דף הבית מתכונים ואוכל מתכונים - אחר קפסולות
קפסולות
אביה אטיאס 02/10/17 |  צפיות: 390

מהם קפסולות: אלו הם מכליות קטנטנות אשר מכילות בתוכם חומרים שונים כגון תרופות או אבקות להכנת מצרכים שונים. קפסולות בתחום המזון מיוחסות בייחוד לתחום הקפה, ומעניק לבני האדם אושר קטן מדי מספר שעות ביום, ובעיקר בשעות הבוקר, כשהגוף עוד קריר משינת הלילה, וקפה ארומטי ומהביל הוא חומר הדלק האולטימטיבי לכל היום כולו.

קפסולות לא התפתחו ביום אחד, ועוד לפני המצאת מכונות הקפה, קפסולות היו באות בצורה של פודים אשר היו דומים לשקיות התה המוכרות, וכך היו חולטים את הקפה, שיטה ישנה ליצירה של כוסות קפה מעולות, ואף היום משתמשים בפודים, אך השימוש בהם לא שכיח כשאר אפשרויות הכנת הקפה. ניתן להכין קפה בפינג'אן או במקינטה, וכן קפה שחור רגיל מבושל בכוס כידוע, אך עם הגעתם של מכונות הקפה וממילא גם קפסולות איכותיות בטעמים שונים, פחות ופחות אנשים משתמשים בכל אפשרות אחרת ועוברים לשיטת קפסולות הנוחה והיעילה.

המושג קפסולות לא שייך דווקא לתחום הקפה והאוכל בלבד כידוע, אלא אף ובמיוחד לתחום הרפואה. כך, על ידי קפסולות שונות המכילות חומרי תרופה אשר מוזנים לגוף דרך הפה, והקפסולה מתפרקת בתהליך איטי כך שתוכנה מתפזר במערכת העיקול בשלב הרצוי על מנת שהטיפול ישפיע באופן נכון ומיטבי.

בחנויות הפארם השונות וכן בחנויות טבע ובריאות, ניתן למצוא לקניה גם קפסולות ריקות למכירה על מנת להכניס בתוכם ויטמינים שונים וערכי תזונה על מנת לעזור למי שזקוק לכך וקשה לו לצרוך את אותם הערכים בדרך הטבעית והרגילה.

מחירים של קפסולות הקפה השונות נעים בין חצי שקל לשקל וחצי, והאיכות שניתן להפיק ממכונת קפה ביתית בעזרת קפסולות קפה איכותיות היא לעין ערוך טובה יותר למרבה הפלא משאר בתי הקפה השונים, ופער המחירים גדול מאוד, שכן כוס קפה סטנדרטי, בין בישיבה במקום ובין וטייק-אווי, היא בסביבות עשרה שקלים ומעלה, וזאת עד להגעתם של קופיקס ודומיו אשר מוכרים כוס קפה ב 5 ₪, אך איכותם יחסית לכל שאר בתי הקפה נמוכה למדי.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אביה אטיאס

לכל ייעוץ נוסף תוכלו לבקר באקדמיה שלי לעיצוב אתרים ברשת ולהשאיר לי שם שאלה בכל עיניין 


מאמרים נוספים מאת אביה אטיאס
 
קפסולות
קפסולות הן תחום רחב שקשור להרבה מאוד תחומים, אך דווקא הקפסולות מיוחסות ביותר לתחום הקפה, וזאת מאז שמכונות הקפה הפעלות על ידי שימוש בקפסולות קפה טחון נהיו פופולארים כמעט בכל בית בישראל.

עתיד עיצוב האתרים ברשת
עולם האינטרנט עשה כברת דרך ארוכה עד שקיבל את צורתו כפי שהוא נראה היום. אנחנו יודעים מהיכן הוא הגיע, אך לאן צועד כל האינטרנט, זו שאלה שמסקרנת אותי לאחרונה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI