזים Q10 הינה בקנה מידה של ננומטר, דבר אשר מבטיח ספיגה מושלמת של הרכיב הפעיל. ניתן להשוות זאת לצורה היבשה 90 מ"ג שווה לכ- 30 מ"ג קו-אנזים Q10 בקירוב, כמומר שזמינותו הביולוגית פי- 3 יותר טובה. בהשוואה לצורה השומנית של הקו-אנזים Q10 יעילות של פי-2 בקירוב, כלומר ש- 30 מ"ג בשיטת הננוטכנולוגיה שווה לכ- 60 מ"ג של הצורה השומנית. ספיגתו יכולה להיעשות בסביבה שומנים וגם בסביבה מימית.

אזהרות לשימוש בקו-אנזים Q10:

חסימת דרכי-המרה בכבד ובמצבי באי ספיגת כבד מחשש הצטברות הקו-אנזים Q10. במצבים של אי ספיקת כליות בשל חוסר מידע. בחולים אלה יש להיוועץ עם רופא המטפל.

שימוש בקו-אנזים Q10 בחולים עם סוכרת.

לחולי סוכרת רמה נמוכה יותר של קו-אנזים Q10 לעומת אנשים בריאים.  קיים ויכוח לגבי חשיבות תוספת קו-אינזים Q10 לחולי סוכרת ישנם כאלו הממליצים על תוספת של 50 מ"ג ליום קו-אנזים Q10 לחולי סכרת, על מנת למנוע מחסור אפשרי. לכן, לחולים עם סוכרת הנוטלים תרופות לאיזון ערכי הסוכר, מומלץ מעקב רפואי על מנת להתאים את מנוני התרופות.

שימוש בקו-אנזים Q10  במהלך ההיריון או בנשים מניקות מחוסר מידע על בטיחות השימוש במצבים אלו.

יעקב עזרא מומחה לרפואה נטורופתית (לטיפול בתחלואות שונות, דיאטות ותזונת ספורטאים). לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140 www.HealthNFit.org   www.DietMe.co.il   www.diet2all.net 


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית

קובי עזרא Ph.D מומחה לרפואה נטורופטית, ומאמן כושר. מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

כתב את הספרים:
1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף.
2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי.
3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוד...).
* דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף - עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140
אתר: פיתוח גוף, אתר: דיאטה מהירה

דיאטה מהירה1, סוכרת הריון, אנטי אייג'ינג

פיתוח גוף

דיאטה מהירה | דיאטה אישית 


מאמרים נוספים מאת קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית
 
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD, צמיחה וגדילה בגובה נוצרת ע"י התארכות עצמות הארוכות, כתוצאה מכונדרוגנזה בצלחות האפיפיזאליות, המכונות גם צלחות הגדילה. תהליך זה נובע מהתרבות כונדרוציטים, היפרטרופיה והפרשת מטריקס חוץ תאית. המאורגן על ידי רשתות מורכבות של גורמים תזונתיים, תאיים, פרצרין ואנדוקריניים. ניתן להגדיר את גיל ההתבגרות כתקופת המעבר מילדות דרך התפתחות מאפיינים מיניים משניים ועד השגת הגובה הסופי בבגרות. מהירות הצמיחה מוגברת בתחילת המוקדמות או באמצע החיים, ידועה כגידול הפוברטלי.

קריאטין - קובי עזרא
קריאטין - קובי עזרא היא חומצה אורגנית חנקנית הנוצרת באופן טבעי. תפקידו העיקרי של הקריאטין הוא להקל על מיחזור של אדנוזין טריפוספט (ATP), מטבע האנרגיה של התא, בעיקר ברקמת השריר והמוח.

דיאטה מהירה מאוד
05/04/15 | דיאטה
דיאטה מהירה. דיאטות לירידה במשקל. ישנן סיבות שונות לאיזון המשקל ודיאטות שונות: החל ממראה חיצוני, עיסוק בספורט ובריאות, לרבות בריאות הלב וכלי הדם ומניעת סרטן....

חיטוב הגוף - קובי עזרא
21/06/14 | דיאטה
בדיאטת דיאט2אול אוכלים כמעט הכל! אך לרוב הדיאטה נקבעת בהתאם למה שהמטופל אוכל באורח ה"נורמאלי" שיגרתי. וכמובן בשילוב המזונות הייחודי! מניב את התוצאות האופטימאליות לחיטוב הגוף באופן מקסימאלי ומהיר ביותר.

מניעת סוכרת מסוג 2
יש חוקרים הטוענים שניתן למנוע סוכרת מסוג 2, זאת ע"י שינוי בהרגלי החיים. היות ותוכנית תזונה ודיאטה נכונה המותאמים לפרט בשילוב תוכנית אימונים אכן עשויים למנוע את התפתחות הסוכרת מסוג 2. סוכרת מסוג 2 או סוכרת מבוגרים בלשון העם, בעלת מרכיב גנטי חזק יותר, תזונה ואורח חיים משפיעים על הסיכוי שהמחלה תתרחש בגיל צעיר יותר-40 או מבוגר יותר 60 ומעלה או אולי לעולם לא?!. הסיכון לסוג להופעת סוכרת מסוג 2 וסוכרת הריונית יכול להיות ירידה ע"י בשמירה על משקל תקין – כלומר השמנה יתרה ותזונה לא בריאה.

ויטמין d אוסטאופורוזיס
ויטמין d אוסטאופורוזיס ויטמין D או (Cholecalciferol) הוא ויטמין מסיס בשומן העוזר לגוף לספוג סידן. ויטמינים מסיסים בשומן מאוחסן ברקמות השומן של הגוף. בנוסף לסיוע לגוף לספוג סידן, ויטמין D גם מסייעת לגוף לשמור על כמות של סידן וזרחן בדם הנכונה. תוספת סידן וויטמין D מהווה טיפול הכרחי באוסטיאופורוזיס. מחלת האוסטאופורוזיס נמצאה מלווה באבחון שכיחות גבוהה של חסר בויטמין D. מקורות מזון ויטמין D מצויה במזונות הבאים: מוצרי חלב גבינה חמאה חלב מועשר (כל חלב בארה"ב הוא מועשר בויטמין D) דגים צדפות דגני בוקר

אוקסנדרולון וניוון שרירים דושן
אוקסנדרולון וניוון שרירים דושן

אוקסנדרולון (Oxandrolone) משפר סינתזת שרירי השלד ופרופיל ביטוי גנים הגלובלי בניוון שרירים דושן.

מחקרים קודמים הראו כי ירידה בשרירים הקשורים בניוון שרירים דושן (Duchenne muscular dystrophy) כרוכה בחוסר איזון בין שיעורי סינתזה והפירוק של חלבוני השרירים. למרות שמחקרים קודמים הציעו כי האוקסנדרולון עשוי להיות מועיל בניוון שרירים דושן, מנגנון הפעולה של האוקסנדרולון על השרירים בניוון שרירים דושן עדיין אינו ברור.

ביופסיות שריר הגסטרוקנמיוס (שרירי השוקיים) ודגימות דם נאס


טיפול תזונתי בסוכרת - ד"ר קובי עזרא
29/08/13 | רפואה
טיפול תזונתי בסוכרת מטרות הטיפול תזונתי בטיפול בסוכרת כוללות שליטה על רמת הסוכר בדם ברמות כמעט נורמליות, שמירה על לחץ דם תקין ורמות כולסטרול, והשגת משקל בריא. דבקות בתזונה בריאה, פעילות גופנית סדירה, ושימוש בתרופות בעת צורך יכול להשיג יעדים אלה ולמזער את הסיכון לסיבוכים. תחזוקת משקל תקין דיאטה אישית: הנחיות נוכחיות של איגוד הסוכרת האמריקאי רושמים תכנית ארוחת מבוקרת קלוריות המשתמשות ברשימות חליפי המזון. יש לשמור על צריכת פחמימות קבועה למדי לאורך כל היום. ההנחיות גם להגביל את צריכת השומן הרווי ו

דיאטה הרזיה ושתיית קפה
דיאטה הרזיה ושתיית קפה: הקפאין מגביר תגובת הליפוליזה (Lipolysis), תגובה זאת גורמת להבין כי צריכת הקפאין תגביר את תהליך ניצול השומנים לאנרגיה ובעיקר בעת פעילות גופנית אירובית. מה הקשר בין שתיית קפה ודיאטה למטרת הרזיה? האלקלואיד קפאין אשר מצוי בקפה ובמשקאות אחרים הינו גורם לעלייה בפעילות המטבולית, בדומה להורמוני הסטרס, לכן הקפאין משפר ומגביר את רמות האנרגיה בגוף.

דיאטה וקפאין - ד"ר קובי עזרא
דיאטה וקפאין: כולם יודעים ששתיית משקאות המכילים קפאין (בריכוז מתאים) מסייעים לנו לתהליך ההרזיה וחיטוב הגוף, לכן כל דיאטה או לפחות מרבית הדיאטות אינן מגבילות את צריכת הקפאין בהליך הדיאטה. כמו כן, הקפאין גורם לנו לחוש ערניות יתר ומפיג מהר כל עייפות, ישנם הרבה ספורטאים (ואנשים בכלל) אשר צורכים אותו לפני האימונים…
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI