דף הבית רפואה ובריאות מחלות לב התרופות שמורידות לחץ דם גבוה - ד"ר קובי עזרא
התרופות שמורידות לחץ דם גבוה - ד"ר קובי עזרא
קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית 12/10/10 |  צפיות: 3800
התרופות שמורידות לחץ דם גבוה: תתפלאו, אבל לחץ דם גבוה ניתן להוריד עם תרופות מסוגים שונים ומגוונים, כגון תרופות משתנות, תרופות החוסמות כניסת סידן אל תאי השריר וכלי הדם, תרופות החוסמות קולטני אלפא ובטא ועוד. המדריך המקוצר לתרופות להורדת לחץ דם גבוה. לחץ דם הוא הלחץ שמפעיל הדם על דפנות כלי הדם. המונח לחץ דם מתייחס ללחץ דם עורקי, אלא אם כן מצוין אחרת. להלן מספר מושגים נפוצים בנושא לחץ דם:

התרופות שמורידות לחץ דם גבוהלחץ דם סיסטולי
לחץ הדם על דפנות כלי הדם בעת התכווצות הלב.

התרופות שמורידות לחץ דם גבוהלחץ דם דיאסטולי
לחץ הדם כאשר הלב במצב רפוי (ללא התכווצות). בבדיקה הרפואית בודקים בין היתר את לחץ הדם על דפנות אבי העורקים.

למידע נוסף על לחץ דם גבוה ועוד, היכנסו לפורומים:
פורום יתר לחץ דם, לחץ דם גבוה


התרופות שמורידות לחץ דם גבוהנפח פעימה
הנפח של הדם בכל פעימה (sv – stroke), נפח הדם היוצא מחדר שמאל אל אבי העורקים בכל פעימה, שווה לנפח הדם שזורם מחדר ימין אל עורק הריאה.

התרופות שמורידות לחץ דם גבוהלחץ דם גבוה - טיפול
ישנם גורמים המשפרים לחץ דם גבוה ולהלן הם: תזונה נכונה המותאמת באופן אישי לאדם, הקפדה על ביצוע פעילות ספורטיבית, ונטילת תרופות להורדת לחץ דם. בשוק קיימות כיום תרופות רבות להורדת לחץ דם גבוה. להלן פירוט על מרבית סוגי התרופות המסוגלות להפחית לחץ דם גבוה:

1. תרופות משתנות
התרופות הנ"ל מגבירות את הפרשת הנוזלים והמלחים (בעיקר נתרן) מן הכליות ובכך מסייעות בהקטנת נפח הדם והפחתת לחץ דם גבוה. תופעות הלוואי העיקריות של תרופות משתנות הן: אין אונות (אימפוטנציה) והפרעה באיזון המלחים בעיקר בין הנתרן ואשלגן.

2. חוסמי קולטני בטא
התרופות הנ"ל משפיעות על מערכת העצבים ע"י חסימת השפעת האדרנלין (אפינפרין) על הלב באמצעות חסימה של הקולטנים מסוג בטא, כתוצאה מכך הן גורמות להפחתה ביכולת התכווצות הלב, להאטת פעילותו, דבר אשר מוביל לירידה בלחץ דם גבוה. תופעות הלוואי השכיחות של תרופות הנ"ל הן: האטת דופק (ברדיקרדיה), כיווץ סמפונות דרכי הנשימה (ברונכוספזם) החמרה בעמידות לאינסולין ואין אונות (אימפוטנציה).

3. חוסמי קולטני אלפא
התרופות הנ"ל חוסמות קולטנים מסוג אלפא ובכך גורמות להרחבת כלי הדם (וזודילטציה), שיפור זרימתו והורדת לחץ דם גבוה. תופעות הלוואי השכיחות של תרופות אלה הן בעיקר מצב של לחץ דם נמוך וכאבי ראש .

4. מעכבי ACE
התרופות הנ"ל מעכבות את פעילות האנזים ACE שהוא האחראי לייצורו של ההורמון אנגיוטנסין 2, הגורם לכיווץ שריר הלב וכלי הדם - חסימת הייצור של הורמון זה מסייעת להרחבת כלי הדם ולירידת לחץ דם גבוה. תופעות הלוואי השכיחות של תרופות מקבוצה זו הן שיעול, לחץ דם נמוך ופריחה.

למאמרים נוספים בנושא לחץ דם גבוה ועוד:


5. חוסמי תעלות הסידן
התרופות הנ"ל גורמות לחסימת כניסת סידן אל תאי שריר וכלי הדם. מכיוון שהסידן חיוני להתכווצות השרירים, מניעת כניסתו לתאים גורמת להרחבת כלי הדם וכך לירידה בלחץ הדם. תופעות הלוואי השכיחות הן בצקות ברגליים, סומק בפנים, גלי חום ודופק לא סדיר.

6. חוסמי הקולטן לאנגיוטנסין-2
תרופות לחץ דם מסוג זה פועלות באמצעות מנגנון פעולה חדש וייחודי, יעילותן גבוהה בהפחתת לחץ דם גבוה. הן למעשה, חוסמות את הקולטן המתווך את פעילותו של ההורמון אנגיוטנסין. ההורמון אנגיוטנסין 2 גורם לעליית לחץ הדם באמצעות כיווץ כלי הדם וכן במצבים מסוימים הוא עשוי לגרום לנזק באיברי מטרה כמו הלב, הכליה וכלי דם. תופעות הלוואי העיקריות של תרופות אלו הן בעיקר סחרחורות.

יעקב עזרא הינו מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה). לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית

קובי עזרא Ph.D מומחה לרפואה נטורופטית, ומאמן כושר. מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

כתב את הספרים:
1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף.
2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי.
3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוד...).
* דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף - עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140
אתר: פיתוח גוף, אתר: דיאטה מהירה

דיאטה מהירה1, סוכרת הריון, אנטי אייג'ינג

פיתוח גוף

דיאטה מהירה | דיאטה אישית 


מאמרים נוספים מאת קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית
 
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD, צמיחה וגדילה בגובה נוצרת ע"י התארכות עצמות הארוכות, כתוצאה מכונדרוגנזה בצלחות האפיפיזאליות, המכונות גם צלחות הגדילה. תהליך זה נובע מהתרבות כונדרוציטים, היפרטרופיה והפרשת מטריקס חוץ תאית. המאורגן על ידי רשתות מורכבות של גורמים תזונתיים, תאיים, פרצרין ואנדוקריניים. ניתן להגדיר את גיל ההתבגרות כתקופת המעבר מילדות דרך התפתחות מאפיינים מיניים משניים ועד השגת הגובה הסופי בבגרות. מהירות הצמיחה מוגברת בתחילת המוקדמות או באמצע החיים, ידועה כגידול הפוברטלי.

קריאטין - קובי עזרא
קריאטין - קובי עזרא היא חומצה אורגנית חנקנית הנוצרת באופן טבעי. תפקידו העיקרי של הקריאטין הוא להקל על מיחזור של אדנוזין טריפוספט (ATP), מטבע האנרגיה של התא, בעיקר ברקמת השריר והמוח.

דיאטה מהירה מאוד
05/04/15 | דיאטה
דיאטה מהירה. דיאטות לירידה במשקל. ישנן סיבות שונות לאיזון המשקל ודיאטות שונות: החל ממראה חיצוני, עיסוק בספורט ובריאות, לרבות בריאות הלב וכלי הדם ומניעת סרטן....

חיטוב הגוף - קובי עזרא
21/06/14 | דיאטה
בדיאטת דיאט2אול אוכלים כמעט הכל! אך לרוב הדיאטה נקבעת בהתאם למה שהמטופל אוכל באורח ה"נורמאלי" שיגרתי. וכמובן בשילוב המזונות הייחודי! מניב את התוצאות האופטימאליות לחיטוב הגוף באופן מקסימאלי ומהיר ביותר.

מניעת סוכרת מסוג 2
יש חוקרים הטוענים שניתן למנוע סוכרת מסוג 2, זאת ע"י שינוי בהרגלי החיים. היות ותוכנית תזונה ודיאטה נכונה המותאמים לפרט בשילוב תוכנית אימונים אכן עשויים למנוע את התפתחות הסוכרת מסוג 2. סוכרת מסוג 2 או סוכרת מבוגרים בלשון העם, בעלת מרכיב גנטי חזק יותר, תזונה ואורח חיים משפיעים על הסיכוי שהמחלה תתרחש בגיל צעיר יותר-40 או מבוגר יותר 60 ומעלה או אולי לעולם לא?!. הסיכון לסוג להופעת סוכרת מסוג 2 וסוכרת הריונית יכול להיות ירידה ע"י בשמירה על משקל תקין – כלומר השמנה יתרה ותזונה לא בריאה.

ויטמין d אוסטאופורוזיס
ויטמין d אוסטאופורוזיס ויטמין D או (Cholecalciferol) הוא ויטמין מסיס בשומן העוזר לגוף לספוג סידן. ויטמינים מסיסים בשומן מאוחסן ברקמות השומן של הגוף. בנוסף לסיוע לגוף לספוג סידן, ויטמין D גם מסייעת לגוף לשמור על כמות של סידן וזרחן בדם הנכונה. תוספת סידן וויטמין D מהווה טיפול הכרחי באוסטיאופורוזיס. מחלת האוסטאופורוזיס נמצאה מלווה באבחון שכיחות גבוהה של חסר בויטמין D. מקורות מזון ויטמין D מצויה במזונות הבאים: מוצרי חלב גבינה חמאה חלב מועשר (כל חלב בארה"ב הוא מועשר בויטמין D) דגים צדפות דגני בוקר

אוקסנדרולון וניוון שרירים דושן
אוקסנדרולון וניוון שרירים דושן

אוקסנדרולון (Oxandrolone) משפר סינתזת שרירי השלד ופרופיל ביטוי גנים הגלובלי בניוון שרירים דושן.

מחקרים קודמים הראו כי ירידה בשרירים הקשורים בניוון שרירים דושן (Duchenne muscular dystrophy) כרוכה בחוסר איזון בין שיעורי סינתזה והפירוק של חלבוני השרירים. למרות שמחקרים קודמים הציעו כי האוקסנדרולון עשוי להיות מועיל בניוון שרירים דושן, מנגנון הפעולה של האוקסנדרולון על השרירים בניוון שרירים דושן עדיין אינו ברור.

ביופסיות שריר הגסטרוקנמיוס (שרירי השוקיים) ודגימות דם נאס


טיפול תזונתי בסוכרת - ד"ר קובי עזרא
29/08/13 | רפואה
טיפול תזונתי בסוכרת מטרות הטיפול תזונתי בטיפול בסוכרת כוללות שליטה על רמת הסוכר בדם ברמות כמעט נורמליות, שמירה על לחץ דם תקין ורמות כולסטרול, והשגת משקל בריא. דבקות בתזונה בריאה, פעילות גופנית סדירה, ושימוש בתרופות בעת צורך יכול להשיג יעדים אלה ולמזער את הסיכון לסיבוכים. תחזוקת משקל תקין דיאטה אישית: הנחיות נוכחיות של איגוד הסוכרת האמריקאי רושמים תכנית ארוחת מבוקרת קלוריות המשתמשות ברשימות חליפי המזון. יש לשמור על צריכת פחמימות קבועה למדי לאורך כל היום. ההנחיות גם להגביל את צריכת השומן הרווי ו

דיאטה הרזיה ושתיית קפה
דיאטה הרזיה ושתיית קפה: הקפאין מגביר תגובת הליפוליזה (Lipolysis), תגובה זאת גורמת להבין כי צריכת הקפאין תגביר את תהליך ניצול השומנים לאנרגיה ובעיקר בעת פעילות גופנית אירובית. מה הקשר בין שתיית קפה ודיאטה למטרת הרזיה? האלקלואיד קפאין אשר מצוי בקפה ובמשקאות אחרים הינו גורם לעלייה בפעילות המטבולית, בדומה להורמוני הסטרס, לכן הקפאין משפר ומגביר את רמות האנרגיה בגוף.

דיאטה וקפאין - ד"ר קובי עזרא
דיאטה וקפאין: כולם יודעים ששתיית משקאות המכילים קפאין (בריכוז מתאים) מסייעים לנו לתהליך ההרזיה וחיטוב הגוף, לכן כל דיאטה או לפחות מרבית הדיאטות אינן מגבילות את צריכת הקפאין בהליך הדיאטה. כמו כן, הקפאין גורם לנו לחוש ערניות יתר ומפיג מהר כל עייפות, ישנם הרבה ספורטאים (ואנשים בכלל) אשר צורכים אותו לפני האימונים…
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI