דף הבית רפואה ובריאות רפואה משלימה שמנים אתריים שימושים וטרינרים
שמנים אתריים שימושים וטרינרים
ניר חוכיימה 17/03/11 |  צפיות: 2374

חיות המחמד,כלבים וחתולים,שאנו קשורים אליהן בלבנו ובנפשנו,חיות בקרבתנו,לכן יש ליחס חשיבות עליונה להיגיינה שלהם ולרווחתם,אין זה נעים להעקץ על ידי פרעושים האוהבים לשכון בפרוותם או להנשך על ידי קרציות המחפשות דם חם.טפילים אלה אוהבים את חום גוף חיות הבית שלנו,הם ממררים את חיינו ואת חיי הפונדקאי שמצאו.

הטיפול בבעלי חיים בעזרת שמנים אתריים יעזור להילחם: בקרציות,פרעושים,עקיצות,שריטות,פרקים נוקשים ופציעות בחיות  המחמד שלנולשמנים אתריים יש תכונות ריפוי עצומות ובכוחם לפתור בעיות ומחלות רבות בקרב בני אדם ובעלי חיים כאחד.

בעלי חיים מגיבים באופן  מדהים לריחותיהם של שמנים אתרים ודרך חוש הריח נוצר גירוי עצבי. וכמו אצלנו,בני האדם,כך גם אצל בעלי החיים אפשר ורצוי להשתמש בשמנים אתריים כדי להקל ולעיתים אף לפתור בעיות רפואיות רבות .אם השמנים האתריים עוזרים רבות לנו כבני אנוש אין  שום סיבה בעולם שלא ניעזר בכוחות התרפויתיות שלהם בכדי לעזור לחיות המחמד שאליהם אנחנו קשורים.לשמנים אתריים מספר שימושים בטיפול בבעלי חיים אחד המועילים שבהם הוא הרחקתם של פשפשים קרציות וטפילים אחרים מפרוותן של חיות מחמד. בעזרת שמני הברגמוט,אקליפטוס,גרניום,לבנדר ושמנים אתריים נוספים הדוחים חרקים .

 ניתן להימנע לגמרי מן השימוש בכימקלים סינטתיים להרחקת פרעושים מחתולים וכלבים על ידי עיסוי פרוותם באחד או יותר מן השמנים הללו,כשהם  מדוללים כלבים נוחים יותר לקבל זאת  מחתולים .ניתן לעבור בספוג על  פרוותם עם תערובות של שמנים שציינתי במים  פושרים ולאחר מכן להבריש את הפרווה היטב .לחתולים  אני משתמש בשמן  לבנדר או שמן  לבנדר מנוקה שניחוחו עדין יותר על ידי טפטוף  מספר טיפות על ידי והעברתן  בליטוף לפרווה. יש חתולים שיסבלו זאת ויש כאלה שלא(תלוי בהתחברות של הריח של השמן,לריח יש פרשנות גם  אצל  בעלי חיים ,נעים יותר או נעים  פחות,גירוי עצבי מעביר חוויה נעימה יותר או פחות ) אם יש לכם חתול בעל שיער ארוך טפטפו את השמן על המברשת לפני הברשתו ניתן  לעשות את אותו דבר לכלבים אם אינכם  רוצים להרטיב את פרוותם.

שמני הלבנדר ועץ התה טובים לטיפול בפצעים קלים : הוסיפו מספר טיפות שמן למים רותחים ומצוננים מעט ומרחו על עקיצות,שריטות ופצעים אחרים. פציעות כתוצאה מנשיכות או שריטות עלולים להזדהם ולהתמלא מוגלה משום שהעור נסגר לפני שהרקמות העמוקות יותר נרפאו . הנחת רטיות חמות עם שמן עץ התה בתדירות גבוהה תמשוך את המוגלה החוצה ותחטא את הפצע כך  שהוא יתרפא כראוי .שמן  ברוש טוב כנגד פצעים באוזניים נגבו את פנים האוזן פעמיים ביום עם טיפת שמן על  צמר גפן .

 בעלי סוסים משתמשים במגוון  שמנים אתריים לטיפול בפרקים נוקשים וכואבים . רטיות חמות הן  הדרך הבטוחה והיעילה ביותר וכל שמן המשמש לטיפול בבני אדם  מתאים  גם כאן . הכרתי אנשים שהיה להם עדר קטן שהשתמשו בתמיסה חזקה של שמן לבנדר במקום תכשיר מסחרי אם  כי לא ניתן  לעשות זאת לאורך תקופה ארוכה. לתשומת ליבכם :

טיפול בבעלי חיים הוא טיפול רגיש כמו הטיפול בבני אדם .בעלי חיים רגישים מאוד לריח השמנים האתריים ומגיבים כמונו לטיפול בהם. חל  איסור ליצור תרכובות או לנסות שמנים ללא ידיעה,ללא  הסמכה,ללא יעוץ ואין לראות במאמר זה המלצה ישירה לטיפול בבעל החיים שבבתינו.

 לפני טיפול בבעל חיים יש לקבל יעוץ על ידי ארומתרפיסט בכיר או וטרינר המתמחה בכך במקום  מגוריך .


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ניר חוכיימה

ניר חוכיימה,מטפל הוליסטי רב תחומי,מזמין אותכם להתנתק מלחצי היום יום,ולחוות מסע אל עולם שכולו ,רגיעה,ניחוחות,ואיזון הגוף והנפש.
מטפל בטכניקות עיסוי שונות: עיסוי שוודי הוליסטי,עיסוי רקמות עמוק,עיסוי באבנים חמות,עיסוי ספורטאים,עיסוי עם צמחי מרפא,שיאצו,רפלקסולוגיה,ארומתרפיה,פרחי באך, ואיזון גוף-נפש.
כניסה  לאתר -htpp://www.artist-massage.co.il

; 


מאמרים נוספים מאת ניר חוכיימה
 
מסאז'ים עד הבית
כאשר מזמינים עיסוי עד הבית יש לברר פרטים על הטיפול ועל המעסה משך זמן טיפול ?מחיר? מצד אחד חשוב להישאר שפויים מצד שני זול מדי יתבטא באופיו של הטיפול. בחירת מעסה צריכה להיעשות בקפידה שכן הנאתך,גופכם,ומיטב כספכם על הפרק. שנות נסיון המטפל ?אתר אינטרנט חשוב כדי להתרשם מהמעסה?הציוד איתו מגיע?אמצעי תשלום ?

שמנים אתריים שימושים וטרינרים
אם אינכם רוצים להרטיב את פרוותם. שמני הלבנדר ועץ התה טובים לטיפול בפצעים קלים : הוסיפו מספר טיפות שמן למים רותחים ומצוננים מעט ומרחו על עקיצות,שריטות ופצעים אחרים. פציעות כתוצאה מנשיכות או שריטות עלולים להזדהם ולהתמלא מוגלה משום שהעור נסגר לפני שהרקמות העמוקות יותר נרפאו . הנחת רטיות חמות עם שמן עץ התה בתדירות גבוהה תמשוך את המוגלה החוצה ותחטא את הפצע כך שהוא יתרפא כראוי .שמן ברוש טוב כנגד פצעים באוזניים נגבו את פנים האוזן פעמיים ביום עם טיפת שמן על צמר גפן .

עיסוי רפואי יותר מרק מהנה
המודעות לעיסוי רפואי נוגעת בד בבד עם מצבים של מתח,עומס בעבודה,קירבה,תשומת לב,שחרור מעצורים רגשיים,איזון גוף ונפש המטרה היא למנוע כאב ומחלות עתידיות אשר אם לא נלמד ונקשיב לגוף הוא לא יאחר להגיע. ישנו קשר ישיר בין מתח מתמשך להפתחות מחלות כגון:בעיות עיכול,לחץ דם גבוה,מגרנות,אסטמה.

שמן עץ התה מאוסטרליה באהבה
שמן עץ התה אינו מגרה את העור,הוא אחד מן השמנים שאפשר להשתמש בהם ישירות על העור כאשר הוא אינו מדולל.מתאים למצבים של עור אדום,נפוח או מודלק,אקזמה,פטריות בציפרניים,פסוראזיס,דרמטיטיס,פצעיקור,אבעבועות רוח,הרפסים,יבלות,פצעי בגרות(אקנה),פצעונים המופיעים לפני מחזור(ממליץ על משחה ארומתרפית )טיפה יחידה של שמן עץ התה על הפצעון תביא להיעלמותו המהירה.

עיסוי מקצועי-קחו פסק זמן ממרוץ החיים
מסע החיים מוביל אותנו לרגעים טובים יותר או פחות הדאגה לרווחת המשפחה,המצב הכלכלי, העבודה ,התקדמות בחיים,קשיים מנטאלים,מסע החיים מזמן לנו לחץ,מתח,התרוצציות במרוצת הזמן . מרבית האוכלוסיה בישראל חיה במרוץ אחרי הזמן ולא תמיד שמים לב לעצמם,לגופם,ולצרכים החשובים בחיים .

עיסוי ארומתרפי
אנשים רבים פונים אל הרפואה המשלימה בכדי ליצור איזון גוף ונפש,טיפול במחלות עור שהרפואה הקוונציונלית לא נתנה להם מענה ,הקניית שלווה,רוגע ומנוחה . אחד האלמנטים החשובים ביותר אשר נותנים מענה להיקף רחב של בעיות הוא הארומתרפיה .

השמנת יתר פתרון והתמודדות
31/01/11 | השמנת יתר
השמנת יתר ,ירידה במשקל, דיאטה , נשמע מוכר ? כולנו רוצים להיות רזים יותר,להיראות טוב יותר ואין ספק שזה דבר שנותן לאדם להרגיש טוב יותר מבחינה מוראלית ורגשית . אנשים רבים מנסים דיאטות בכל צורה שהיא,בכל סגנון אפשרי וכל זאת על מנת להשיג תוצאה אחת וברורה להיראות טוב יותר . דיאטות אלה מציבות אתגר במישורים הרגשיים והפיזיים, במאמרי אסקור את הפתרונות ואת דרכי התמודדות.

המדריך הארומתרפי למחלות עור
ניתן לטפל בעזרת שמנים אתריים בכל סוג של עור ובמגוון רחב של בעיות עור כמו פצעי בגרות,סדקים,סימני מתיחה,אקזמה , פסוריאזיס יבלות,פריחות (גם באיברים מוצנעים) שלבקת חוגרת פצעי חום,פצעי קור,פצעונים(עקב שינוי הורמונאלי),אדמומיות וגירויי עור.

המדריך ליולדת - הלידה
אין צורך להכביר במילים על כמה משמעותית, אדירה ועצומה היא חווית הלידה לאישה. כל מי שעומדת לעבור את החוויה או עברה אותה מתכוננת פיזית נפשית ורוחנית לרגעים הללו. הנה כמה טיפים לגבי צמחי מרפא, צמחים ושמנים אתריים שיכולים להעצים את החוויה, להקל במקרי כאב, לזרז ריפוי ולהנעים בכלל

הזדקנות העור
נשים רבות נלחמות בתופעת שמירת העור מפני הזדקנותו. האם באמת אפשר לשמר את העור שיראה מטופח עד מאוד? מאמר זה יענה על שאלותיכם הרבות, ייתן לכם טיפ לשמירה על העור מפני הזדקנותו. העור מזדקן בדרכים שונות עם הגיל ,ייתכן שינוי צבעו, יובש, חספוס ורפיון, לפעמים, גם מופיעים ורידים דקים בלחיים. טיפולי ארומתרפיה ומשחות המיוצרות ע"י צמחי מרפא יכולים להקטין בעיות אלה עד למינימום.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI