דף הבית רפואה ובריאות מחלות לב פקטורים וגורמי סיכון למחלות לב וכלי דם – ד"ר קובי עזרא
פקטורים וגורמי סיכון למחלות לב וכלי דם – ד"ר קובי עזרא
קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית 12/10/10 |  צפיות: 3210
פקטורים וגורמי סיכון למחלות לב וכלי דם – ד"ר קובי עזרא
ישנם פקטורים שניתן לשנותם וישנם כאלה שלא ניתן לשנותם כשאנו מדברים על מחלות לב וכלי דם.

גורמים שלא ניתנים לשינוי:
1. מין – קיימת נטייה נמוכה יותר אצל נשים לפני גיל המעבר.
2. גיל – עם העלייה בגיל כך עולה נטייה לחלות במחלות לב וכלי דם.
3. תורשה – למרכיבים גנטים שונים ישנם השפעות שונות על הנטייה לפתח מחלות לב וכלי דם.


גורמים ופקטורים הניתנים לשינוי במחלות לב וכלי דם:

1. השמנה – השמנה הינה פקטור משמעותי ביותר בתחלואה של מחלות לב וכלי דם, סוכרת ומחלות רבות אחרות.
2. אורח חיים – חיים בתנאי לחץ מתמשך מגבירים את הנטייה והסיכון לעלייה בלחץ הדם ואת התמותה למחלות לב וכלי דם (התקף לב).
3. תזונה נכונה -  השפעה חיובית נמצאה בדיאטה מוגברת בסיבים תזונתיים, דיאטה כזו הדלה בשומנים בעיקר שמקורם מהצומח. נמצאו השפעות שליליות בדיאטה הכוללת צריכה מוגברת של אלכוהול, מלח ושומנים מחומצנים.
4. ספורט ופעילות גופנית – פעילות גופנית תורמת למניעת התחלואה במחלות לב וכלי דם, כמו כן לירידה במשקל ובאחוזי השומן.
5. עישון – מגדיל פי 4 את הסיכון ללקות בהתקף לב כתוצאה מעלייה בחומרים מחמצנים בגוף.
6. עודף הומוציסטאין  - רמה עודפת של הומוציסטאין פוגעת בתאי האנדותל בדפנות כלי הדם היוצרת חריצים וצלקות בכלי הדם.
7. לחץ דם – יתר לחץ דם מגביר את הסיכוי לחלות או למות ממחלות לב וכלי דם.
8. עודף כולסטרול – עלייה ברמת ה LDL כולסטרול שעבר חמצון ע"י רדיקלים חופשיים, שוקע בדפנות כלי הדם שנפגעו.
9. טריגליצרידים – הטריגליצרידים מעלים את הסיכון למחלות לב וכלי דם בעיקר אצל נשים.
10. זרימת דם לקויה – מגבירה את הסיכון להתפתחות ליצירת קרישי דם ותורשת עורקים.
11. עלייה ברמת הרדיקלים החופשיים (סטרס חמצוני) – עלייה בחמצון ה LDL כולסטרול מסוגל להפוך את תאי מערכת החיסון לתאי קצף שרמת הנזק שלהם גבוהה ביותר לכלי הדם.

הומוציסטאין – פקטור במחלות לב וכלי דם

הומוציסטאין הינה למעשה חומצת אמינו המיוצרת בגופינו בשלב ביניים בסינטזת חומצת האמינו ציסטאין ממתיונין.
חשוב לציין שויטמיני B6, B12 וחומצה פולית בעלות השפעה חיובית על פירוק ההומוציסטאין.

הומוציסטאין, מחלות לב וכלי דם

קיימת קורולציה בין רמות גבוהות של הומוציסטאין לבין התחלואה למחלות לב וכלי דם. מחקרים מראים שעלייה ב12% ברמות ההומציסטאין בגברים מגבירה את הנטייה להתקף לב פי 3 עד 4.
ומסתבר שלעיתים רמות גבוהות של הומוציסטאין מסוכנות אף יותר מרמות גבוהות של כולסטרול בדם.
רמה עודף של הומוציסטאין עשויה לגרום לפגיעה בתאי האנדוטל בדפנות כלי הדם ויצירת חריצים וצלקות, חשוב לציין שחריצים וצלקות בכלי הדם מגבירים את שקיעת השומנים בכלי הדם, בנוסף ליצירת תהליכים דלקתיים שכתוצאה מהם נוצרת חסימה בכלי הדם.

הטיפול ברמה גבוהה של הומוציסטאין
לפי מחקרים רבים ניתן להבין כי השלמה תזונתית של ויטמיני B קומפלקס, בעיקר ויטמיני B6, B12  וחומצה פולית במינונים נורמטיביים ישפיעו לטובה על אופן פירוק ההומוציסטאין וכך הורדת ערכו בדם.

יעקב עזרא הינו מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה). לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140 www.HealthNFit.org   www.Diet2all.org    www.Diet2all.net  


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית

קובי עזרא Ph.D מומחה לרפואה נטורופטית, ומאמן כושר. מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

כתב את הספרים:
1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף.
2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי.
3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוד...).
* דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף - עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140
אתר: פיתוח גוף, אתר: דיאטה מהירה

דיאטה מהירה1, סוכרת הריון, אנטי אייג'ינג

פיתוח גוף

דיאטה מהירה | דיאטה אישית 


מאמרים נוספים מאת קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית
 
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD, צמיחה וגדילה בגובה נוצרת ע"י התארכות עצמות הארוכות, כתוצאה מכונדרוגנזה בצלחות האפיפיזאליות, המכונות גם צלחות הגדילה. תהליך זה נובע מהתרבות כונדרוציטים, היפרטרופיה והפרשת מטריקס חוץ תאית. המאורגן על ידי רשתות מורכבות של גורמים תזונתיים, תאיים, פרצרין ואנדוקריניים. ניתן להגדיר את גיל ההתבגרות כתקופת המעבר מילדות דרך התפתחות מאפיינים מיניים משניים ועד השגת הגובה הסופי בבגרות. מהירות הצמיחה מוגברת בתחילת המוקדמות או באמצע החיים, ידועה כגידול הפוברטלי.

קריאטין - קובי עזרא
קריאטין - קובי עזרא היא חומצה אורגנית חנקנית הנוצרת באופן טבעי. תפקידו העיקרי של הקריאטין הוא להקל על מיחזור של אדנוזין טריפוספט (ATP), מטבע האנרגיה של התא, בעיקר ברקמת השריר והמוח.

דיאטה מהירה מאוד
05/04/15 | דיאטה
דיאטה מהירה. דיאטות לירידה במשקל. ישנן סיבות שונות לאיזון המשקל ודיאטות שונות: החל ממראה חיצוני, עיסוק בספורט ובריאות, לרבות בריאות הלב וכלי הדם ומניעת סרטן....

חיטוב הגוף - קובי עזרא
21/06/14 | דיאטה
בדיאטת דיאט2אול אוכלים כמעט הכל! אך לרוב הדיאטה נקבעת בהתאם למה שהמטופל אוכל באורח ה"נורמאלי" שיגרתי. וכמובן בשילוב המזונות הייחודי! מניב את התוצאות האופטימאליות לחיטוב הגוף באופן מקסימאלי ומהיר ביותר.

מניעת סוכרת מסוג 2
יש חוקרים הטוענים שניתן למנוע סוכרת מסוג 2, זאת ע"י שינוי בהרגלי החיים. היות ותוכנית תזונה ודיאטה נכונה המותאמים לפרט בשילוב תוכנית אימונים אכן עשויים למנוע את התפתחות הסוכרת מסוג 2. סוכרת מסוג 2 או סוכרת מבוגרים בלשון העם, בעלת מרכיב גנטי חזק יותר, תזונה ואורח חיים משפיעים על הסיכוי שהמחלה תתרחש בגיל צעיר יותר-40 או מבוגר יותר 60 ומעלה או אולי לעולם לא?!. הסיכון לסוג להופעת סוכרת מסוג 2 וסוכרת הריונית יכול להיות ירידה ע"י בשמירה על משקל תקין – כלומר השמנה יתרה ותזונה לא בריאה.

ויטמין d אוסטאופורוזיס
ויטמין d אוסטאופורוזיס ויטמין D או (Cholecalciferol) הוא ויטמין מסיס בשומן העוזר לגוף לספוג סידן. ויטמינים מסיסים בשומן מאוחסן ברקמות השומן של הגוף. בנוסף לסיוע לגוף לספוג סידן, ויטמין D גם מסייעת לגוף לשמור על כמות של סידן וזרחן בדם הנכונה. תוספת סידן וויטמין D מהווה טיפול הכרחי באוסטיאופורוזיס. מחלת האוסטאופורוזיס נמצאה מלווה באבחון שכיחות גבוהה של חסר בויטמין D. מקורות מזון ויטמין D מצויה במזונות הבאים: מוצרי חלב גבינה חמאה חלב מועשר (כל חלב בארה"ב הוא מועשר בויטמין D) דגים צדפות דגני בוקר

אוקסנדרולון וניוון שרירים דושן
אוקסנדרולון וניוון שרירים דושן

אוקסנדרולון (Oxandrolone) משפר סינתזת שרירי השלד ופרופיל ביטוי גנים הגלובלי בניוון שרירים דושן.

מחקרים קודמים הראו כי ירידה בשרירים הקשורים בניוון שרירים דושן (Duchenne muscular dystrophy) כרוכה בחוסר איזון בין שיעורי סינתזה והפירוק של חלבוני השרירים. למרות שמחקרים קודמים הציעו כי האוקסנדרולון עשוי להיות מועיל בניוון שרירים דושן, מנגנון הפעולה של האוקסנדרולון על השרירים בניוון שרירים דושן עדיין אינו ברור.

ביופסיות שריר הגסטרוקנמיוס (שרירי השוקיים) ודגימות דם נאס


טיפול תזונתי בסוכרת - ד"ר קובי עזרא
29/08/13 | רפואה
טיפול תזונתי בסוכרת מטרות הטיפול תזונתי בטיפול בסוכרת כוללות שליטה על רמת הסוכר בדם ברמות כמעט נורמליות, שמירה על לחץ דם תקין ורמות כולסטרול, והשגת משקל בריא. דבקות בתזונה בריאה, פעילות גופנית סדירה, ושימוש בתרופות בעת צורך יכול להשיג יעדים אלה ולמזער את הסיכון לסיבוכים. תחזוקת משקל תקין דיאטה אישית: הנחיות נוכחיות של איגוד הסוכרת האמריקאי רושמים תכנית ארוחת מבוקרת קלוריות המשתמשות ברשימות חליפי המזון. יש לשמור על צריכת פחמימות קבועה למדי לאורך כל היום. ההנחיות גם להגביל את צריכת השומן הרווי ו

דיאטה הרזיה ושתיית קפה
דיאטה הרזיה ושתיית קפה: הקפאין מגביר תגובת הליפוליזה (Lipolysis), תגובה זאת גורמת להבין כי צריכת הקפאין תגביר את תהליך ניצול השומנים לאנרגיה ובעיקר בעת פעילות גופנית אירובית. מה הקשר בין שתיית קפה ודיאטה למטרת הרזיה? האלקלואיד קפאין אשר מצוי בקפה ובמשקאות אחרים הינו גורם לעלייה בפעילות המטבולית, בדומה להורמוני הסטרס, לכן הקפאין משפר ומגביר את רמות האנרגיה בגוף.

דיאטה וקפאין - ד"ר קובי עזרא
דיאטה וקפאין: כולם יודעים ששתיית משקאות המכילים קפאין (בריכוז מתאים) מסייעים לנו לתהליך ההרזיה וחיטוב הגוף, לכן כל דיאטה או לפחות מרבית הדיאטות אינן מגבילות את צריכת הקפאין בהליך הדיאטה. כמו כן, הקפאין גורם לנו לחוש ערניות יתר ומפיג מהר כל עייפות, ישנם הרבה ספורטאים (ואנשים בכלל) אשר צורכים אותו לפני האימונים…
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI