דף הבית קניות וצרכנות צרכנות נוטריון, צוואות, ירושות - בעניין מעמדו המיוחד של הנוטריון
נוטריון, צוואות, ירושות - בעניין מעמדו המיוחד של הנוטריון
דני לוי 07/06/12 |  צפיות: 1471

משימותיו ופעולותיו של הנוטריון הינן אחראיותורגישות, בשל רגישות התפקיד, נוטריון יהיה יכול להתמנות לתפקיד אך ורק אםהינו עורך דין עם ותק של עשר שנים לפחות, אדם בעל אמינות רבה גבוהה שאפשרי לסמוך עליו בלי ספקות ועורך דין שלא הורשע בפלילים.

נוטריון –חמישה דברים שמומלץ לדעת

1. תרגום מסמכים – לשם תרגום מסמכים משפה אחת לשפה שונה ואימות התרגום יש צורך לקבל אישורמנוטריון הקובע כיהתרגום מדוייק ומתאים למסמך המקורי. אנשי עסקים, סטודנטים וחולים הצריכים להעביר מסמכיםרשמיים ממדינה למדינה מסתייעים בשירות של נוטריון. אישור החתום בידי נוטריון קביל בכל מדינה.

2. חוק הנוטריון בכל הקשור לתרגום מסמכים נחקק בשנת 1967. החוק מעניק לכל נוטריון את הסמכות לאשר תרגומים ומסמכים מגוונים. אומנם, תרגום זה פעולה שכל מתרגם מסוגל לבצע, אולם, תרגום בחתימת נוטריון מעניק תוקף משפטי לכל מסמך מתורגם.

3.בין עיסוקיו הרבים של נוטריוןיש גםאת הנושא של הסכמי ממון. בני זוג שערכו ביניהם הסכם ממון, וההסכם קיבל את חתימת הנוטריון , מחוייבים בני הזוג להסכם שישלו תוקף משפטי.

4. העתק זהה למקור - במידה וקיים צורך למסור מסמכים כלשהם או אישורים כאלה ואחרים , אין צורך למסור את המסמכים המקוריים. יש אופציה לקבל חתימה מנוטריון על העתק של כל מסמך המאשרת שהמסמך אמיתי ולאחר שהנוטריון חתם על המסמך הריהו ממש כמו המסמך האמיתי.

5. חתימת צוואות- כאשר יש ויכוח או מחלוקת בין היורשים על אודות צוואה, יהיה זה לא פשוט לערער על הצוואה במידה והיאחתומה בידי נוטריון.

צוואות –כמה נושאים שראוי להיות מודע להם

1. והיה אם כל אדם חפץ לקבוע מה ייעשה ברכושו אחרי שהלך לעולמו עליו לערוך צוואה .מבחינה חוקית יש אפשרות לכתוב צוואה החתומה על ידי שני עדים ולא צריך חתימה של עורך דיןאו לחילופין נוטריון מורשה. שני העדים מעידים כי המוריש חתם בנוכחותם על הצוואה וכי הוא חתם כשדעתו צלולה.

2. במקרים מסוימים, אחרי מותו של אדם מתגלות מחלוקות ומריבות בין היורשים. לא אחת סכסוכי צוואות רבות רבים מגיעים אל בית המשפט. על צוואות החתומות על ידי נוטריון לא קל לערער. מבחינה חוקית יש לנוטריון מעמד מיוחד, והחוק לא נחפז לערער על כל מסמך שנחתם על ידי נוטריון.

3. כל מי שרוצה שרכושויינתן בהתאם לרצונו, מקפיד לערוך את צוואתו ולחתום עליה אצל הנוטריון ועל ידי זה מונע בעתיד חיכוכים וסכסוכים מיותרים בין היורשים.

ירושות –בעניין חלוקת הרכוש לאחר המוות

1. ירושות הן עזבונו של כל אדם שמת. ירושות הינן, לרוב, רכוש ונכסים שמוריש המנוח לבני משפחתו.

2. חוק הירושות נחקק בכנסת בשנת 1965.בחוק הזה מפורטות הדרכים הקבועות באיזה אופן מחולקות ירושות. צוואה עורכיםכאשר יש מי שמעוניין לחלק את ירושתו בדרכים שונות מהדרך הכתובה בחוק הירושות. לדוגמה, אבא ואימא הרוצים להוריש את הונם למוסדות או לארגונים שונים או אב המעדיף לסייע לאחד מצאצאיו מעט יותר מאשר לבנים האחרים.

3. כדי שלא יהיו בעיות בירושה, רצוי מאוד שהצוואה תיחתם בפני נוטריון ותקבל את אישורו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דני לוי

כדי להצליחבדיאטה או בהרזיה צריך  יעוץ מקצועי. 


מאמרים נוספים מאת דני לוי
 
אומניות לחימה – כמעט כל דבר שראוי להכיר
04/03/13 | צרכנות
מכיוון שבני האדם מחפשים תמיד דרכים להגן על עצמם, על כן הם יצרו את אמצעי ההגנה אשר נקרא אומניות לחימה. אומניות הלחימה הסינית היו הראשונות ואלו היו מודל ודוגמה לאומניות לחימה בכל רחבי תבל וגם בארצות המערב. כיום אומניות לחימה הן ספורט תחרותי המשתתף באולימפיאדות רבות.

נדלן במושבים – על אודות השוני בין רכישה של נכס בעיר וקנייה במושב
04/03/13 | צרכנות
בנושא של נדלן במושבים נכללים אדמות מסחריות, אדמות חקלאיות ויחידות למגורים וכו'. מחיריהם של נדלן במושבים נתונים לשינויים ותלויים בכמה גורמים. משום כך, רצוי מאוד לגשת לייעוץ אל שמאי שמתמצא בתחום כדי לקבל ממנו הערכת מחיר ריאלית ועדכנית בטרם מחליטים על עיסקת נדלן במושבים.

קידוח בטון – שילוב של מומחיות וציוד איכותי
04/03/13 | צרכנות
מי שמעוניין לפעול בפעילות של קידוח בטון יש צורך להיות מקצוען. הודות לעבודות של קידוחי בטון אנחנו מסוגלים לקדוח במהירות וביעילות גם בחומר הבטון. המלאכה של קידוחי בטון מצריכה ציוד מקצועי מתאים, עובדים מומחים שיש להם ידע בענף.

ארונות הזזה – הכל על העיצוב המיוחד
04/03/13 | צרכנות
המילה האחרונה בנושא של הארונות הן ארונות הזזה. באמצעות ארונות הזזה ניתן לחסוך באופן משמעותי במקומות איחסון בצורה הטובה ביותר. ארונות הזזה הם ארונות מעוצבים. מעצבים רבים בוחרים לתכנן את הריהוט של הבית עם ארונות הזזה ומשקיעים מחשבה ומאמצים רבים בעיצובם.

עורך דין גירושין – בנושא תחומי העיסוק המגוונים
04/03/13 | צרכנות
כשבני זוג מגיעים להחלטה כי הם רוצים להיפרד זו מזה ויש צורך לערוך חלוקת רכוש ביניהם, פונים לצורך סידור העניין אל עורך דין גירושין. עורך דין גירושין יהיה יכול לסייע לבני הזוג לצלוח את הזמנים הקשים יותר בקלות וחלוקת הרכוש תיעשה בהסכמת בני הזוג.

טיסות לניו יורק – בנושא אתרי התיירות הטובים ביותר
04/03/13 | צרכנות
טיסות לניו יורק הם בין הטיסות הנדרשות ביותר. הדרך להגיע אל המעצמה הגדולה ביותר בעולם החופשי הינה דרך טיסות לניו יורק. יש אפשרות להגיע מישראל לניו יורק או בטיסה ישירה ואפשרי בנוסף באמצעות טיסה העוברת במדינה אירופאית.

טיול מאורגן לתאילנד - בנושא היתרונות
04/03/13 | צרכנות
כמו כל טיול אחר, גם טיול מאורגן לתאילנד נותן אפשרות לבקר באתרים שבהם לא היינו מצליחים לבקר בכוחות עצמינו. טיול מאורגן לתאילנד לוקח אותנו אל המקומות האקזוטיים ביותר בתבל. אין ספק, טיול מאורגן לתאילנד זאת חוויה מרגשת של פעם במהלך החיים.

דלתות פנים - הכול על סוגי הדלתות
28/01/13 | צרכנות
יש התקדמות גדולה בנושא עיצוב הבית בזכות דלתות פנים. כעת , דלתות פנים בנויות ממגוון רחב של מרכיבים, בגיוון של עיצובים רבים ושלל גוונים. לפני שנים רבות היו בשימוש גם דלתות פנים , אולם הם היו תמיד עם מראה אחיד.

אומניות לחימה - אודות סוגי הספורט המיוחדים
28/01/13 | צרכנות
ספורט של אומניות לחימה החל להיות נפוץ מתוך הצורך בהגנה עצמית. אומניות לחימה הוכנסו למסגרת של המשחקים האולימפיים, לאחר החלטתה של וועידת סורבון בשנת 1984 אשר דנה על המשחקים האולימפיים.

עורך דין פשיטת רגל – במטרה לעבור את ההליך בשלום
28/01/13 | צרכנות
הליך של פשיטת רגל הינו תהליך משפטי לא פשוט וכדי שהדבר יתבצע בשיטה הראויה , כדאי מאוד לגשת לאיש מקצוע שיידע איך ניתן לתת סיוע מתאים ולעבור את ההליכים בדרך הטובה ביותר . האיש שמתאים למטרה זו הוא, עורך דין פשיטת רגל.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI