דף הבית עסקים ייעוץ עסקי חודשי הקייץ, חודשי החופש ומייד החגים, מה הם עושים לעסקים
חודשי הקייץ, חודשי החופש ומייד החגים, מה הם עושים לעסקים
דורון עמית 09/07/13 |  צפיות: 1274

אנחנו נמצאים בחודש יולי 2013

הקיץ בעיצומו, עובדי הממשלה יוצאים לחופש, ועדי החברות הגדולות מוציאים את חבריהם לנופשים בחו"ל, כול מי שמשכורתו או הכנסתו מובטחת יכול להרשות לעצמו לקחת חופש בחודשים אלה, ואם לא די לנו בזה אז ב-4 לחודש ספטמבר מתחילים חגי תשרי!

אין במאמר זה להקניט (חס וחלילה) את היוצאים לחופשים, או עובדי ממשלה) מאמר זה בה להדגיש את מצוקת העסקים הקטנים הבינוניים ואפילו הגדולים, ההולכים לעבור שלושה חודשים קשים.

כמי שנותן ייעוץ עסקי אני מסתכל על הנתונים שפרסמה התאחדות התעשיינים ומגלה כי ביחס לחודשים מארס אפריל 2012 ל- מארס אפריל 2013 חלה ירידה במספר העובדים בענפי המשק השונים ב-קרוב ל-1800 עובדים ובעיקר המספר הגדול ביותר בענף הרהיטים (עוד קטגוריה שהולכת הביתה ומותירה עסקים, אנשים ובני משפחותיהם ללא פרנסה) הקטגוריות שהרגולטור או הרשתות הגדולות מוחקות מאיצות את הקצב ובסופו של יום נמצא כאן רק מרכזי קניות, רק רשתות גדולות, ובעידן הטכנולוגי המתקרב בו הקניון הופך להיות וירטואלי עוד נמצא את מרכזי הקניות וחנויות הרשתות סגורות. נוכל לסמוך רק על הטבע האנושי הדורש את חווית הקניה כעוגן שישאיר רשתות ומרכזי קניות פתוחות.

כמי שנותן ייעוץ עסקי, בחזרה אל הנתונים הנוספים שמתפרסמים עולה כי עסקים קטנים ובינוניים מתקשים לקבל הלוואות מהבנקים המסחריים, ולפי נתונים של קרן תבור לעסקים בערבות המדינה נמדד מדד של לחץ שעלה ל-25% מה שאומר כי היקף הפעילות של עסקים קטנים בינוניים וגדולים יקדה משמעותית ביחד עם הירידה בהיקף האשראי שמעניקים הבנקים לעסקים בקרוב ל-9 מיליארד שקל.

כ-יועץ עסקי נתונים אלה מעוררים בי חלחלה ופחד כתוצאה ממה שיכול להתפוצץ בפנים של כמעט כול עוסק קטן בינוני וגדול, היקף העסקאות של החברות ההולך ויורד, וגם אלה אשר מצליחים לעשות עסקאות עושים אותם במחירי הפסד תוך התעלמות מהעלות התפעולית וחישוב העלות הגולמית, חישוב כזה הוא תחילתו של התרסקות העסק מאחר שהוא גם צורך הלוואות, גם משלם ריביות, גם לא מכסה את ההוצאות התפעוליות, וכול זה רק בכדי לגלגל כסף.

ההמלצה החד משמעית שלי לעסקים אשר צוברים הפסדים חודשים רבים היא בראש ובראשונה לעצור את הוצאות התפעול, לעשות ניכוי מעמיק בשומנים (אם נשארו בכלל שומנים) ואם לא בשומנים אז בעצמות. אסור בתכלית האיסור לתת לעסק להתגלגל במדרון מאחר שהוא לוקח אתו עוד עסקים ומדרדר אותם! צריך ביצים בכדי לקבל החלטות נוקשות והחלטיות. צריך לזכור שעסק שצובר הפסדים חשבונאיים ותזרימיים הוא עסק לא טוב. זה בדיוק כמו אדם שצינורות הדם ללב שלו הולכים ונסתמים עד מוות ואם לא עושים ניתוח מעמיק או צנתור כול אחד לפי מצבו אזי הנכם יודעים מה יהיה בסופו!


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דורון עמית

דורון עמית יועץ עסקי וגם מלווה בתחום הניהול, השיווק, המכירות, יועץ עסקי ויועץ שיווק 


מאמרים נוספים מאת דורון עמית
 
למה באמת צריך יועץ אסטרטגי
הייעוץ האסטרטגי מגיע מתוך תחום ה ייעוץ העסקי, כ יועץ עסקי אני לא מתחיל לעבוד עם עסק או חברה אשר אני לא יוצר את האסטרטגיה של העסק או החברה

היכן באמת ניתן להרויח כסף
ממעוף הציפור ניתן להבחין בדיוק מי מרויח באמת הרבה כסף. לא זה לא בעלי העסקים והחברות זה דווקה עובדי הציבור והחברות הציבוריות

רוצה לפתוח מסעדה, טיפים לניהול מסעדה
רבים הם האנשים הרוצים לפתוח מסעדדה, האומנם מסעדה זה העסק המתאים היום בישראל לפתיחה, האם נוכל להחזיק מסעדה לאורך זמן

האם יש עוד טעם לשכור יחצנים אנשי יחסי ציבור
14/11/13 | מכירות
נראה כי העולם הדיגיטלי קצת שינה את המפה של תחום יחסי הציבור בישראל, האומנם?

בשורה לבעלי העסקים זוגות העובדים יחד
כמה נחמד לקבל ידיעה לזוגות נשואים העובדים באותו חברה או עסק כי חישוב המס שלהם ייעשה עכשיו בנפרד

כיצד מנהלים משא ומתן
ניהול משא ומתן הוא מקצוע בפני עצמו האם אנו עושים אותו נכון, האם לנהל משא ומתן זה כמו משחק קלפים.

כיצד אני מגדילים את המכירות שלנו
02/08/13 | מכירות
שיטות המכירה של פעם כבר לא עובדות על שיטת המכירות היום, מה השתנה כיצד עלינו לפעול

ניהול פרויקטים, פרויקטים חדשים, כיצד מקימים פרויקט
הדור שאנו יודעים היום הוא הדור הנכון הפועל בגישה נכונה בכול מה שקשור למיזמים לעסקים חדשים, דור שיודע לנצל מיקור חוץ מקצועי ולהינות מקיצור התהליך

עסק שלא עושה כסף ורק מתגלגל הוא לא עסק
עסקים מעבר לתשלום הוצאות צריכים שירויחו כסף, עסק שרק מתגלגל ולא משפר את חיי בעליו הוא לא עסק. והשאלה מכאן לאן.

האם הפרסום בגוגל אכן שווה
רבים שואלים עם פרסום בגוגל אכן שווה, האמת זה תלוי, אך מי שרוצה לפרסם בגוגל בדפי העסקים החינמיים שלא יצפה לגדולות ונצורות
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI