דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה דתות מדוע יש לנו טביעות אצבע?
מדוע יש לנו טביעות אצבע?
יואל כץ 21/01/20 |  צפיות: 2411
האמת האלוקית על טביעות האצבעות!

מאת דניאל בלס

- מדוע יש לנו טביעות אצבע?

מתוך מיקרוסקופ או אפילו באמצעות עין בוחנת, יתגלו טביעות האצבע כבקעים בתוך העור, רכסים ועמקים מסוטטים, קוים עמוקים המקבילים אלה לאלה. הן גורמות לכך שהידיים שלנו מחוספסות קמעה. הסיבה לכך היא גאונית.

לא מן הסתם אצבעות ידינו מחוספסות. החיספוס בידיים גורם לנו לחוש גם בדברים הזעירים והעדינים ביותר. הרכסים הזעירים באצבעות ידינו מחדדות את חוש המישוש פלאים!

כל חפץ מחוספס עובר על פני כל אחד מעשרות הרכסים ומעצים את התחושה עד לנקודות והפרטים הדקים ביותר של החפץ או המשטח. העצבים בקצות אצבעותינו מתפרסים על פני כל אחד מהרכסים ומקבלים דרכם תחושה מוגברת. אם תעטפו את אצבעותיכם בניילון נצמד, תוכלו להבחין שחוש המישוש שלכם נחלש.

- האם יש כאן יתרון הישרדותי?

הרי יש כאן פלא ותכנון אדיר! על גופנו אין טביעות אצבע. לא על פנינו ולא על בטננו ולא על גבנו ולא על צווארנו או כתפינו, ובכל זאת כפות ידינו עטורות ברכסים דקים.

מה עוד שבימינו טביעות האצבע משמשות גם למסדרי זיהוי משטרתיים, כי הן אף פעם לא זהות.

וכאן מוטל עלינו לשאול, האם יש כאן יתרון הישרדותי? האם האדם לא היה שורד בלי תחושת מישוש מוגברת? הרי ברור שהאדם האינטלגנט ואפילו קוף שהוא לא אינטלגנט מסוגל לחיות היטב גם בלי תחושת מישוש מוגברת בידיו.

הברירה הטבעית לשיטת האבולוציונים שומרת אך ורק תכונות הישרדותיות, רק תכונות שיש בהן עניין של חיים ומוות, ומשביחות גזע אחד על פני רעיו.

צורת הטביעה אינה מהווה יתרון הישרדותי ולכן היא לא היתה צריכה להיות בכלל בבני-האדם או להישמר ביצורים החיים.

- גם ברגליים!

יש לציין שגם ברגלינו קיימות טביעות דקות. בחיינו הטכנולוגיים זה אולי נראה חסר משמעות מבחינתנו, אך במשך אלפי שנים שימשו טביעות הרגליים לילידים ובני תרבויות שונות להלך על האדמה ולזהות מכשולים דקים, ואפילו קוץ.

טביעות האצבע בידיים וברגליים שימשו מאז ומעולם לשיפור חיי האדם, לנוחות היום-יומית, אך אלו מעולם לא תרמו להישרדותו של כל המין האנושי. האדם האינטלגנטי היה מסוגל להסתדר היטב גם בלי טביעות אצבע.

גם אם ינסו אבולוציונים לענות שזה בטעות, נוכל לשאול מדוע לא זכה האדם לטעויות נוספות של טביעות אצבע בשאר הגוף?

בדומה לגבות והזקנים האסתטיים בבני אדם, גם טביעות האצבע הן מעין גימור סופי שיצר הבורא בבני האדם. מעין "סמל החברה" המופיע מתחת לשעון.

- כמו "סמל החברה" של שעון!

אפשר להמשיל זאת דרך משל -

מבחינה אבולוציונית, מספיק שהשעון יורה על השעה, אך מה שאנו רואים לפנינו הוא שעון מצופה זהב, בעל קימורים עדינים וצורה ייחודית לכל מחוג. ברור לנו שלא מן הסתם השעון מעוצב גם כשהוא לא חייב להיות כזה. ברור שיש לשעון שען, אם לא בגלל שהוא מראה את השעה, אז לפחות מכיוון שהוא מעוצב עד הגימור הדק ביותר!

גם במקרה הנדון, יש יתרון ברור לנוחיות האדם בחייו, אך יתרון זה הוא חסר משמעות מבחינת העמדת יותר צאצאים. משמע, לא האבולוציה עשתה זאת כי אם מעצב אינטלגנטי חיצוני.

לפי האבולוציה היינו יכולים לשרוד עם מערה פשוטה, אך בפועל אנו רואים ארמון מורכב למשעי עד המזוזה המאופרת שליד הדלת. מה נאמר, ההישרדות הביאה לכך או שחוכמת מעצב תבוני?

מקרה סתמי או גימור סופי מתוכנן?

בברכה,

דניאל בלס.

 

המאמר פורסם בחסות תיקים לספר תורה


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יואל כץ


 


מאמרים נוספים מאת יואל כץ
 
מה היא שיטת הפילאטיס?
03/02/20 | דתות
שיטת הפילאטיס היא התעמלות הכוללת בתוכה תנועה והתעמלות, השיטה הומצאה ע"י האיש ג'וזף פילאטיס בשנות העשרים, בשעה ש המטרה שלה זו, חיזוק ומתיחה של השרירים בשילוב של שיתוף פעולה בין הנפש לבין גוף. הטכניקה של ההתעמלות על ידי פילאטיס שיטה של כושר גופני מלא וכאשר היא בעצם מתבצעת באופן סדיר, מתרחשים בגוף שינויים חיוביים. השיטה שנקראת פילאטיס גם משלבת מודעות לעמוד השדרה,נשימה נכונה, אימוני כוח וגמישות.

האם התעמלות בשיטת פילאטיס מביאה פתרון לאנשים אשר יש להם מוגבלות גופנית?
03/02/20 | דתות
עידן|בעולם|בזמן} המודרני אשר בו כולנו מצויים, אתם נתקלים לא מעט בתופעות הגורמות לנזקים בריאותיים כגון משקל יתר, בעיות גב וכו', התעמלות בפילאטיס היא שיטה אשר פותחה ע"י ממציא השיטה ששמו ג'וזף פילאטיס, מציעה לכולנו שיטת תרגילי התעמלות ייחודיים. שיטה זו משלבת בתוכה עניינים רבים המתאימים לאנשים שמצב בריאותם תקין, כמו כן השיטה טובה גם לכאלה אשר סובלים מבעיות אורטופדיות כגון:

התעמלות מתקדמת - פילאטיס
03/02/20 | דתות
בזמן האחרון יותר ויותר נודעת תשומת לב גבוהה לפעילות גופנית , אין כיום רופא או אולי מטפל ראוי לשמו אשר לא ימליצו למטופליהם אודות פעילות גופנית לכל היותר חצי שעה כל יום. מצב זה התהווה כתוצאה מכך שכולנו למעשה משתמשים במכונות תחת בגופינו. למשל: בעבר במקום לכבס במכונה כיבסו ביד, במקום לקחת מים ישירות מהברז היו חייבים ללכת כברת דרך גדולה בשביל להגיע אל הבאר לשאוב מים.

האם יש התעמלות פילאטיס בתל אביב
03/02/20 | דתות
ממציא השיטה הוא גו'זף פילאטיס שהשיטה קרויה על השם שלו, הוא פיתח אותה למטרת החלמה ושיקום של פצועים, במשך הזמן נודע כי התרגילים בפילאטיס מביאים מענה לא רק להחלמה ושיקום אלא הם מהווים גורם חשוב מאד לחיטוב הגוף ע"י שילוב של חיזוק השריר והארכתו. אימונים בשיטת הפילאטיס הפכו להיות מאד פופולאריים עבור סוגים שונים של אנשים באוכלוסיה ולא רק לספורטאים ורקדנים, בגלל זה כיום נפתחו חוגי פילאטיס רבים עבור כל הציבור, לגברים ולנשים כאחד.

התעמלות במכשירי פילאטיס
03/02/20 | דתות
בשנים האחרונות אנשים,נהיים,נעשים יותר ויותר מודעים לחשיבות והמעלות הלא מעטים שגורמת לנו פעילות גופנית במהלך החיים, כמה ההשפעה שלה תורמת לבריאותינו, כבר ידוע שכל אחד שמשלב פעילות גופנית, כמובן, ביחד עם תזונה נכונה ובריאה, הוא מסייע לשמירה על אורח חיים רענן. ההתעמלות בשיטת פילאטיס צוברת תאוצה רבה ביותר בשנים האחרונות, כבר הוכח גם במחקרים שהתבצעו ואפילו על ידי די הרבה רופאים, כי לאימונים בפילאטיס ישנה חשיבות גבוהה להטבת תפקוד גוף האדם וגם לתפקוד הנפש.

תרגול בעזרת פילאטיס גורם להשפעה ותחושה מעולה על המתאמן
03/02/20 | דתות
ההתעמלות בשיטת פילאטיס צוברת תאוצה רבה מאד בעת האחרונה, כבר הוכח הן במחקרים שנעשו ואף עפ"י מה שמובא מאנשים העובדים בתחום הרפואה, כי לאימון בפילאטיס קיימת חשיבות רבה לגרום לשיפור של תפקוד הגוף כולו. יש אפשרות לתרגל פילאטיס במספר דרכים שאחת משיטות אלה הינה פילאטיס מכשירים. פילאטיס מכשירים מגיש לכולנו לבצעתרגילים בדרך הכי מדוייקת כמו כן הוא למעשה מסייע בידי מתאמנים מתחילים לעשות כהוגן את מרבית התרגילים באופן מדוייק בנוסף לכך הם הרבה פחות נדרשים להיות מרוכזים בביצוע ויותר בהאזנה לשרירים תוך שימת דג

פילאטיס מכשירים הינו השיטה היותר מתקדמת
03/02/20 | דתות
בעידן המודרני בו כולנו קיימים כולנו נתקלים לפעמים בתופעות הגורמות לנזקים בריאותיים כדוגמת משקל יתר, בעיות לב וכו', מסיבה זו יש חשיבות גדולה לשמור על אורח חיים מעולה ולשלב בנוסף פעילות גופנית. בנושא הספורט ישנם מגוון די רחב של אימונים, שאחד מאימונים אלה בזמן האחרון, צבר תאוצה עצומה והוא התעמלות בשיטת הפילאטיס.

האם פילאטיס מכשירים אמור להתאים לבני אדם הנזקקים לשיקום?
03/02/20 | דתות
בעולם הנוכחי בתוכו כולנו נמצאים, הרבה פעמים כולנו נתקלים בתופעות הגורמות לנזקים בריאותיים כדוגמת השמנה בקרב ילדים ומבוגרים, הפרעות לב וכו', מאידך גיסא, יש מודעות גדולה על הנחיצות לגרום לשמירה על תזונה בריאה כחלק מאורח חיים איכותי ביחד עם תרגילי ספורט. בתחום הספורט מצויים ענפים שונים אשר אחד מהם לאחרונה צבר פופולאריות עצומה הוא הפילאטיס

האימון בשיטת הפילאטיס הוא לא מורכב לביצוע
03/02/20 | דתות
יוצר השיטה הוא גו'זף פילאטיס שהשיטה קרויה עלשמו, הוא הקים שיטה זו לצורך מטרת החלמה ושיקום של אנשים אשר נפצעו, עם השנים הוא התפרסם כי התרגילים בפילאטיס מביאים תשובה לאו דוקא רק להחלמה ושיקום אלא הם הינם מהווים עניין חיוני לחיטוב הגוף על ידי שילוב של חיזוק השריר והארכתו. אימונים בשיטת הפילאטיס החלו להיות מאד נפוצים בשביל סוגים לא מעטים של שכבות הציבור באוכלוסיה ולאו דוקא רק לספורטאים ורקדנים, על כן בתקופה האחרונה הוקמו חוגי פילאטיס שונים לכל הציבור, לגברים ולנשים כאחד.

קיימים תרגילי פילאטיס שממזגים אומנויות לחימה או לחילופין המשלבים בהם יוגה
03/02/20 | דתות
במהלך, כולנו ממהרים ממקום למקום על מנת להספיק כמה שיותר דברים בלי להעניק תשומת לב לדבר ההכרחי ביותר וזהו הבריאות, בעיקר בתקופה אשר בה כולם נמצאים, התעשיה מתפתחת כל הזמן, אנו גורמים לגופינו מעט לזוז, בגלל זה יש מעלה רבה לעסוק בפעילות גופנית: הליכה, ריצה, מכוני כושר כאשר הפופולארית מבין כולם הינה התעמלות בשיטת פילאטיס. מצויים תרגילי פילאטיס אשר נעשים ברצפה ויש תרגילי פילאטיס המבוצעים על ידי מכשירים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI