דף הבית ביטוח ביטוח פנסיוני הכסף שלכם מחכה לכם
הכסף שלכם מחכה לכם
יחיאל לוי 16/01/17 |  צפיות: 5296

יש לכם כסף לפנסיה? כמה? האם אתם יודעים בדיוק כמה פוליסות קימות לקראת הזמן של הפנסיה ומה עמלת הניהול שיורדת שם? לא יודעים? אל תרגישו מוזר מכיוון שרוב הסיכויים כי רוב בעלי הפוליסות לפנסיה אינם מודעים למצה שקורה עם הכספים החשובים האלה. האם זה מצדיק את חוסר הבקרה על כל אלה? ממש לא.

זו החובה של כל אחד ואחד מאיתנו לבצע מעקב קבוע אחר הכספים על מנת לוודא כי אלה מתנהלים בצורה הכי יעילה, וכי אין כל מיני כספים אבודים שנעלמו להם ברבות השנים הארוכות שבמהלכן דברם קורים.

הכספים של הפנסיה הם אלה אשר עבורם עבדנו בצורה רבה במהלך של עשרות שנות עבודה, וחייבים לבדוק עוד היום מה קורה בכל אחת מאלה ולשמור על מסמכים ממקום העבודה כדי לוודא את הסכומים שמופרשים ואת מספרי הפוליסות הללו.


מה קורה בינתיים

· חוק ההתיישנות - בזמן הזה שבו אתם כלל לא מודעים לעובדה כי קיים סכום כסף אשר רשום על שם ההורה שלכם שכבר נפטר, חברות הביטוח נהנות מן העובדה כי לאחר של כמה שנים ללא דרישה של הכסף על ידי היורשים החוקיים הם יכולים לקבל את הכסף הזה לזכותם בסיוע האדיב של חוק ההתיישנות. מה הבעייתיות? היא רבה בשל העובדה שליורשים אין כלל מושג לגבי פוליסה שאמורה להגיע אל הידיים שלהם, וכך הכספים הללו נעשים במקרים רבים כספים אבודים.

· עמלות בפוליסה ללא תנועה - אולי לא שמתם לב לכך, ואולי אתם לגמרי מודעים לעובדה כי יש לכם ריבוי של פוליסות שנועדו לזמן הפנסיה וזה כתוצאה ממעבר ממקום עבודה אחד לאחר מבלי לאחד את כולן לאחת יעילה. בזמן הזה העמלות עדיין ממשיכות לרדת ויכול מאוד להיות כי אפילו יש הפסד נוסף בשל היות המסלול לא רווחי כלל וכלל.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחיאל לוי


 


מאמרים נוספים מאת יחיאל לוי
 
הטרנדים הבולטים של צבעי מתכת לשנת 2019
מן הרגע בו החלו צבעי האפור להשתלט על כל האזורים של הבית זה היה רק עניין של זמן עד שאר הצבעים הללו יגיעו עם מניפה שלמה גם עבור צבעי מתכת עצמם.

רוכשים רכב משפחתי חדש
18/08/19 | צרכנות
איך כולם מבצעים מימון רכב חדש ?

היתרון של מיטה עם ארגז
14/08/19 | רהיטים
אם כבר מהרהרים ברכישה של מיטה זוגית או מיטת יחיד חדשה, זה חשוב מאוד לשקול גם את הפרמטר של הוספת ארגז מצעים אל המיטה הזו.

עושים כושר בצורה בטוחה
חדר כושר צריך להיות כזה שמקדם בטיחות בכל אימון, וזה מה שיוצר משטח גומי לרצפה שבו

אירוע עם שף עד הבית
איך עדיין שומרים על אווירה חגיגית? לא מתפשרים על האוכל, ומביאים שף פרטי לאירועים שיודע להתעמק באוכל של אירועים קטנים.

מיטה שהופכת לחלל אחסון
13/05/19 | רהיטים
החוסר במקום עבור אחסון הפתרון ריהוט עם שימוש כפול

נסיעה של פעם בחיים
25/03/19 | רכב
לא בהכרח מחכים לאירוע יוצא דופן כדי לפעול בצורה שהיא אינה שגרתית, ובאירועים מיוחדים מחפשים אחר דרך שאיתה זוכרים את היום הזה לטובה

מנהלים את הכסף נכון
בין יועץ ההשקעות שנמצא בסניף לבין בתי השקעות

צבע שמגיע עם אופי
08/03/19 | שיפוצים
צבע הוא באמת כלי רב עוצמה. הוא אחד החלקים המרגשים ביותר של תהליך השיפוץ, המאפשר לבעלי בתים להביע את האישיות שלהם ולהגדיר את העיצוב עבור הרהיטים האהובים עליהם.

זיכרונות מהעיר הקדושה
אחד מן המקומות היותר בולטים עבור צילומים שכאלה הוא אזור ירושלים והסביבה שלה, אולי בעיקר בשל כמות התושבים הגדולה שנמצאים בתוכה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI