דף הבית חינוך ולימודים לימודי תעודה ומקצוע רפלקסולוגיה – כף הרגל כראי הנפש
רפלקסולוגיה – כף הרגל כראי הנפש
יובל אלביכטמן 21/03/12 |  צפיות: 2675

הטיפול איננו כואב כלל וכלל, נהפוך הוא, הוא מביא לשקט ושלווה הן נפשיים והן פיזיים, הוא תורם לתחושת ההרפיה הכללית ואין ספק כי לאחר הטיפול תחושו נינוחים יותר ורגועים. בנוסף, לקשר בין מטופל מטפל ישנה חשיבות רבה והוא תורם לשלמות הטיפול הרפלקסולוגי.

מהי רפלקסולוגיה?

רפלקסולוגיה הינהרפואה אלטרנטיבית, על פי הרפלקסולוגיה, אדם חולה הוא אדם הסובל מחוסר איזון אנרגטי בגוף, כאשר ישנו איזון תקין ומלא בגוף, האדם יהיה אדם בריא לחלוטין, אך כאשר ישנו חוסר איזון , צצות להן כול מיני מחלות ממחלות שונות. כיצד מגיעים לאיזון אנרגטי? איזון אנרגטי הוא למעשה איזון בין גוף, נפש ורוח, על פי שיטת טיפול זו, רוב הבעיות מהן סובל אדם קשורות למצבו הנפשי, על פי הרפלקסולוגיה ( פירוש המילה הוא השתקפות ) כול תחלואי האדם משתקפים בכף הרגל. על פי הרפואה הסינית ישנם עוד אברים סומטוטופים מלבד כף הרגל והם העיניים, אוזניים ועוד.

רפלקסולוגיה – כיתד מטפלים?

רפלקסולוגיה משמעותה היא טיפול בכף הרגל, באמצעות לחיצות ואף מתיחות. כף הרגל שלנו משקפת אזורים אחרים בגוף, על סמך כף הרגל המטפל יכול לדעת מהו מקור החולי של האדם ואילו אברים בגוף יש לאזן. באמצעות רפלקסולוגיה, כאשר אנו לוחצים על נקודה מסוימת בכף הרגל, נשלחים אותות אל מערכת העצבים המרכזית, המוח מנתח ומעבד את האותות הללו ושולח תגובות לאיברים חולים או הלא מאוזנים אנרגטית.

באילו מקרים הטיפול גם יעיל?

רפלקסולוגיה מסייעת ליצור איזון אנרגטי במגוון רב של תחלואים ומחלות: כאבים, פציעות, מגרנות, כאבי ראש חזקים, בעיות פוריות, ארטריטיס, הפרעות שינה, בעיות הורמונאליות, הפרעות עיכול. רפלקסולוגיה יש ביכולתה להוריד את רמת המתח שלנו, המתח הנפשי הוא זה שמביא בין היתר למחלות ותחלואים. כמה זמן אורך הטיפול? הטיפול אורך בין 30 דקות לשעה, רק רגליו של המטופל חשופות ולא שום איבר אחר, כאשר המטופל שוכב על מיטת טיפולים מתאימה.הטיפול הרפלקסולוגי איננו כואב והמטופל חש בנוח, רגוע ושלו, הטיפול עצמו מביא גם להרפיה.

לימודים

לימודי רפלקסולוגיה הינם למעשה לימודי תעודה ובהם גם קורסי חובה שחייבים להילמד. ישנם שלושה מסלולים: קורס לימודי רפלקסולוגיה קלינית לתואר מוסמך, קורס לימודים קליניים לתואר בכיר, וקורס לימודים קליניים לתואר בכיר מתקדם שנה ג. הלימודים הם עוד תחום במכלול שלם הנקרא לימודי רפואה משלימה. כיום גם קופות החולים ומרפאות אחרות משלבות רפואה אינטגרטיבית במרפאות החולים, שילוב של רפואה משלימה עם רפואה קונבנציונלית גם יחד. הטיפול בכף הרגל הינו מקצוע מבוקש מאוד, ולאחר הלימודים תהיה מובטחת לכם עבודה במקומות הטובים ביותר. הרפלקסולוגיה הינה מסע מטולא בא טיפול בכפות הרגליים אל תוך הנפש והגוף.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יובל אלביכטמן

מכללת כרכור /ספיריט

מומחים לשיקום באמצעות רפואה אלטרנטיבית ורפואה משלימה.

ע"י יובל אלביכטמן 


מאמרים נוספים מאת יובל אלביכטמן
 
רכיבה טיפולית – לאנשים שאוהבים לעבוד עם בעלי חיים
רכיבה טיפולית – טיפול מסוג שונה, מתאים לכם ?

רפואה משלימה – לגוף, לנפש ולנשמה
רפואה משלימה – להשתחרר מהכאבים הפיזיים והנפשיים

לימודי רכיבה – איזה סוג של מטפלים אתם רוצים להיות ? הדרך שלכם מתחילה אצלנו במכללה
לימודי רכיבה – מטפלים באנשים באמצעות הסוסים

לימודי רפואה משלימה – משנה כיוון לערוץ נכון יותר
לימודי רפואה משלימה – מהפך בצורת החיים

לימודי רכיבה טיפולית- טיפול עם עוצמה
לימודי רכיבה טיפולית- דוהרים אל הבריאות

רפואה משלימה - אל תשלימו עם המצב
רפואה משלימה - לטפל בדרכים אחרות

ליצנות רפואית- מכישרון טבעי למקצוע מבוקש
ליצנות רפואית- לעשות טוב למישהו אחר

רכיבה טיפולית- קשרים אחרים
רכיבה טיפולית- חוזרים אל הטבע הרפואה המשלימה הפכה לפופולארית ביותר במהלך השנים האחרונות. בעבר, לא האמינו האנשים ביכולתה של הרפואה המשלימה, הם האמינו רק בכוחה של הרפואה המסורתית, אך עם חלוף הזמן, החלו רבים להתנסות בה ומצאו בה פתרון עבור בעיות שונות אשר לא הצליחו לקבל מענה ופיתרון במסגרתה של הרפואה הקונוונציונאלית.

לימודי עיסוי- להרגיע את הגוף
לימודי עיסוי- משהו טוב לימודי עיסוי עשויים להתאים לאנשים אשר אוהבים בני אדם ואוהבים את תחושת המגע עימם. העיסוי עשוי לעזור לאנשים רבים בני גילאים מגוונים ומצבים שונים. בעזרתו יוכלו אלו לחוש טוב יותר.

רפלקסולוגיה- על קצות האצבעות
רפלקסולוגיה- לטפל בעקב אכילס בעבר לא הייתה הרפואה המשלימה מקובלת בקרב הציבור. מרבית האנשים האמינו רק ביכולתה של הרפואה הקונוונציונאלית ומהמסורתית. עם חלוף השנים ותהליכי הגלובליזציה אשר חלו על מרבית המדינות, הפך עולמנו לקטן יותר ומגוון צורות חשיבה חדרו אל העולם המערבי. כתוצאה מכך הפכו שיטות טיפוליות זרות לחלק בלתי נפרד מדרכי הטיפול בחולים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI