דף הבית עסקים מכירות מכירות, אסטרטגיה שיווקית, פרסום ומשרדי פרסום
מכירות, אסטרטגיה שיווקית, פרסום ומשרדי פרסום
דורון עמית 31/05/13 |  צפיות: 1609

שיווק,אסטרטגיות שיווק, שיווק אסטרטגי,דורון עמית,יועץ שיווק

כיצד יוצרים יצירתיות לשיווק

מצד אחד אנחנו מותקפים ברמה השיווקית והפרסומית.

מצד שני יש לנו את ההיבטים האנושיים שלנו שאנשי השיווק יודעים להגיע אליהם והנחו את התנהלות השיווק במשך שנים. למעשה מה שצריך היום להנחות את אנשי השיווק הוא החיבור בין המוצר לבין הצורך שלנו למוצר או במילים נוספות זה לגרום לנו לצרוך את המוצר.

כ-יועץ שיווק, למוח האנושי שהוא למעשה מכוון את דרכינו הצרכנית ומפלס את הדרך לעבר מוצרים שאנו מעוניינים או צריכים (צריכה זו פונקציה של היצע מוצרים או שירותים שהמשווקים החדירו בנו) ואין דוגמא יותר טובה נושא המים ה"מינרלים" לכאורה שפרצו אל חיינו ב-20 שנים האחרונות.

למעשה חברות גדולות, עם כוח פרסומי גדול, בזכות אותו כוח ב"תקשורת" הצליחו לייצר לנו דרישה למוצרים כמו "מילקי" של שטראוס, "יופלה" של תנובה, "כלים חד פעמיים ("טרנד חדש שהוחדר את מוחנו" ) "מגוון סוגים של גבינות", "דיורים מוגנים" "הלוואות זולות" ובכלל מוצרים ושירותים שלולא השטיפה הפרסומית שלהם בתקשורת כלל לא היינו נעזרים בהם (עקרות ביית בימי שישי היו מגישות את הארוחה לבני המשפחה בכלי חרסינה או זכוכית והיום השולחן מרופד בכלים חד פעמיים ססגוניים תוצרת המפעלים בסין)

כ-יועץ עסקי דיברתי עד כאן בנושא החברות הגדולות עם תקציבי הפרסום הענקים שמצליחים לגרום לנו צורך לרכוש את מוצריהם וכול פעם באריזה חדשה, בטעמים אחרים, ובצבעים מיוחדים. השאלה שעומדת למבחן כרגע בנושא של מה עושים העסקים הקטנים החברות הקטנות, כיצד הם יוצרות הד למוצרים שהם משווקים. אם מדברים על עסקים שהם עוסקים שעוסקים המפרסמים הגדולים, ניתן להיצמד ולהצמיד את הדרישה שיוצרים הגדולים להיצע שיכולים לתת גם החברות הקטנות, כול קטגוריה שעולה לאוויר בתחום המוצר המפורסם רק יוצרת הד גדול יותר ומעלה את הקטגוריה כולה.

כ-יועץ שיווק אנו צריכים גם להתייחס לכול אותם מאות אלפים של עסקים אשר לא נמצאים בקטגוריה הפרסומית, אין בכוחם ליצור הד ציבורי שיגרום למוצרים שלהם להיות נחשקים (כמו הפרסומים על הבשמים החדשים הנוחתים עלינו כול ערב חג) ועבודת השיווק, המכירות והפרסום די קשה עליהם לייצר רווחים ממכירות "גדולות", ומכאן באה תפקידו של יועץ שיווק אשר צריך תמיד למצוא איך הוא  מוציא את העוקץ בשיווק במכירות ובפרסום של המוצר או השירות בו הוא מטפל.

ראוי להפנים כי יועץ שיווק הוא לא רק כזה שמחפש את מסדרונות השיווק או הפרסום, תפקידו של יועץ שיווק הוא לקחת את המוצר או השירות לארוז אותו מחדש, ליצור לו את הייחודיות והבידול, ולהתחיל להפיץ אותו בצינורות מקומיים ומדויקים להפליא על מנת ללכת עקב בצד אגודל ולא לקפוץ מעבר ליכולות של החברה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דורון עמית

דורון עמית יועץ עסקי וגם מלווה בתחום הניהול, השיווק, המכירות, יועץ עסקי ויועץ שיווק 


מאמרים נוספים מאת דורון עמית
 
למה באמת צריך יועץ אסטרטגי
הייעוץ האסטרטגי מגיע מתוך תחום ה ייעוץ העסקי, כ יועץ עסקי אני לא מתחיל לעבוד עם עסק או חברה אשר אני לא יוצר את האסטרטגיה של העסק או החברה

היכן באמת ניתן להרויח כסף
ממעוף הציפור ניתן להבחין בדיוק מי מרויח באמת הרבה כסף. לא זה לא בעלי העסקים והחברות זה דווקה עובדי הציבור והחברות הציבוריות

רוצה לפתוח מסעדה, טיפים לניהול מסעדה
רבים הם האנשים הרוצים לפתוח מסעדדה, האומנם מסעדה זה העסק המתאים היום בישראל לפתיחה, האם נוכל להחזיק מסעדה לאורך זמן

האם יש עוד טעם לשכור יחצנים אנשי יחסי ציבור
14/11/13 | מכירות
נראה כי העולם הדיגיטלי קצת שינה את המפה של תחום יחסי הציבור בישראל, האומנם?

בשורה לבעלי העסקים זוגות העובדים יחד
כמה נחמד לקבל ידיעה לזוגות נשואים העובדים באותו חברה או עסק כי חישוב המס שלהם ייעשה עכשיו בנפרד

כיצד מנהלים משא ומתן
ניהול משא ומתן הוא מקצוע בפני עצמו האם אנו עושים אותו נכון, האם לנהל משא ומתן זה כמו משחק קלפים.

כיצד אני מגדילים את המכירות שלנו
02/08/13 | מכירות
שיטות המכירה של פעם כבר לא עובדות על שיטת המכירות היום, מה השתנה כיצד עלינו לפעול

ניהול פרויקטים, פרויקטים חדשים, כיצד מקימים פרויקט
הדור שאנו יודעים היום הוא הדור הנכון הפועל בגישה נכונה בכול מה שקשור למיזמים לעסקים חדשים, דור שיודע לנצל מיקור חוץ מקצועי ולהינות מקיצור התהליך

עסק שלא עושה כסף ורק מתגלגל הוא לא עסק
עסקים מעבר לתשלום הוצאות צריכים שירויחו כסף, עסק שרק מתגלגל ולא משפר את חיי בעליו הוא לא עסק. והשאלה מכאן לאן.

האם הפרסום בגוגל אכן שווה
רבים שואלים עם פרסום בגוגל אכן שווה, האמת זה תלוי, אך מי שרוצה לפרסם בגוגל בדפי העסקים החינמיים שלא יצפה לגדולות ונצורות
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI