דף הבית בניין ואחזקה בניין ואחזקה - אחר תיקון תריסים - להחזיר לבית את המגן הפנימי
תיקון תריסים - להחזיר לבית את המגן הפנימי
אסף ברנר 30/12/12 |  צפיות: 3775

אחד הדברים המעצבנים ביותר, שאנו כמעט ולא שמים לב אליהם הוא, שכעבור זמן מה בדירה, חדשה או ישנה, מתחילים התריסים להתפרק. מי לא מכיר את זה? פה מתפרק תריס אחד, שם מתפרק תריס אחר, ולא חולף זמן רב, והתריסים במרפסת או בחדר נראים כמו לוח לא גמור, אחד כן אחד לא.

אז יהיו שיטענו, שזה לא כל כך נורא, הרי זה חוסך מאיתנו את הצורך לנקות כמה תריסים. הצדק איתם. הבעיה היא, שמצב זה מלכלך את הבית. התוצאה היא אגב, שאנחנו צריכים לנקות יותר כאשר אין תריסים מאשר הם מלוכלכים. לכן נלמד כעת על תיקון תריסים

מדוע נופלים התריסים? האמת היא שיש לכך כמה סיבות. הסיבה העיקרית היא, שככל שפותחים אותם יותר, כך הצירים שלהם הופכים חלשים יותר, מה עוד שמדובר בצירים מפלסטיק שנשברים בקלות.

סיבות אחרות הן, רוחות חזקות שלאט לאט מוציאות את התריסים מהצירים שמחזיקים אותם וגורמים לנפילתם וכן התפוררות של התריס עם הזמן. זה עוד לפני שהתחלנו לדבר על מכות כאלו ואחרות, שהתריסים סופגים בלי כוונה.  התוצאה עם כן היא, תריסים שבורים, מרפסת או חלון חדר, שאינו סגור לגמרי.

הבעייתיות של מצב זה, היא לא רק העובדה שאין זה מראה אסתטי, אלא גם העובדה, שבין השלבים השבורים של התריסים נכנס אבק, מים, עלים וענפים וכך הבית מתלכלך בצורה קשה. אסור לשכוח גם את העובדה, שזה יוצר מצב לא בטיחותי, וגורם לאובדן חלקי של הפרטיות.

ישנם בתים, שחסינים מכך, לפחות חלקית, שכן יש להן רשתות בחלונות, מה שמונע לפחות את כניסת הלכלוך הביתה. אך אין זה מונע את שאר הבעיות שנגרמות כתוצאה מהתפרקות של התריסים.  אך מה קורה שגם הרשת נקרעת או יוצאת מהמקום? אז חייבים לבצע תיקון רשתות.

מה הפיתרון לכל זה? התקנת תריסים חדשים. הרכבת תריסים אפשרית באופן עצמאי, רוכשים תריסים בגודל המתאים, ומרכיבים אותם. מי שרוצה לעשות זאת, יכול לפנות אל חנות שעוסקת בתחום של הרכבת חלונות וכן ייצור תריסים, ולמצוא שם תריסים בגדלים שונים וכן את כל המרכיבים הנדרשים להרכבת תריסים, כמו כן הוא יוכל למצוא שם את הכלים לשם תיקון רשתות, במידה והוא זקוק להם.

מי שמוצא במצב זה, הזדמנות לוותר על התריסים הישנים יכול להרכיב תריסים חשמליים או לרכוש תריס הזזה, תריס רומאי, או תריס פלסטיק כזה אשר אנו יכולים לראות במשרדים שונים. הם קלים להרכבה ולא נשברים בקלות.

תריסים אלו נמכרים ברשתות שונות של עשה זאת בעצמך. תריסים אלו אומנם אינם הרמטיים כמו תריס רגיל, אך הם ניתנים להרכבה בקלות, מעניקים לחדר מראה אחר, ואסור לשכוח, שהם לא מאלצים אותנו לנקות. זו כבר סיבה טובה לחשוב על החלפת סוג התריסים, לא?


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אסף ברנר


 


מאמרים נוספים מאת אסף ברנר
 
תיקון תריסים - להחזיר לבית את המגן הפנימי
אחד הדברים המעצבנים ביותר, שאנו כמעט ולא שמים לב אליהם הוא, שכעבור זמן מה בדירה, חדשה או ישנה, מתחילים התריסים להתפרק. מי לא מכיר את זה? פה מתפרק תריס אחד, שם מתפרק תריס אחר, ולא חולף זמן רב, והתריסים במרפסת או בחדר נראים כמו לוח לא גמור, אחד כן אחד לא.

גבס ומוצריו - לבנות את הבית בקלות
30/12/12 | שיפוצים
בלא מעט מבנים בישראל, בתים פרטיים או מוסדות ציבור, הבנייה היא איננה בנייה של לבנים בסגנון הישן אלא בניית גבס . אומנם מבחוץ, קשה להבחין בהבדל בין שתי סגנונות הבנייה, אך מבפנים קל לראות ובעיקר להרגיש, בהבדלים שבין סגנונות הבנייה, אך יתרה מזו, משך זמן הבנייה הוא שונה, וזה לא פעם משחק תפקיד חשוב, עבור בעלי המבנה.

שמלות כלה צנועות - שומרת על המסורת בלבן
30/12/12 | חתונות
החתונה היהודית היא ללא ספק אחד מהטקסים העתיקים ביותר של הדת היהודית שנשמרת כבר דורות רבים. הטקס המסורתי בחברה הישראלית כיום הוא עדיין אחד הטקסים השכיחים, אפילו שרוב העם הישראלי הוא חילוני.

עובדי ניקיון - לנקות את כל הלכלוך, ולא להשאיר פירור
ישנו משפט שאומר, הרצפה כל כך נקייה שאפשר לאכול ממנה. ובכן, איש מאיתנו לא ירוץ לאכול מהרצפה, אך כולנו היינו שמחים אילו הרצפה שלנו היתה נקייה עד כדי כך, שהיינו יכולים לאכול ממנה, אילו היינו רוצים בכך. על מנת שהרצפה תהיה נקייה ברמה כזו, אנו צריכים לבצע ניקוי מרצפות-פוליש.

שירה בציבור - ערב של שושנים
30/12/12 | שירה
אחד מהסממנים הבולטים של החברה הישראלית, שרווח גם בקהילות הישראלים ברחבי העולם, הוא ללא ספק מנהג השירה בציבור. המנהג היפה והרומנטי החל עוד מימי היישוב, ונעשה פופולארי גם כיום.

מעבדות מחשבים - המקום הנכון לשחזור מידע
הלך לכם הדיסק הקשיח במחשב ואיתו כל המסמכים החשובים ששמרתם? נשבר לכם כרטיס הזיכרון של נגן המוזיקה שמלווה אתכם יום יום לחדר הכושר? נמחקה לכם כל עבודת התזה שהייתה שמורה על המחשב הנייד? התמונות במצלמה נעלמו? אל תרימו ידיים, עם הטכנולוגיה של היום אפשר בהחלט, ברוב המקרים, להציל את המידע החשוב.

רפלקסולוגיה - חיבור בין גוף לנפש
החיים של היום הם לחוצים מדי. הדאגות לא מפסיקות להסתובב בראש ואיך שאנחנו פותחים את העיניים אנחנו כבר חושבים על מתי נסיים את היום. כולנו נמצאים לעיתים תכופות במתחים ולחצים מסוגים שונים, וההרפיה היחידה שאנו מקבלים היא מהטלוויזיה או מקריאת ספר טוב.

ריהוט גן - כי גם לגן שלנו מגיע שולחן וכיסא
30/12/12 | ריהוט
יש אנשים שכל חלומם הבוגר הוא, שיהיה להם גינה פרטית בבית. גינה קטנה, אליה הם יכולים לצאת בבוקר כדי לשתות קפה, ובערב לחזור אליה כדי להנאות מבריזה נעימה. לשבת בה עם חברים בערבי שישי, לשתות קצת, ולהרגיש איך הם הגשימו את החלום שלהם. לא אגזים אם אומר, שגינה פרטית, זה אחד מהחלומות הישראליים של ימנו.

קריוקי לילדים - השמחה רבה
30/12/12 | שירה
רוב ההורים שוברים את הראש על איך להפיק את מסיבת יום ההולדת המושלמת עבור הילד או הילדה שלהם. שוב להזמין ליצן? אולי קוסם? אולי מתנפחים?

קניונים ומרכזי קניות - להתחבא מהחום ולעשות קניות
12/12/12 | תחביבים
סביר להניח, שאם יגיע לישראל תייר שמעולם לא היה כאן, הוא יופתע לגלות כמה קניונים יש בישראל, ואיך לעיתים בערים בינוניות יש יותר מקניון אחד. אין ספק שהקניונים הפכו לסמל בתרבות הישראלית, סמל של שפע.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI