דף הבית עסקים שיווק ופרסום כאשר שיווק חסר את הפרסום מה יחליף אותו
כאשר שיווק חסר את הפרסום מה יחליף אותו
דורון עמית 14/04/13 |  צפיות: 1512

שיווק, גם אם אתם לא חברה גדולה עדיין המילה שיווק מתאימה לכם!

שיווק זה כול מה שמחבר בין המוצר או השירות שהעסק מוכר לבין ההבאה שלו למכירות מוצלחות.

שיווק טוב הוא חיבור בן מוצר לצרכים של הלקוח.

מוצר יכול להיות גם מוצר בר קיימא, וגם מוצר חדש שעדיין לא נחשף לציבור, או מוצר קיים בתחפושת חדשה. תחפושת מגרה ומעניינת את הלקוח וזאת למרות שהמוצר אינו חדש!

שיווק, הוא האסטרטגיה בה מחליטים לפעול, כאשר משלבים את כול פינות המוצר מהנראות שלו, עד המענה שלו לצרכן, דרך המחיר שלו ויצירת ערך למוצר ועד רכישתו ע"י הלקוח. וכאן זה לא משנה אם מדובר בשירות או מוצר, התמהיל נשאר אותו תמהיל.

רבים הם אנשי השיווק המתחבטים יום ולילה איך ליצור מערך שיווק, או קונספט של שיווק שיהיה נכון ומתאים ללקוח, כ-יועץ שיווק אני יכול להצהיר שהיום המדיה שלנו מוצפת בפרסום ופרסומות ובחזקת "מרוב עצים לא רואים את היער" כך גם מרוב פרסום הלקוח כבר לא שם לב לפרסום, הוא מתעלם ממנו, הוא לא רואה אותו. והאמת הוא מוחק אותו בכוונה. אין אתר שאתה לא נכנס אליו ולא עולה לך פופ-אפ שאתה ב-X פשוט מוריד אותו, לא מתייחס אליו, ולמעשה מתעלם ממנו לחלוטין.

כ-יועץ שיווק השאלה מה כן? אז האמת שהכן! מתחלק ל-2 חלקים, החלק הראשון הוא מותגים ורשתות, עסקים אלה זוכים ליחס טוב מהלקוחות המכוונים את הקניות והרכישות שלהם ברצפות המכירה של החנויות או הרשתות הממותגות. שם גם יש למותג את הפוטנציאל להרים מכירות כתוצאה מתופינים" שהוא מעמיד ברצפת המכירה כמו: מתיחת מותג ע"י מוצרים נושקים, מבצעים מפתים, מוכרנים מנוסים ומתודרכים, כול אלה גורמים להתעשרות המותג למרות ההוצאות הרבות שהשקיע במיתוג, פרסום, שטחי מסחר וכ"ד.

לעומת זאת אני יכול להצביע כ-יועץ שיווק על אותם מאות אלפי עסקים קטנים ובינוניים ואפילו גדולים אשר צריכים להמציא את עצמם כול יום מחדש על מנת להיות מספיק גדול בכדי לרגש ולהפתיע את הלקוח. מאחר וחלק מהעסקים רואים זאת כמלחמה אבודה אזי ההמלצה של כול יועץ שיווק היא לטפל בראש ובראשונה במאגר הלקוחות הקיים, מאגר שבכוח האינרציה גם הוא הולך ומתדלדל.

לדעתי יש הרבה מאד מה לעשות בתחום השיווק בכול עסק ועסק באשר עיסוקו הוא, העניין שצריכים להיות מאד מתוחכמים ולחשוב על דברים לא סטנדרטיים בכדי כן להביא לקוחות לעסקים, ביום העצמאות הזה 2013 התבשרנו כי עם ישראל עבר את ה-8 מיליון אזרחים וזה נותן זריקת עידוד לעסקים רבים להתפתח בו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דורון עמית

דורון עמית יועץ עסקי וגם מלווה בתחום הניהול, השיווק, המכירות, יועץ עסקי ויועץ שיווק 


מאמרים נוספים מאת דורון עמית
 
למה באמת צריך יועץ אסטרטגי
הייעוץ האסטרטגי מגיע מתוך תחום ה ייעוץ העסקי, כ יועץ עסקי אני לא מתחיל לעבוד עם עסק או חברה אשר אני לא יוצר את האסטרטגיה של העסק או החברה

היכן באמת ניתן להרויח כסף
ממעוף הציפור ניתן להבחין בדיוק מי מרויח באמת הרבה כסף. לא זה לא בעלי העסקים והחברות זה דווקה עובדי הציבור והחברות הציבוריות

רוצה לפתוח מסעדה, טיפים לניהול מסעדה
רבים הם האנשים הרוצים לפתוח מסעדדה, האומנם מסעדה זה העסק המתאים היום בישראל לפתיחה, האם נוכל להחזיק מסעדה לאורך זמן

האם יש עוד טעם לשכור יחצנים אנשי יחסי ציבור
14/11/13 | מכירות
נראה כי העולם הדיגיטלי קצת שינה את המפה של תחום יחסי הציבור בישראל, האומנם?

בשורה לבעלי העסקים זוגות העובדים יחד
כמה נחמד לקבל ידיעה לזוגות נשואים העובדים באותו חברה או עסק כי חישוב המס שלהם ייעשה עכשיו בנפרד

כיצד מנהלים משא ומתן
ניהול משא ומתן הוא מקצוע בפני עצמו האם אנו עושים אותו נכון, האם לנהל משא ומתן זה כמו משחק קלפים.

כיצד אני מגדילים את המכירות שלנו
02/08/13 | מכירות
שיטות המכירה של פעם כבר לא עובדות על שיטת המכירות היום, מה השתנה כיצד עלינו לפעול

ניהול פרויקטים, פרויקטים חדשים, כיצד מקימים פרויקט
הדור שאנו יודעים היום הוא הדור הנכון הפועל בגישה נכונה בכול מה שקשור למיזמים לעסקים חדשים, דור שיודע לנצל מיקור חוץ מקצועי ולהינות מקיצור התהליך

עסק שלא עושה כסף ורק מתגלגל הוא לא עסק
עסקים מעבר לתשלום הוצאות צריכים שירויחו כסף, עסק שרק מתגלגל ולא משפר את חיי בעליו הוא לא עסק. והשאלה מכאן לאן.

האם הפרסום בגוגל אכן שווה
רבים שואלים עם פרסום בגוגל אכן שווה, האמת זה תלוי, אך מי שרוצה לפרסם בגוגל בדפי העסקים החינמיים שלא יצפה לגדולות ונצורות
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI