דף הבית רפואה ובריאות רפואה משלימה דיקור סיני לכאבי גב. האם זה מועיל?
דיקור סיני לכאבי גב. האם זה מועיל?
רפאל רוזנסקי 08/03/12 |  צפיות: 2088

דיקור סיני לכאבי גב

כבר שנים רבות מכירים בארץ ובכל העולם את היעילות של דיקור סיני בטיפול נגד כאבי גב.

כיצד דיקור סיני מועיל במקרים של פריצת דיסק או כאבי גב מסיבות אחרות? כדי לענות על שאלה זאת אנסה להסביר את המכניזם העקרוני שדרכו הדיקור פועל לשיכוך כאבי גב.

נתחיל מהגדרה של  מושג היסוד ברפואה סינית - אנרגיה. הסינים קוראים לאנרגיה שמחייה אותנו בשם צ'י. לפי הרפואה הסינית האנרגיה הזאת זורמת בגוף על פני 14 מסלולים קבועים וידועים. חסימה בזרימתה של האנרגיה במקום כלשהו לאורך המסלול גורמת להופעת כאב. למשל כאב באזור גב עליון בין השכמה לעמוד השדרה, ניתן לשייך לחסימה בזרימה החופשית של הצ'י בערוץ הנקראBl  - ערוץ שלפוחית השתן. מסלול זרימת האנרגיה של ערוץ Bl  עובר בין השכמות לעמוד השדרה. אנטומית, ערוץ Bl  מתחיל בצדי כפות הרגליים ועולה דרך הגב עד לראש. וכך - דיקור נקודות של ערוץBl  באזור כפות הרגליים מסוגל תוך מספר שניות, להעלים את כאב הגב בין השכמות לעמוד השדרה! לרוב, הרופאים הסיניים דוקרים נקודות מרוחקות מאזור הכאב להשגת תוצאות מהירות לאורך זמן. טיפול כזה הינו טיפול יפה, אלגנטי והעיקר מועיל ומהיר. בכל זאת לפעמים יש צורך לחזקו ע"י ביצוע דיקור גם באזור של הכאב , כוסות רוח, חימום או עיסוי. 

המטופלים שואלים כיצד דיקור סיני מטפל בפריצת דיסק ללא התערבות פיזית ידנית, ללא נגיעה   בעמוד השדרה. כאמור הגישה של הרפואה הסינית לכאב מבוססת על התאוריה המסלולית של זרימת האנרגיה והניסיון הקליני בכל העולם מוכיח את יעילותה של השיטה.

מעניין שקיימים כאבי גב ללא ממצא פתולוגי כלשהו. זה אומר שלמרות התקינות של כל הבדיקות המטופל מתלונן על הופעת כאבי גב. הכאב יכול להיות חזק או המום, חולף או קבוע. אומנות האבחון ברפואה סינית היא בכך שהמטפל המיומן ימצא את סיבת הכאב ויצליח לטפל בה במהירות וביעילות. וזה כאמור למרות שבדיקות המעבדה המודרניות לא הראו שום ממצא פתולוגי. 

ברפואה המערבית מטפלים בכאבי גב לרוב על ידי משככי כאבים או/וNSAID  - תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידליות. כדאי לדעת שבשימוש מסיבי וממושך בתרופות מקבוצה זאת יש תופעות לוואי קשות. 

דיקור סיני זה כואב? המחטים הסיניות דקות ולרוב לא מורגשות כלל. לפעמים יש תחושת כאב מסוימת המצביעה על הגעת האנרגיה למחט ומהווה סימן שהטיפול משפיע.

 דיקור סיני זה בטוח? דיקור סיני נחשב לטיפול בטוח ביותר, תופעות הלוואי נדירות.

 האם דיקור סיני סטרילי? המחטים שבשימוש הינן סטריליות וחד פעמיות.

לסיכום: דיקור סיני הינה שיטה שנחשבת כיום כשיטת הטיפול הטבעית הנפוצה ביותר לטיפול בכאבי גב.  אין ספק שטיפול בדיקור על ידי מטפל מיומן ובעל ניסיון מסוגל לעזור ולשפר את איכות החיים של החולה בצורה משמעותית.

טיפול בדיקור סיני מקובל כעת גם על ידי הקהילה הרפואית הקונבנציונלית. רופאי בתי חולים וקופות חולים מעודדים וממליצים לחולים להיעזר בטיפולי רפואה סינית ודיקור סיני נגד כאבי גב.

רפאל רוזנסקי (M.Sc., Dip.Ac.) - מומחה לרפואה סינית ומנהל מרפאת רפאל ל רפואה משלימה. סניפים בתל אביב וראשל"צ. חייגו עכשיו 054-5721258


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 רפאל רוזנסקי

רפאל רוזנסקי (M.Sc., Dip.Ac.) - מטפל ב רפואה סינית ומנהל מרפאת רפאל ל רפואה משלימה. בטיפולים משלב מגוון שיטות ריפוי טבעיות ולרבות דיקור סיני. פיתרון לבעיות גוף ונפש, כל סוגי הכאב, עייפות, דיכאון, בעיות נשים, פוריות, הרזייה ועוד. למרפאת רפאל סניפים בתל אביב וראשל"צ. התקשרו עכשיו טל' 054-5721258 


מאמרים נוספים מאת רפאל רוזנסקי
 
נפלאות הדיקור הסיני – כל מה שרציתם לדעת
מהו הדיקור הסיני?

גיל המעבר - טיפול באמצעות רפואה משלימה ( רפואה סינית )
כיצד רפואה סינית עוזרת לנשים בגיל המעבר? האם באמת יש ירידה בתדירות ובעוצמה של גלי החום? התשובה היא כן!

דלקת בדרכי השתן - גישה סינית ומערבית
דלקת בדרכי השתן וטיפול בבעיה בקופת חולים ובמרפאה לרפואה סינית

טחורים, רפואה סינית ומה שביניהם
שאלה: האם באמת רפואה סינית מסוגלת לעזור נגד טחורים? התשובה הינה חיובית. מניסיון שלי במרפאה הרפואה הסינית לא רק גורמת להעלמות הטחורים אלא גם מונעת את היווצרותם.

דיקור סיני לכאבי גב. האם זה מועיל?
לכאבי גב סיבות רבות: ליקויי יציבה (מולדים או נרכשים), טראומה, השמנת יתר, חשיפה לגורמים סביבתיים כגון הרמת משאות כבדים, ישיבה או שכיבה ממושכת, חשיפה לקור, רטט ועוד. גם אוסטאופורוזיס הינה סיבה שכיחה לכאבי גב

דיקור סיני, נדודי שינה ומה שביניהם
כמות שעות השינה ואיכות השינה שונים מאדם לאדם. שינה יתרה או נדודי שינה של לילה או שניים עדיין לא מעידים על בעיה, אבל אם התופעות הללו נמשכות זמן ארוך יותר יש לטפל בהן.

דיקור סיני בגיל השלישי - מומלץ ביותר!
בדוק וידוע שדיקור סיני מועיל גם לאנשים בגילאים מתקדמים מעל 60 או 70 שנה

דיקור סיני - חצלחה בטיפול נגד צרבת
דיקור סיני הינה שיטה שנחשבה כיום כשיטת הטיפול הטבעית הנפוצה ביותר הן במזרח והן במערב

דיקור סיני וברכיים כואבות
כיצד דיקור סיני יכול להעלים את כאבי הברכיים שלנו

האם דיקור סיני מצליח נגד דיכאון וחרדה?
כיצד דיקור סיני מצליח במאבק נגד דיכאון וחרדה?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI