דף הבית רפואה ובריאות בריאות אחר תרופות שכיחות והשפעתן על הסטטוס התזונתי בגופנו – ד"ר קובי עזרא
תרופות שכיחות והשפעתן על הסטטוס התזונתי בגופנו – ד"ר קובי עזרא
קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית 07/11/10 |  צפיות: 1808
תרופות שכיחות והשפעתן על הסטטוס התזונתי בגופנו – ד"ר קובי עזרא   תרופות אשר גורמות לחסר ברכיבי תזונה שונים, כגון: ויטמינים ומינרלים.תרופות, תזונתי בגופנו, ד"ר קובי עזרא, בויטמיןB1, ויטמין B2 ויטמין B6, ויטמין K, ויטמין E, ויטמין C, ויטמין A., אלכוהול, תרופות משלשלות, חוסמי בטא, תרופות המפחיתות כולסטרול: תרופות המפחיתות כולסטרול ממשפחת הסטטינים מקטינים את סינתזת הכולסטרול ע"י עיכוב א   אלכוהול: צריכה מוגברת של אלכוהול עשויה לגרום לחסרים תזונתיים רבים, ביניהם: בויטמיני B קומפלקס, בעיקר בויטמין  B1, ויטמין B2 ויטמין B6, ויטמין K, ויטמין E, ויטמין C, ויטמין A.   ניקוטין: הניקוטין מצוי בטבק (סיגריות, סיגרים, ועוד). צריכת טבק ו\או עישון טבק באופן מופרז עשויה לגרום לחמצון הויטמינים: ויטמין B6, ויטמין C, ויטמין E, ויטמין C.  

תרופות סותרות חומצה: תרופות אילו גורמות לירידה ברמת חומציות הקיבה וכך גורמות לירידה בספיגתם ל ויטמינים ומינרלים, כגון: המינרל סידן, זרחן, ויטמין D, וויטמיני-B קומפלקס. הנ"ל דורשים חומציות בכדי להיספג באופן אופטימאלי.

תרופות אנטי-היסטמיניות: האנטיהיסטמינים, כשמם כן הם, הם גורמים לדיכוי בשחרור ההיסטמין אשר גופנו מפריש – במצבי רגישות יתר ואלרגיה. התרופות הנ"ל גורמות לחברים בויטמין C.   אספירין: האספירין הינו אלקלואיד המופק מצמח הערבה. האספירין גורם לדיכוי פרוסטגלנדינים מסוג 1 ו- 2 (PGE1 ו- PGE-2). כך התרופה מדללת את הדם, מורידה חום, ומשכחת כאבים. האספירין עשויה לגרום לחסרים תזונתיים, כגון: בחומצה פולית ובמינרל ברזל.   תרופות אנטי-דלקתיות לא סטרואידיות (תרופות ממשפחת NSAISs') – משפחת התרופות הנ"ל בעלת פעילות אנטי-דלקתית, התרופות עשויות לגרום לחסרים במינרלים אבץ, וברזל.   סטרואידים: תרופות אילו הנגזרות מחומצת השומן כולסטרול. הסטרואידים ממשפחת הקורטיזול (גלוקוקורטיקוסטרואידים) עשויות לגרום לחסרים בויטמינים כגון: ויטמין B6, ויטמין D, ויטמין A, והמינרלים אבץ, ואשלגן.   תרופות אנטיביוטיות: אנטי-ביוטיקה תפקידה לחסל חיידקים (בקטריות). אחת מתופעות הלוואי של האנטיביוטיקה הינה פגיעה וחיסול חלק מהחיידקים הידידותיים אשר במערכת העיכול שלנו. החיידקים הידידותיים (הפלורה הידידותית) מסייעת ליצירת חלק מויטמיני B, בעיקר ויטמין B12, ביוטין, וויטמין K.   תרופות חוסמות בטא: חוסמי בטא, כגון: דרלין, עשויים לגרום לחסרים תזונתיים, כגון: בויטמין B5, המינרל כרום, ובכולין (ממשפחת ויטמיני B-קומפלקס).   תרופות המפחיתות כולסטרול: תרופות המפחיתות כולסטרול ממשפחת הסטטינים מקטינים את סינתזת הכולסטרול ע"י עיכוב אנזימתי, ואיתה תגובה אנזימתית חיונית לסינתזת האוביקינון – קו-אנזים Q10.     חוסמי ACE (ACE-INHIBITOR): התרופות גורמות לחסרים במינרל אבץ.   ניטראטים: גורמים לחסרים בויטמינים, כגון: ויטמין B3, ויטמין C, ויטמין E, והמינרל סלניום.  

תרופות משלשלות: המשלשלים גורמים לחסרים כמעט בכל רכיבי התזונה עקב פגיעה בספיגתם. ויטמינים A, C, E, K ויתר המינרלים.

ד"ר יעקב עזרא (P.hD) מומחה לרפואה נטורופתית. ייעוצים בתחומי התזונה והספורט, הבריאות – טיפול במחלות שונות, אנטי-אייג'ינג (האטת תהליכי זקנה). לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140 www.HealthNFit.org   www.Diet2all.net  


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית

קובי עזרא Ph.D מומחה לרפואה נטורופטית, ומאמן כושר. מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

כתב את הספרים:
1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף.
2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי.
3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוד...).
* דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף - עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140
אתר: פיתוח גוף, אתר: דיאטה מהירה

דיאטה מהירה1, סוכרת הריון, אנטי אייג'ינג

פיתוח גוף

דיאטה מהירה | דיאטה אישית 


מאמרים נוספים מאת קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית
 
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD, צמיחה וגדילה בגובה נוצרת ע"י התארכות עצמות הארוכות, כתוצאה מכונדרוגנזה בצלחות האפיפיזאליות, המכונות גם צלחות הגדילה. תהליך זה נובע מהתרבות כונדרוציטים, היפרטרופיה והפרשת מטריקס חוץ תאית. המאורגן על ידי רשתות מורכבות של גורמים תזונתיים, תאיים, פרצרין ואנדוקריניים. ניתן להגדיר את גיל ההתבגרות כתקופת המעבר מילדות דרך התפתחות מאפיינים מיניים משניים ועד השגת הגובה הסופי בבגרות. מהירות הצמיחה מוגברת בתחילת המוקדמות או באמצע החיים, ידועה כגידול הפוברטלי.

קריאטין - קובי עזרא
קריאטין - קובי עזרא היא חומצה אורגנית חנקנית הנוצרת באופן טבעי. תפקידו העיקרי של הקריאטין הוא להקל על מיחזור של אדנוזין טריפוספט (ATP), מטבע האנרגיה של התא, בעיקר ברקמת השריר והמוח.

דיאטה מהירה מאוד
05/04/15 | דיאטה
דיאטה מהירה. דיאטות לירידה במשקל. ישנן סיבות שונות לאיזון המשקל ודיאטות שונות: החל ממראה חיצוני, עיסוק בספורט ובריאות, לרבות בריאות הלב וכלי הדם ומניעת סרטן....

חיטוב הגוף - קובי עזרא
21/06/14 | דיאטה
בדיאטת דיאט2אול אוכלים כמעט הכל! אך לרוב הדיאטה נקבעת בהתאם למה שהמטופל אוכל באורח ה"נורמאלי" שיגרתי. וכמובן בשילוב המזונות הייחודי! מניב את התוצאות האופטימאליות לחיטוב הגוף באופן מקסימאלי ומהיר ביותר.

מניעת סוכרת מסוג 2
יש חוקרים הטוענים שניתן למנוע סוכרת מסוג 2, זאת ע"י שינוי בהרגלי החיים. היות ותוכנית תזונה ודיאטה נכונה המותאמים לפרט בשילוב תוכנית אימונים אכן עשויים למנוע את התפתחות הסוכרת מסוג 2. סוכרת מסוג 2 או סוכרת מבוגרים בלשון העם, בעלת מרכיב גנטי חזק יותר, תזונה ואורח חיים משפיעים על הסיכוי שהמחלה תתרחש בגיל צעיר יותר-40 או מבוגר יותר 60 ומעלה או אולי לעולם לא?!. הסיכון לסוג להופעת סוכרת מסוג 2 וסוכרת הריונית יכול להיות ירידה ע"י בשמירה על משקל תקין – כלומר השמנה יתרה ותזונה לא בריאה.

ויטמין d אוסטאופורוזיס
ויטמין d אוסטאופורוזיס ויטמין D או (Cholecalciferol) הוא ויטמין מסיס בשומן העוזר לגוף לספוג סידן. ויטמינים מסיסים בשומן מאוחסן ברקמות השומן של הגוף. בנוסף לסיוע לגוף לספוג סידן, ויטמין D גם מסייעת לגוף לשמור על כמות של סידן וזרחן בדם הנכונה. תוספת סידן וויטמין D מהווה טיפול הכרחי באוסטיאופורוזיס. מחלת האוסטאופורוזיס נמצאה מלווה באבחון שכיחות גבוהה של חסר בויטמין D. מקורות מזון ויטמין D מצויה במזונות הבאים: מוצרי חלב גבינה חמאה חלב מועשר (כל חלב בארה"ב הוא מועשר בויטמין D) דגים צדפות דגני בוקר

אוקסנדרולון וניוון שרירים דושן
אוקסנדרולון וניוון שרירים דושן

אוקסנדרולון (Oxandrolone) משפר סינתזת שרירי השלד ופרופיל ביטוי גנים הגלובלי בניוון שרירים דושן.

מחקרים קודמים הראו כי ירידה בשרירים הקשורים בניוון שרירים דושן (Duchenne muscular dystrophy) כרוכה בחוסר איזון בין שיעורי סינתזה והפירוק של חלבוני השרירים. למרות שמחקרים קודמים הציעו כי האוקסנדרולון עשוי להיות מועיל בניוון שרירים דושן, מנגנון הפעולה של האוקסנדרולון על השרירים בניוון שרירים דושן עדיין אינו ברור.

ביופסיות שריר הגסטרוקנמיוס (שרירי השוקיים) ודגימות דם נאס


טיפול תזונתי בסוכרת - ד"ר קובי עזרא
29/08/13 | רפואה
טיפול תזונתי בסוכרת מטרות הטיפול תזונתי בטיפול בסוכרת כוללות שליטה על רמת הסוכר בדם ברמות כמעט נורמליות, שמירה על לחץ דם תקין ורמות כולסטרול, והשגת משקל בריא. דבקות בתזונה בריאה, פעילות גופנית סדירה, ושימוש בתרופות בעת צורך יכול להשיג יעדים אלה ולמזער את הסיכון לסיבוכים. תחזוקת משקל תקין דיאטה אישית: הנחיות נוכחיות של איגוד הסוכרת האמריקאי רושמים תכנית ארוחת מבוקרת קלוריות המשתמשות ברשימות חליפי המזון. יש לשמור על צריכת פחמימות קבועה למדי לאורך כל היום. ההנחיות גם להגביל את צריכת השומן הרווי ו

דיאטה הרזיה ושתיית קפה
דיאטה הרזיה ושתיית קפה: הקפאין מגביר תגובת הליפוליזה (Lipolysis), תגובה זאת גורמת להבין כי צריכת הקפאין תגביר את תהליך ניצול השומנים לאנרגיה ובעיקר בעת פעילות גופנית אירובית. מה הקשר בין שתיית קפה ודיאטה למטרת הרזיה? האלקלואיד קפאין אשר מצוי בקפה ובמשקאות אחרים הינו גורם לעלייה בפעילות המטבולית, בדומה להורמוני הסטרס, לכן הקפאין משפר ומגביר את רמות האנרגיה בגוף.

דיאטה וקפאין - ד"ר קובי עזרא
דיאטה וקפאין: כולם יודעים ששתיית משקאות המכילים קפאין (בריכוז מתאים) מסייעים לנו לתהליך ההרזיה וחיטוב הגוף, לכן כל דיאטה או לפחות מרבית הדיאטות אינן מגבילות את צריכת הקפאין בהליך הדיאטה. כמו כן, הקפאין גורם לנו לחוש ערניות יתר ומפיג מהר כל עייפות, ישנם הרבה ספורטאים (ואנשים בכלל) אשר צורכים אותו לפני האימונים…
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI