דף הבית מחשבים וטכנולוגיה מחשבים וטכנולגיה - אחר מהי אנימציית תלת ממד, וכיצד היא שונה מאנימציית דו ממד?
מהי אנימציית תלת ממד, וכיצד היא שונה מאנימציית דו ממד?
centrifogo 23/06/14 |  צפיות: 2908

במאמר זה נכיר מונחים בסיסיים ופשוטים, הנחוצים להבנת המושג "אנימציית תלת ממד", וננסה להבין מה ההבדלים העיקריים בינה לבין אנימציית דו ממד.

כולנו צפינו בשלב כלשהו באנימציית תלת ממד. יחד עם זאת, האם כולנו יכולים להסביר מהו אותו ממד שלישי אליו מתכוון המונח הזה?

קחו חתיכת נייר וציירו עליה דמות פשוטה שהיא תהיה הדמות אנימציה למתחילים שלנו, כגון כלב, חתול או אדם. נגיד שציירתם חתול, והחתול מתבונן אליכם מתוך חתיכת הנייר. נגיד שהיית רוצים לראות את החתול הזה מהצד. האם תוכלו פשוט לסובב את הנייר או להפוך אותו? כמובן שלא. מדוע? הסיבה הפשוטה היא שהציור שלכם חסר את הממד השלישי.

כל אובייקט שאתם רואים בעולם האמיתי הוא בעל שלושה ממדים. מסיבה זו, אנחנו יכולים לסובב מישהו או משהו, או להסתובב סביבו, ולראות אותו מזוויות שונות. לציור של החתול אשר ציירתם, יש את ממד האורך וממד הרוחב, מכיוון שלנייר עליו ציירתם יש ממד אורך וממד רוחב. הממד שחסר הוא ממד העומק. ממד כזה היה גורם לציור שלכם להראות אחרת לגמרי.

נניח שבמקום לצייר את החתול שלכם על חתיכת נייר, אתם בוחרים לגלף אותו בעץ. מאחר ולחומר בו אתם משתמשים יש חשיבות רבה, אתם מבקשים ליצור את החתול שלכם על פי מאפייני המצע בו בחרתם. כמובן שהחתול אותו תגלפו יהיה בעל שלושה ממדים, משום שלעץ שבחרתם יש שלושה ממדים. כעת, תוכלו לסובב את החתול בזוויות שונות, ולהתבונן עליו בכל אחת מהזוויות האלה.

מסתבר כי לאנימציית דו ממד תמיד היה חסר המאפיין של המציאות והמהות. מכיוון שכל אנימציות הדו ממד מוחקות לגמרי את ממד העומק, הן גורמות לכך שהדמויות שלהן יתרחקו מהמציאות. ניתן כמובן לנסות ולחקות אפקטים תלת ממדים באמצעות אנימציית דו ממד – אבל שיטה זו דורשת מאמץ ניכר מהאומן.

אולי אתם תוהים מדוע בכלל צריך אנימציית תלת ממד. ובכן, סוג זה של אנימציה מציע יתרונות רבים – ניתן לשלוט באופן גמיש יותר על הדמויות, ניתן לסובב אותן, להפוך אותן ולעשות עימן כל מני דברים אחרים שאנימציית דו ממד אינה מאפשרת.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 centrifogo


 


מאמרים נוספים מאת centrifogo
 
עלות פיתוח מוצר - איך מחשבים את זה?
תהליך פיתוח המוצר הוא תהליך מורכב הכולל בתוכו מספר שלבים שלעתים לוקחים זמן רב. בתהליך לרוב אנו מתייעצים עם אנשי מקצוע רבים הכוללים מהנדסים מסוגים שונים,

חוקר פרטי בירושלים - מקצועיות, אמינות ויכולת לספק את המידע הנדרש במהירות וביעילות רבה
24/03/15 | חקירות
חוקר פרטי בירושלים יספק לכם שירות מקצועי, דיסקרטי ואמין על ידי שימוש בשיטות חקירה שונות. תפקידיו של חוקר פרטי בירושלים נפרסים לתחומים רבים הקשורים לחייהם של אנשי עסקים, אנשים פרטיים, אנשי ציבור ועוד

הרשמה לאתר הכרויות -מאפיינים ויתרונות
24/03/15 | הכרויות
קצב החיים התובעני בו אנו חיים לעתים משכיח מאיתנו את משמעות החיים ואת הדברים החשובים המרכיבים אותם ביניהם קשר זוגי ומחייב

בחירת גנרטור
13/11/14 | צרכנות
רוצים לארגן אירוע במקום שאין בו חשמל? או אולי ישנה איזו עבודה שאתם צריכים לעשות במקום המנותק מרשת החשמל?

איך להמנע מטעויות בהזמנת שירות הובלות קטנות
בכל שנה מתבצעים בארץ אלפי העברות של בתים, משרדים, מפעלים וכדומה. מתוך החברות הרבות העוסקות בתחום הגדול של הובלות בכלל

הובלות קטנות בצפון - 6 טעויות שתרצה להמנע מהן
תכנון נכון של יום המעבר והימים הקודמים לו, הוא בדר"כ ערובה לכך שהארוע יעבור בצורה רגועה יותר, ועם פחות "הפתעות" בלתי צפויות.

של השכרת גנרטורים
04/11/14 | צרכנות
באופן קבוע אני טוען שהשכרת גנרטורים היא הדבר המשתלם ביותר. כאשר רוצים לארגן אירוע או לצאת לעבודה במקום המנותק מרשת החשמל או שרשת החשמל כשלה אז הגנרטור הוא הפתרון הטוב ביותר.

ספסלים שנויים במחלוקת
הספסלים הציבוריים, אלו הנמצאים ברחובות הערים ובגנים הציבוריים לנוחיות התושבים, יוצרים לעיתים בעיות או נמצאים במרכזן של בעיות. העיריות מחפשות פתרונות לבעיות שונות ולעיתים מיישמות אותם בעיצובי הספסלים

ספסלים מיוחדים
ספסלים הם חלק בלתי נפרד מהמרחב הציבורי ויש להם חשיבות רבה. לכן תוכלו למצוא סוגים רבים של ספסלים ברחובות הערים, בכיכרות, בטיילת, בפארקים ובגנים לנוחות התושבים

ספסלים לפארקים וגנים ציבוריים
ספסלים לפארקים וגנים ציבוריים הם מושלמים למנוחה והתרגעות וגם לאינטראקציה חברתית. הספסלים משדרגים את המרחב הציבורי ולמעשה פארק ללא ספסלים הופך להיות חסר תועלת.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI