דף הבית בידור ופנאי מוסיקה קצת על סגנונות התיפוף השונים
קצת על סגנונות התיפוף השונים
אופיר בן צור 03/09/12 |  צפיות: 3005

קצת על סגנונות התיפוף השונים

כיום אנשים המעוניינים להרחיב את הידע והמיומנות שלהם בתחום התיפוף, ישמחו לגלות כי קיימות סדנאות תופים אשר מאפשרות לימוד על תופים כאשר הן מעניקות ידע המרחיב את היצירתיות והאלתור בחשיבה מוזיקלית. כך שהמשתתפים אשר באו ללא שום מיומנות וידע בנושא התופים יצאו מסדנא זו לא רק עם ידע רחב אודות הסגנונות השונים של התיפוף אלה גם בעלי מיומנות בתיפוף בצורה יוצאת דופן.

ישנם מגוון סוגי תיפוף אשר ניתן ללמוד ב-סדנאות תופים והם:

תיפוף גוף - הינו סגנון תיפוף אשר התפתח ע"י העבדים השחורים ממערב אפריקה בארצות הברית, כאשר סגנון זה בתפתח בעקבות איסור של הילידים בארצות הברית על האפריקאים להשתמש בתופים ובכלי נגינה, וזאת מחשש לקודים חבויים ולמעשי כשפים. וכך אותם אפריקאים בשל חוסר בכלי הקשה החלו לפתח את התיפוף גוף.

תיפוף ברזילאי - הינו תיפוף אשר התפתח בברזיל כאשר ניתן יהיה לראות תיפוף מסוג זה מלווה ריקודי קאפוארה ועוד. כאשר תיפוף זה מתבצע על ידי מגוון כלי הקשה ברזילאים כגון: רפיניקי, סורדו, קאישה, טמבורין, רעשנים ופעמונים. תיפוף מסוג זה מתבצע בקבוצות, וניתן לומר שתיפוף זה הינו קרנבל תוסס וסוחף המלווה בהרבה כיף. סגנון זה של תיפוף ניתן למצוא ב-סדנאות תופים.

תיפוף קובני - הינו תיפוף אשר התפתח בקובה המאופיינת בצלילים קיצביים ורומנטים, כאשר בסגנון זה קיימים מגוון כלי הקשה מדהימים כגון: קונגס, בונגוס, טימבלס וקמפנה, כך שב-סדנאות תופים ניתן יהיה ללמוד על מגוון כלים אלה כשהתיפוף מתבצע בקבוצות.

תיפוף ים תיכוני - הינו תיפוף אשר התפתח במזרח התיכון וזה מבוצע על ידי כלי ההקשה המוכר הקרוי בשם "דרבוקה", חשוב להבין כי צורת התיפוף בדרבוקה, הינה קלה ופשוטה. כאשר ב-סדנאות תופים ניתן יהיה ללמוד על טכניקת התיפוף בדרבוקה, תוך כדי פיתוח היכולות האישיות וחוש הקצב עם למידת מקצבים שונים ממדינות הים התיכון כגון: טורקיה, מצרים, מרוקו, פרס, יוון, עירק ועוד.

תיפוף על סט תופים - הינו סגנון התיפוף הכי מוכר ונפוץ בעולם כאשר סגנון זה למעשה ניתן יהיה למצוא בכל להקה ולהקה. כמו כן בסדנא לתיפוף ניתן יהיה ללמוד על טכניקת התיפוף במערכת תופיף תוך כדי שיפור של מוטוריקה וקואורדינציה, כך שיהיה ניתן לפתח ולבנות חוש קצב וללמוד על מגוון המקצבים והסגנונות כגון: רוק, פופ, היפ-הופ, ג'אז, בלוז, פאנק, מטאל ועוד.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אופיר בן צור


 


מאמרים נוספים מאת אופיר בן צור
 
רעיונות לטיולי סוסים
01/12/12 | אטרקציות
אם בא לכם להפתיע את עצמכם ואת המכרים, חברים ואהובים שלכם אולי תבחרו בטיול סוסים אתגרי עמם. מערכת היחסים הקוסמית בין בן האדם לסוס הולכת שנים רבות אחורה ולכן טיולי סוסים גורמים לאנשים להרגיש בנוח וברגיעה מוחלטת.

חוויות מהנות בשילוב אטרקציות
28/11/12 | אטרקציות
זוגות בינונו אשר מחפשים אחר אטרקציות תיירותיות חדשות ומבוקשות. ניתן למצוא מגוון רחב של אטרקציות מסוג זה כגון: הפלגות רמנטיות, טיסות רומנטיות, ספא סוגי רומנטי ומפנק, טיולי סוסים וכ'ו. כמו כן, אופיוציות שונות אלה של חוויות מדהימות ניתן גם לשלב כמו למשל שילוב של ספא רומנטי זוגי והפלגה מפנקת ועוד ועוד...

שעוני ברייטלינג
19/11/12 | קניות
כחובב מושבע של שענות ושעונים, הייתי בטוח שאני מכיר את כל מגוון השוק הקיים בתחום, ובוודאי ובוודאי, שבצחום שעוני היוקרה כבר אין לאף אחד מה לחדש לי. נתקלתי לאחרונה במותג שעוני יוקרה שאינו חדש, בלשון המעטה, אולם תרם נתקלתי בו מקרוב. אני מדבר, כמובן, על שעוני ברייטלינג. אני יודע הרבה על שעונים ועל אופן הפעולה שלהם, ולכן הייתי מופע מאוד על כך שאני לא מכיר לעומק את שעוני ברייטלינג.

שינויים בתחום מכשירי שמיעה
17/11/12 | צרכנות
במאמר שה נעסוק בשאלות ונושאים כגון: כיצד נדע איזה מכשיר מתאים לנו באופן אופטימאלי? ואיזה חידושים אחרונים קיימים בתחום מכשירים אלה. בתחילת שנת 2011 החל משרד הבריאות לממן את רכישת מכשירי שמיעה, ולכן שימוש בהם הפך נגיש ואפשרי עבור אנשים רבים.

טלפון חכם העונה לשם סמארטפון
כיום ניתן לראות בשוק הסלולר יותר ויותר טלפונים חכמים המוגדרים ופחות מכשירי סלולר המשמשים אך ורק לביצוע שיחות. והרי שבעידן שבו קיימים יותר ויותר סמארטפונים מתקדמים כמו למשל נקסוס וואן, אייפון ועוד אשר תופסים נתח שוק רחב קיים הצורך בפורטלים אשר יסייעו וייספקו אינפורמציה אודות מכשירים אלה ולאו דווקא פורטלים אשר יסכמו מהם החידושים בנושא אלה שייתן מענה במונחי ייסוד הקשורים לתחום זה.

חשפניות למסיבת רווקים – משדרגים את ההנאה
16/11/12 | נשים - אחר
את אלפי מסיבות הרווקים המתקיימות ברחבי הארץ מדי יום, ניתן לחלק לשניים: לא, לא התכוונו לכאלו שיש בהם בשר לעומת אלו בהם מסתפקים בפיצות; גם לא דיברנו על וילות לעומת לופטים. הכוונה היא לכאלו אליהן הוזמנו חשפניות, לעומת אלו בהן העדיפו החבר'ה ערב גברי משעמם ופשוט למדי.

הפקת מסיבת רווקים מוצלחת
לא כל יום חבר מתחתן וזו בהחלט סיבה למסיבה, כדי לציין את השינוי המשמעותי הזה צריך לתכנן. כמה נקודות חשובות שצריך להתחשב בהן כדי לארגן מסיבת רווקים מוצלחת. כי גם אם אתם יודעים מהן האטרקציות שתשלבו באירוע , מסיבת רווקים איכותית תלויה במידה רבה בבחירת מקום שמתאים לאופי האירוע ומספר המשתתפים, הכול שאלה של איך אתם והחתן בפרט אוהבים לחגוג.

חשפנית לאירוע
אם חשבתם שלבחור רכב חדש או מלון לחופשה זה עניין מסובך, כנראה שמעולם עוד לא יצא לכם להזמין חשפניות. ההחלטה להזמין חשפנית למסיבת הרווקים או ליום ההולדת שלכם היא בהחלט החלטה חכמה ומהנה, אבל הדרך אל האושר עוד רצופה בהתלבטויות ארוכות.

כיצד להרכיב עדשות מגע בצורה נכונה
בקרב אנשים אשר מרכיבים עדשות מגע עולה תהייה נפוצה והיא השאלה מתי וכל כמה זמן צריך להחליף את עדשות המגע. כמו כן, חשוב מאוד לבצע את החלפת העדשות בהתאם ללוח הזמנים הנכון. וזאת על מנת שהעיניים תהיינה בריאות ויחושו בנוח.

תכשיטים איכותיים אפשר גם מחרוזים
15/11/12 | עיצוב
לייצר תכשיטים או יותר נכון לומר, לעצב תכשיטים, היה בעבר תחום עיסוק שעבר מדור לדור, או שהיה נחלתם של אומנים בלבד. שכן דרוש דיוק רב ומומחיות גדולה בטכניקות של ייצור תכשיטים, מעבר לפן האסתטי העיצובי.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI