דף הבית עבודה וקריירה עבודה וקריירה - אחר עצמאיות עם עוסק פטור
עצמאיות עם עוסק פטור
יחיאל לוי 02/06/16 |  צפיות: 5701

בישראל של היום ישנם לא מעט אנשים אשר בוחרים להפסיק את עבודתם בתור שכירים ולהיות אדונים לעצמם עם עסק חדש שהם פותחים בתחום שנראה להם שיכול להצליח עבורם. כמות הולכת וגדלה מתוך כל אלה שפותחים עסקים עצמאיים זעירים(שנקראים נכון להיום "עוסק פטור") הם למעשה נשים אשר לא מצליחות להשתלב במעגל התעסוקה בתור שכירות הרבה בשל העובדה שהן נעשו אימהות והמשרות הרבות שמוצעות אינן עונות על הדרישה שלהן לספק את המענה הכי טוב לטיפול בילדים מבלי להפסיק ולייצר הכנסה חודשית קבועה.

תהליך של פתיחת תיק עוסק פטור הוא די קל ופשוט לעשייה, כך שהדבר היחידי שנותר הוא להבין איזה תחום יהיה הכי יעיל לפתוח בתור עסק ולהתחיל את השלבים של פתיחת תיק במע"מ, במס הכנסה ובביטוח לאומי. האם כדאי לבצע את כל הפעילות של הנהלת החשבונות מול רואה חשבון מקצועי או שאפשר להתעסק עם כל אלה לבד? להלן העיקרים לבחינת הנושא לעומק.


עצמאית עד הסוף

אומנם עוסק פטור יכול להתחיל את הצעדים של פתיחת תיק עוסק פטור בצורה עצמאית לחלוטין כאשר מספיקות כמה שעות לפתיחת התיקים אצל הגורמים השונים, אולם מעבר לכך ישנה התעסקות חודשית ושנתית שאולי מצריכה הרבה יותר ידע מקצועי באופן איסוף והגשת המסמכים על מנת שאלה יגיעו אל היעד באופן שלא יגרום לסיבוכים כספיים בהמשך הדרך, לכן לא מעט עוסקים פטורים בוחרים להגיש את הטופס של סוף שנה בעזרת רואה חשבון מקצועי.

מעבר לכך, יש את העניין של רישום כל ההכנסות הוצאות בספר תקבולים ותשלומים שהוא הכרחי עבור כל עוסק, ואם מדובר בחשבוניות רבות מספור אז יכול להיות שיהיה מדובר בעיסוק שגוזל את הזמן החשוב עבור ביצוע העבודה בפועל ואת זאת ניתן להעביר אל הטיפול הרציף של רו"ח בצורה חודשית שוטפת.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחיאל לוי


 


מאמרים נוספים מאת יחיאל לוי
 
הטרנדים הבולטים של צבעי מתכת לשנת 2019
מן הרגע בו החלו צבעי האפור להשתלט על כל האזורים של הבית זה היה רק עניין של זמן עד שאר הצבעים הללו יגיעו עם מניפה שלמה גם עבור צבעי מתכת עצמם.

רוכשים רכב משפחתי חדש
18/08/19 | צרכנות
איך כולם מבצעים מימון רכב חדש ?

היתרון של מיטה עם ארגז
14/08/19 | רהיטים
אם כבר מהרהרים ברכישה של מיטה זוגית או מיטת יחיד חדשה, זה חשוב מאוד לשקול גם את הפרמטר של הוספת ארגז מצעים אל המיטה הזו.

עושים כושר בצורה בטוחה
חדר כושר צריך להיות כזה שמקדם בטיחות בכל אימון, וזה מה שיוצר משטח גומי לרצפה שבו

אירוע עם שף עד הבית
איך עדיין שומרים על אווירה חגיגית? לא מתפשרים על האוכל, ומביאים שף פרטי לאירועים שיודע להתעמק באוכל של אירועים קטנים.

מיטה שהופכת לחלל אחסון
13/05/19 | רהיטים
החוסר במקום עבור אחסון הפתרון ריהוט עם שימוש כפול

נסיעה של פעם בחיים
25/03/19 | רכב
לא בהכרח מחכים לאירוע יוצא דופן כדי לפעול בצורה שהיא אינה שגרתית, ובאירועים מיוחדים מחפשים אחר דרך שאיתה זוכרים את היום הזה לטובה

מנהלים את הכסף נכון
בין יועץ ההשקעות שנמצא בסניף לבין בתי השקעות

צבע שמגיע עם אופי
08/03/19 | שיפוצים
צבע הוא באמת כלי רב עוצמה. הוא אחד החלקים המרגשים ביותר של תהליך השיפוץ, המאפשר לבעלי בתים להביע את האישיות שלהם ולהגדיר את העיצוב עבור הרהיטים האהובים עליהם.

זיכרונות מהעיר הקדושה
אחד מן המקומות היותר בולטים עבור צילומים שכאלה הוא אזור ירושלים והסביבה שלה, אולי בעיקר בשל כמות התושבים הגדולה שנמצאים בתוכה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI