דף הבית חוק ומשפט נזיקין איזה פיצוי אפשר לקבל מחברת התעופה בעת איחור או ביטול בטיסה?
איזה פיצוי אפשר לקבל מחברת התעופה בעת איחור או ביטול בטיסה?
עידן שלומן 29/04/19 |  צפיות: 7149

סיטואציה אחת: חיכיתם חודשים ארוכים והגיע היום של הטיסה המיוחלת. זה הנופש עליו חלמתם במשך שנים. הגעתם לשדה התעופה אבל מתברר לכם שהטיסה מתעכבת עוד ועוד ועוד... כעת כבר הפסדתם את הלילה הראשון במלון וגם הטיול המתוכנן ליום השני בסכנה.

סיטואציה שניה: ההודעה הפתיעה אותך וידעת שזו חובה להגיע לטקס גם אם זה מעכשיו לעכשיו. רכשת כרטיס, מיהרת לשדה התעופה והטיסה מתעכבת עוד ועוד ועוד ולאחר שעות ארוכות הבנת שאיחרת לטקס.

סיטואציה שלישית: זו הפגישה שאמורה לשנות את הכל. בדיוק את המשקיע הזה חיפשת במשך תקופה ארוכה ועכשיו הסכמתם על פגישה "באמצע הדרך" בינכם. יש לו זמן קצר ולכן רכשת כרטיס בחברה סדירה ובמטרה להגיע מספר שעות לפני הפגישה החשובה. אבל הטיסה מתעכבת עוד ועוד ועוד עד שלפגישה כבר לא תגיע ואולי גם העסקה כולה תבוטל.

סיטואציות מהסוג הזה ורבות אחרות שדומות להן מתרחשות כמעט מדי יום בשדות התעופה השונים בעולם וגם כאן אצלנו בישראל. לעתים זו טיסה סדירה ולעתים צ'רטר, לעתים טיסה פנימית או בינלאומית ולפעמים טיסת המשך עם עצירות בדרך או טיסה ישירה. לכולם מכנה משותף אחד שהוביל לחקיקת חוק שירותי תעופה – איחורים מוגזמים ומזיקים בטיסות.

חוק שירותי תעופה נועד להפחית את כמות האיחורים בטיסות מכל סוג שהוא במטרה להטיב עם הצרכן הישראלי, בין אם הוא טס מישראל לחו"ל, בתוך ישראל או מחו"ל לישראל. בכל המקרים הללו מטפל החוק שמחייב את חברות התעופה בפיצויים שונים על מקרים שכאלו וקובע להם רף סטנדרט שיש לעמוד בו כדי שלא ישלמו על כך מכיסן.

פיצוי על איחור בטיסה לא ניתן באופן אוטומטי על כל איחור אלא על איחורים בקריטריונים מוגדרים כמובן והבסיס לכל אלו הוא שלנוסע יש כרטיס טיסה עם זמן נקוב, הוא הגיע לשדה התעופה בזמן והטיסה מאחרת בשעתיים לפחות. כאן מתחיל סל ההטבות והפיצויים להם זכאי הנוסע.

הבסיס הוא מתן סיוע בשדה התעופה ביחס למשך העיכוב בטיסה – מזון ושתיה, אפשרות לאמצעי תקשורת כולל 2 שיחות ומעל הכל – מתן יחס וטיפול בעיכוב בטיסה כולל דיווח לנוסעים.

כאשר מדובר על איחור משמעותי יותר בטיסה ישנו פיצוי על עיכוב בטיסה שכולל כבר מתן אפשרות ביטול כרטיס הטיסה ואז החזר כספי תמורתה או טיסה חלופית לבחירת הנוסע. אם הטיסה החלופית שמתאימה עבורו יוצאת רק בעוד שעות ארוכות, הוא יהיה זכאי גם ללינה בבית מלון עד לזמן הטיסה כולל הסעה למלון וחזרה.

במקרים חמורים יותר של איחור משמעותי מעל 8 שעות בטיסה מדובר גם על מתן פיצוי כספי נוסף על כל ההטבות והפיצויים הקודמים ובעיקר בטבלה שמגדירה בצורה ברורה את הזכויות של הנוסע לתבוע פיצוי מחברת התעופה ביחס למרחק היעד שלו וזמן האיחור וכן הלאה.

חוק שירותי תעופה שיפר משמעותית את היחס של חברות התעופה לנוסעים בישראל וגם הקטין בצורה דרסטית את איחורי הטיסות שהם ארוכים מעבר לשעתיים. בדרך זו כולם יוצאים מרווחים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 עידן שלומן

עידן שלומן, מומחה לקידום אתרים בחברת Signup קידום אתרים.

קידום אתר זה מתבצע על ידי Signup קידום אתרים באינטרנט אשר עוסקת בשיווק וקידום אתרים באינטרנט. 


מאמרים נוספים מאת עידן שלומן
 
מיתוג עסקי למשרד שלכם בראש העין
עצמאיים רבים אשר פותחים עסק חדש מתלבטים כיצד למתג את עצמם. אנו לא מדברים על מיתוג באמצעות רשתות חברתיות או הזמנת לוגו מעוצב, אלא יותר על מיתוג המשרד שלהם באופן כזה שישדר מיד במה הם עוסקים ולמה הם טובים בזה. על מיתוג המשרד שלכם – במאמר הבא.

איך לבחור מנעולן בחיפה והקריות?
בזמן שאתרי אינטרנט מציעים לנו מגוון רחב של מנעולנים בכל הארץ, על פי אזורים, תחומי התמחות, ניסיון, זמינות לעבודה ועל פי פרמטרים נוספים, אנחנו צריכים להכריע כיצד אנחנו בוחרים מנעולנים לעבוד איתם.

כיצד גם אתם תוכלו לצאת נקיים מחובות גדולים?
החיים במדינת ישראל אינם קלים ורף ההוצאות נחשב בין הגבוהים בעולם המערבי. המצב הזה מביא רבים "למעוד" במהלך מרוץ החיים, לא לעמוד בתשלומים, מיסים או התחייבויות שלקחו על עצמם ובדרך זו לצבור חובות גדולים שרק הולכים ותופחים מחודש אחד לבא אחריו.

נקלעתם לחובות? הכל על הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי!
פתחתם עסק, לקחתם הלוואות, השקעתם בפרסום, הגיעו לקוחות אבל... העסק לא התרומם, לא הצליח להחזיר את ההשקעה והמינוס הלך וגדל. לקחתם עוד הלוואה, דחיתם עוד ועוד תשלומים לספקים אבל זה עדיין לא עובד וכעת אין כבר כסף לסגור את המינוס, להחזיר הלוואות או לכסות את הצ'קים. הפתרון הוא הכרזה על פשיטת רגל, שברון לב, משבר משפחתי, חנק כלכלי לשנים רבות ותחושה של אין מוצא.

מוניות בקרית גת לכל מטרה
24/05/20 | רכב
מחפשים מוניות בקרית גת לנסיעה בתוך העיר, לאחת הערים השכנות או מונית לנתב"ג מקרית גת? אתם ללא ספק בוחרים בדרך היותר נוחה להגעה מנקודה לנקודה.

תיקון תקלות נפוצות במזגנים ישראליים
בישראל קשה לחשוב על חיים ללא מזגן בבית או בעבודה ולכן כמעט בכל מבנה נמצא מזגן של אחת החברות המובילות (טורנאדו, תדיראן, אמקור וכן הלאה). המזגנים הללו מבוססים על חיבור לחשמל וכוללים מערכת מחשוב לתפעול יעיל ואפקטיבי של המזגן בהתאם לצרכים שלנו.

מדוע הדפסה על קנבס כל כך פופולרית לאחרונה?
28/01/20 | צרכנות
בטח שמתם לב בשנה האחרונה שעוד ועוד בתים שאתם מבקרים בהם מציגים על קירות הסלון ו\או החדרים תמונת קנבס משפחתית כזו או אחרת. אין מה להיות מופתעים שכן מדובר על טרנד עיצובי חם שרק צובר תאוצה.

קבלן שיפוצים בחיפה לעבודות צבע וגבס
28/01/20 | שיפוצים
רכשתם דירה יד שניה בחיפה למטרת מגורים או השקעה ואתם זקוקים כעת לקבלן שיפוצים?

רישום קבלנים והעלאת סיווג קבלני
במידה ואתם עוסקים בתחום הבניה ו\או השיפוצים בתור קבלנים, חשוב מאוד שתבינו כמה חשוב שתהיו קבלן רשום ותעבדו עם כל האישורים הנכונים, כיוון שזו דרישת חובה בפרויקטים רבים, כאשר נוספים לכך תועלות רבות גם אם אינן מוגדרות "חובה".

איזה פיצוי אפשר לקבל מחברת התעופה בעת איחור או ביטול בטיסה?
29/04/19 | נזיקין
חוק שירותי תעופה נועד להפחית את כמות האיחורים בטיסות מכל סוג שהוא במטרה להטיב עם הצרכן הישראלי, בין אם הוא טס מישראל לחו"ל, בתוך ישראל או מחו"ל לישראל. בכל המקרים הללו מטפל החוק שמחייב את חברות התעופה בפיצויים שונים על מקרים שכאלו וקובע להם רף סטנדרט שיש לעמוד בו כדי שלא ישלמו על כך מכיסן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI