דף הבית עסקים ייעוץ עסקי האם ממשלות ישראל דואגות למגזר העסקי הקטן והבינוני
האם ממשלות ישראל דואגות למגזר העסקי הקטן והבינוני
דורון עמית 26/10/12 |  צפיות: 1361

המגזר העסקי.

כיצד מתייחסת הממשלה למגזר העסקי?

האם הממשלה וקברניטיה מבינים כי כלכלת ישראל נשענת על המגזר העסקי.

450.000 בתי עסק קטנים ובינוניים הם הבסיס הכלכלי של מדינת ישראל.

מאחורי כול עסק ניצבת משפחה, מקימי העסק לא קיבלו מאומה מהמדינה, לא מענקים, לא הלוואות באזורי פיתוח, לא מימון ממשלתי, בעלי העסקי בישראל נושאים על גבם את הסיכוי והסיכון שבקיום העסק שלהם. בעלי העסקים הקטנים והבינוניים בישראל משקיעים חסכונות, הלוואות פרטיות, משעבדים את רכושם לטובת העסק אותו הקימו ובנו.

94% מכלל העסקים בישראל מאכילים ומפרנסים למעלה מ-2 מיליון איש במדינת ישראל.

כ-יועץ עסקי המלווה חברות רבות בתחום העסקים הפרטיים, אני למד שמעבר למסגרת אשראי בנקאית אשר בתוכה "אולי" יכול עסק לקבל סכום מימון מהבנק (סולו) הווה אומר מימון על בסיס חתימה אישית הוא המקסימום שבעלי העסקים הפרטיים יכולים להיות ממונפים בהם.

עסקים קטנים לא מהווים בכלל משקל ברוב הממשלות שהיו למדינת ישראל מכיוון שאים הם מאוגדים וכוחם לא נשמע, קחו למשל את מרכז העיר ירושלים אשר הייתה משותקת למעלה מ-12 שנה בגלל עבודות הפיתוח של הרכבת הקלה. שיתוק אשר גרם לקריסת עסקים, איבוד כול רכושם של בעלי עסקים, ובכייה לדורות עבורם. גם עכשיו לאחר שהרכבת הקלה נוסעת על הפסים, מרכז העיר ירושלים "משותק" בגלל סגירת רחובות, חוסר יכולת של בעלי רכבים להגיע לרחובות המרכזיים, חסימת התחבורה הציבורית לטובת הרכבת הקלה כול אלה לא החזירו את תושבי ירושלים אל מרכז העיר זאת כאשר קברניטיה מכריזים בקולי קולות כי העיר חזרה להיות תוססת ושוקקת מאדם. "שטויות"

כ-יועץ עסקי אני רוצה לשים כדוגמא חברות גדולות במשק המעסיקות עד 5000 עובדים, כאשר יש פגם סביבתי הפוגע בעסקם אזי נבנים כבישים, מסדרים אלטרנטיבות, מורידים מיסים, נותנים הטבות, וזאת רק לא לפגוע במפעלים גדולים.

כ-יועץ עסקי אני יכול להסתכל ממעוף הציפור על רבים מהעסקים הקטנים והבינוניים בישראל, ולראות את הקושי בהישרדותם היום יומית. נכון, יש את איגוד לשכות המסחר, ואת המועצה לעסקים קטנים, אבל אין להם את הכוח הדרוש בכדי להזיז מהלכים עבור בעלי העסקים בישראל, מהלכים להם זוכים חברות גדולות כמו בהטבות המוזכרות לאחרונה הרי הם (המיסוי על הרווחים הכלואים) אצל בעלי עסקים קטנים ובינוניים המלחמה עם פקיד השומה היא מלחמה אכזרית והישרדותית.

נכון, איגוד לשכות המסחר ניסה ומגיש הצעות חוק אשר יטיבו במעט עם אותם עסקים קטנים ובינוניים, אך לא נראה כי במדיניות של ממשלה מתחלפת וחוסר משילוט מוחלט אכן יוכל גוף כזה לקדם חקיקה בנושא, שהאמת חוץ מדיבורים הוא לא מעניין אף אחד.

אם אותם 2 מיליון איש בעלי עסקים בישראל היו מאוגדים ככוח אחד אני יכול להבטיח לכם שההתייחסות למגזר זה הייתה אחרת לגמרי. שהרי 2 מיליון איש הוא כוח אלקטורלי עצום.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דורון עמית

דורון עמית יועץ עסקי וגם מלווה בתחום הניהול, השיווק, המכירות, יועץ עסקי ויועץ שיווק 


מאמרים נוספים מאת דורון עמית
 
למה באמת צריך יועץ אסטרטגי
הייעוץ האסטרטגי מגיע מתוך תחום ה ייעוץ העסקי, כ יועץ עסקי אני לא מתחיל לעבוד עם עסק או חברה אשר אני לא יוצר את האסטרטגיה של העסק או החברה

היכן באמת ניתן להרויח כסף
ממעוף הציפור ניתן להבחין בדיוק מי מרויח באמת הרבה כסף. לא זה לא בעלי העסקים והחברות זה דווקה עובדי הציבור והחברות הציבוריות

רוצה לפתוח מסעדה, טיפים לניהול מסעדה
רבים הם האנשים הרוצים לפתוח מסעדדה, האומנם מסעדה זה העסק המתאים היום בישראל לפתיחה, האם נוכל להחזיק מסעדה לאורך זמן

האם יש עוד טעם לשכור יחצנים אנשי יחסי ציבור
14/11/13 | מכירות
נראה כי העולם הדיגיטלי קצת שינה את המפה של תחום יחסי הציבור בישראל, האומנם?

בשורה לבעלי העסקים זוגות העובדים יחד
כמה נחמד לקבל ידיעה לזוגות נשואים העובדים באותו חברה או עסק כי חישוב המס שלהם ייעשה עכשיו בנפרד

כיצד מנהלים משא ומתן
ניהול משא ומתן הוא מקצוע בפני עצמו האם אנו עושים אותו נכון, האם לנהל משא ומתן זה כמו משחק קלפים.

כיצד אני מגדילים את המכירות שלנו
02/08/13 | מכירות
שיטות המכירה של פעם כבר לא עובדות על שיטת המכירות היום, מה השתנה כיצד עלינו לפעול

ניהול פרויקטים, פרויקטים חדשים, כיצד מקימים פרויקט
הדור שאנו יודעים היום הוא הדור הנכון הפועל בגישה נכונה בכול מה שקשור למיזמים לעסקים חדשים, דור שיודע לנצל מיקור חוץ מקצועי ולהינות מקיצור התהליך

עסק שלא עושה כסף ורק מתגלגל הוא לא עסק
עסקים מעבר לתשלום הוצאות צריכים שירויחו כסף, עסק שרק מתגלגל ולא משפר את חיי בעליו הוא לא עסק. והשאלה מכאן לאן.

האם הפרסום בגוגל אכן שווה
רבים שואלים עם פרסום בגוגל אכן שווה, האמת זה תלוי, אך מי שרוצה לפרסם בגוגל בדפי העסקים החינמיים שלא יצפה לגדולות ונצורות
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI