דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה דתות חיים במעבדה וחיים בחלל
חיים במעבדה וחיים בחלל
יואל כץ 21/01/20 |  צפיות: 3614
חיים במעבדה וחיים בחלל

מאת דניאל בלס

- אי אפשר ליצור חיים במעבדה!

כידוע, כל הנסיונות ליצירת חיים, אפילו הפשוטים ביותר, מחומרים שאינם חיים, נכשלו. מעולם לא הצליחו ליצור במעבדה אפילו תא חי בודד אחד, ומפליא הדבר, בהתחשב בכך שיצירת החיים לא היתה צריכה מחשבה לפי דעתם, אלא רק "מזל".

לשיטתם של אבולוציונים, מרק קדמון של כימיקלים ואיתני טבע שונים

יצרו יצרו מעצמם תא חי, המסוגל לאכול, לנשום ולהתרבות. לדאבונם, עם

השנים התא החי התגלה כאחת המכונות המתוחכמות ביותר ביקום!

המציאות מלמדת שלא רק במזל לא תתכן יצירת החיים, אלא שאפילו המוחות הגדולים ביותר עם המכשור המתקדם ביותר שהמדע יכול להציע, אינם מסוגלים לפתור את חידת החיים.

תא חי...

סוכנות החלל נאסא עמלה שנים כדי להראות לעולם שביכולתם ליצור תא חי מדומם, אך גם הם נכשלו, והתבטאו לאחר מכן באופן חריף נגד האפשרות ליצירת חי מדומם (וברור לנו מדוע, אחרי הכל, הושקעו משאבים וזמן רב לחינם בנסיון ליצור תא חי שכזה במעבדות נאסא).

בלתי אפשרי ליצור תא חי. התא הקטן ביותר מורכב

בגאונות ששום טכנולוגיה עוד לא התקרבה אליה.

אך עוד בשנת 1950, טענו מדענים ליצירת חיים. מה שהתברר לאחר מכן הוא, שלא הגיע הדבר, גם לא לאפס קצה מהאפשרות ליצירת חיים בפועל. היו אלו שני מדענים, מילר ויוראי, אשר הציגו ניסוי מפורסם שבעזרתו טענו לאפשרות שהחיים יכלו להווצר מעצמם כתוצאה של תהליכים טבעיים. זאת, כשלמעשה, מילר ויוראי לא התקרבו אפילו במעט ליצירת "חיים".

אפילו לא התקרבו ליצירת חיים...

- כמו כתם שחור לעומת יצירותיו של שייקספיר!

"הכימיה הטובה ביותר שהראו מילר ויוראי, לא לוקחים אותנו, גם לא במעט קירוב לאורגניזם חי. תערובת כימיקלים, אפילו אם מועשרת בחומצות אמיניות רבות, לא דומה לבקטריה יותר משכתם שחור מזערי על פיסת נייר, דומה לעבודותיו השלמות של שייקספיר."

(תורגם מתוך Noted Chemist and Evolutionist).

כתם דיו אקראי לעומת כמו כל יצירותיו של שייקספיר.

וכאן נשאלת השאלה: אם שיא המדע והטכנולוגיה שברשותנו נופלים כל כך רחוק מהאפשרות ליצור חיים בתנאי מעבדה באופן מכוון, האם יהיה זה רציונאלי להניח שהחיים יכלו להתפתח בצורה "טבעית" באופן אקראי, או שמא רק המחשבה על כך מכריחה תבונה על אנושית?

- האם נמצאו חיים על המאדים?

באוגוסט 1996, נאסא הודיעה על תגלית חדשה. מטאוריט ש"יתכן" כי נפל מהמאדים, משמש כהצעה להוכיח את ה"אפשרות" של היווצרות צורות חיים מיקרוסקופיות פרימיטיביות מעצמן.

הקטע הזה היה ארוך מידי לכותרות, אז אמצעי התקשורת הכריזו את המשפט: "חיים על המאדים!"

האם זו הייתה החלטה נבונה? מטאוריט {ALH84001} הוא אחד משניים עשר מטאוריטים שמשערים שהגיעו לפי דעתם מאיזה כוכב, ונפלו כאן בכדור הארץ. כל שניים עשר האבנים גובשו בתהליך של חום לוהט (אש וולקאנית) ולכן הציעה הסוכנות שהם נכנסו אל תוך האוזון של כדור הארץ, בדרכם מכוכב אחר.

- טעות קטנה "בניסוח"...

מיקרוסקופ חשף את הופעתו של "דמוי ביצה" קטן שיכול היה, לטענתם, להיות שריד מאובן של בקטריה קטנטנה! אם נכון הדבר, אזי הבקטריה קטנה פי 100 יותר מכל בקטריה מיקרוסקופית הקיימת על כדור הארץ (למעט את ה-"nano fossils" שנתגלו לא מזמן על סלעים יבשתיים ובדרך כלל לא נקראים בכלל אורגניזמים מאובנים).

מימין "הבקטריה" הדמיונית ממאדים.

משמאל בקטריות מכדור הארץ.

כל ילד יודע שאפילו אבנים קשות ועצומות נהיות לאבק לוהט בהיכנסם לכדור הארץ מן החלל, על אחת כמה וכמה בקטריות או תאים חיים. לכן לא היה זה פלא כאשר גילינו שאותה בקטריה נמצאת על כדור הארץ. מסתבר שהמאובן ממאדים לא יכול להקרא עוד המאובן מ"מאדים". רק ראו כמה מוכנה התקשורת לעוות מידע, ובלבד שיצליחו להציג "חידוש" שטרם ראה העולם, בדבר מוצא החיים.

מימין נראים כ- 20% מהבקטריה הקטנה ביותר

בכדור הארץ, ומשמאל כל הבקטריה "ממאדים".

- אין אבק של חיים על המאדים!

אך למעשה, ממצאים מה"שטח" מלמדים בדיוק את ההיפך:

"חללית ווקינג על המאדים לא מצאה שום שריד לחומר הביוכימי הפשוט ביותר! וזאת למרות שישנם במקום כל חומרי היסוד הדרושים לכך."

לא נמצאו כל שמץ של חיים על המאדים, אפילו

לא את אותה "בקטריה" שנמצאה בכדור הארץ.

- אם נמצאו חיים במאדים, היה הדבר מקשה עוד יותר על התיאוריה!

בעצם כשחושבים על כך, גם אילו נמצאו תאים חיים במאדים זה לא היה מקל על תיאוריית האבולוציה, רק מקשה עליה. התאים החיים הם המכונות המורכבות ביקום, וישארו כאלה גם לו היו נמצאים בכל פינה ביקום.

דומה הדבר למחשב. גם לו היינו מוצאים מחשב בפעם הראשונה לפני יותר מאלף שנה, היה ברור לנו שלמחשב יש יוצר תבוני והוא לא נוצר מעצמו, וזאת בשל התחכום הרב העומד מאחוריו.

גם לו היו מראים לנו שבכל פינה ביקום קיימים מחשבים, לא היה הדבר משנה מאומה מהתחכום האדיר של המחשב וההוכחה הזועקת לקיום יוצרו. להיפך, היה ברור לנו שלכל המחשבים יש יוצר, כי לא יתכן שכל כך הרבה מחשבים נוצרו מעצמם.

מאות מחשבים לא מוכיחים שמחשבים יכולים להיווצר מעצמם,

הם מוכיחים שלכל המחשבים יוצר תבוני אחד - החברה האנושית.

אילו היינו מוצאים חיים בכוכבים אחרים, זה רק היה מקשה על תיאוריית האבולוציה. כי אז היינו שואלים, כיצד יתכן שחיים יווצרו מעצמם פעמים רבות בלא יוצר? ברור לנו שלתא חי אחד מוכרח להיות יוצר, וברור יהיה לנו עוד יותר אם נמצא עוד תאים רבים נוספים בכוכבים אחרים, המוכרחים גם הם להיות פרי מלאכתו של אותו יוצר.

התא החי מוכרח להיות פרי מלאכתו של יוצר תבוני.

אנו חיים שהחיים הם לא דבר של מה בכך. תאים חיים הוא מוצר נדיר, שרק גאונות אדירה יכולה לעמוד מאחוריה. זוהי האמת המדעית היחידה.

בברכה,

דניאל בלס.

המאמר פורסם בחסות אתר ספר תורה


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יואל כץ


 


מאמרים נוספים מאת יואל כץ
 
מה היא שיטת הפילאטיס?
03/02/20 | דתות
שיטת הפילאטיס היא התעמלות הכוללת בתוכה תנועה והתעמלות, השיטה הומצאה ע"י האיש ג'וזף פילאטיס בשנות העשרים, בשעה ש המטרה שלה זו, חיזוק ומתיחה של השרירים בשילוב של שיתוף פעולה בין הנפש לבין גוף. הטכניקה של ההתעמלות על ידי פילאטיס שיטה של כושר גופני מלא וכאשר היא בעצם מתבצעת באופן סדיר, מתרחשים בגוף שינויים חיוביים. השיטה שנקראת פילאטיס גם משלבת מודעות לעמוד השדרה,נשימה נכונה, אימוני כוח וגמישות.

האם התעמלות בשיטת פילאטיס מביאה פתרון לאנשים אשר יש להם מוגבלות גופנית?
03/02/20 | דתות
עידן|בעולם|בזמן} המודרני אשר בו כולנו מצויים, אתם נתקלים לא מעט בתופעות הגורמות לנזקים בריאותיים כגון משקל יתר, בעיות גב וכו', התעמלות בפילאטיס היא שיטה אשר פותחה ע"י ממציא השיטה ששמו ג'וזף פילאטיס, מציעה לכולנו שיטת תרגילי התעמלות ייחודיים. שיטה זו משלבת בתוכה עניינים רבים המתאימים לאנשים שמצב בריאותם תקין, כמו כן השיטה טובה גם לכאלה אשר סובלים מבעיות אורטופדיות כגון:

התעמלות מתקדמת - פילאטיס
03/02/20 | דתות
בזמן האחרון יותר ויותר נודעת תשומת לב גבוהה לפעילות גופנית , אין כיום רופא או אולי מטפל ראוי לשמו אשר לא ימליצו למטופליהם אודות פעילות גופנית לכל היותר חצי שעה כל יום. מצב זה התהווה כתוצאה מכך שכולנו למעשה משתמשים במכונות תחת בגופינו. למשל: בעבר במקום לכבס במכונה כיבסו ביד, במקום לקחת מים ישירות מהברז היו חייבים ללכת כברת דרך גדולה בשביל להגיע אל הבאר לשאוב מים.

האם יש התעמלות פילאטיס בתל אביב
03/02/20 | דתות
ממציא השיטה הוא גו'זף פילאטיס שהשיטה קרויה על השם שלו, הוא פיתח אותה למטרת החלמה ושיקום של פצועים, במשך הזמן נודע כי התרגילים בפילאטיס מביאים מענה לא רק להחלמה ושיקום אלא הם מהווים גורם חשוב מאד לחיטוב הגוף ע"י שילוב של חיזוק השריר והארכתו. אימונים בשיטת הפילאטיס הפכו להיות מאד פופולאריים עבור סוגים שונים של אנשים באוכלוסיה ולא רק לספורטאים ורקדנים, בגלל זה כיום נפתחו חוגי פילאטיס רבים עבור כל הציבור, לגברים ולנשים כאחד.

התעמלות במכשירי פילאטיס
03/02/20 | דתות
בשנים האחרונות אנשים,נהיים,נעשים יותר ויותר מודעים לחשיבות והמעלות הלא מעטים שגורמת לנו פעילות גופנית במהלך החיים, כמה ההשפעה שלה תורמת לבריאותינו, כבר ידוע שכל אחד שמשלב פעילות גופנית, כמובן, ביחד עם תזונה נכונה ובריאה, הוא מסייע לשמירה על אורח חיים רענן. ההתעמלות בשיטת פילאטיס צוברת תאוצה רבה ביותר בשנים האחרונות, כבר הוכח גם במחקרים שהתבצעו ואפילו על ידי די הרבה רופאים, כי לאימונים בפילאטיס ישנה חשיבות גבוהה להטבת תפקוד גוף האדם וגם לתפקוד הנפש.

תרגול בעזרת פילאטיס גורם להשפעה ותחושה מעולה על המתאמן
03/02/20 | דתות
ההתעמלות בשיטת פילאטיס צוברת תאוצה רבה מאד בעת האחרונה, כבר הוכח הן במחקרים שנעשו ואף עפ"י מה שמובא מאנשים העובדים בתחום הרפואה, כי לאימון בפילאטיס קיימת חשיבות רבה לגרום לשיפור של תפקוד הגוף כולו. יש אפשרות לתרגל פילאטיס במספר דרכים שאחת משיטות אלה הינה פילאטיס מכשירים. פילאטיס מכשירים מגיש לכולנו לבצעתרגילים בדרך הכי מדוייקת כמו כן הוא למעשה מסייע בידי מתאמנים מתחילים לעשות כהוגן את מרבית התרגילים באופן מדוייק בנוסף לכך הם הרבה פחות נדרשים להיות מרוכזים בביצוע ויותר בהאזנה לשרירים תוך שימת דג

פילאטיס מכשירים הינו השיטה היותר מתקדמת
03/02/20 | דתות
בעידן המודרני בו כולנו קיימים כולנו נתקלים לפעמים בתופעות הגורמות לנזקים בריאותיים כדוגמת משקל יתר, בעיות לב וכו', מסיבה זו יש חשיבות גדולה לשמור על אורח חיים מעולה ולשלב בנוסף פעילות גופנית. בנושא הספורט ישנם מגוון די רחב של אימונים, שאחד מאימונים אלה בזמן האחרון, צבר תאוצה עצומה והוא התעמלות בשיטת הפילאטיס.

האם פילאטיס מכשירים אמור להתאים לבני אדם הנזקקים לשיקום?
03/02/20 | דתות
בעולם הנוכחי בתוכו כולנו נמצאים, הרבה פעמים כולנו נתקלים בתופעות הגורמות לנזקים בריאותיים כדוגמת השמנה בקרב ילדים ומבוגרים, הפרעות לב וכו', מאידך גיסא, יש מודעות גדולה על הנחיצות לגרום לשמירה על תזונה בריאה כחלק מאורח חיים איכותי ביחד עם תרגילי ספורט. בתחום הספורט מצויים ענפים שונים אשר אחד מהם לאחרונה צבר פופולאריות עצומה הוא הפילאטיס

האימון בשיטת הפילאטיס הוא לא מורכב לביצוע
03/02/20 | דתות
יוצר השיטה הוא גו'זף פילאטיס שהשיטה קרויה עלשמו, הוא הקים שיטה זו לצורך מטרת החלמה ושיקום של אנשים אשר נפצעו, עם השנים הוא התפרסם כי התרגילים בפילאטיס מביאים תשובה לאו דוקא רק להחלמה ושיקום אלא הם הינם מהווים עניין חיוני לחיטוב הגוף על ידי שילוב של חיזוק השריר והארכתו. אימונים בשיטת הפילאטיס החלו להיות מאד נפוצים בשביל סוגים לא מעטים של שכבות הציבור באוכלוסיה ולאו דוקא רק לספורטאים ורקדנים, על כן בתקופה האחרונה הוקמו חוגי פילאטיס שונים לכל הציבור, לגברים ולנשים כאחד.

קיימים תרגילי פילאטיס שממזגים אומנויות לחימה או לחילופין המשלבים בהם יוגה
03/02/20 | דתות
במהלך, כולנו ממהרים ממקום למקום על מנת להספיק כמה שיותר דברים בלי להעניק תשומת לב לדבר ההכרחי ביותר וזהו הבריאות, בעיקר בתקופה אשר בה כולם נמצאים, התעשיה מתפתחת כל הזמן, אנו גורמים לגופינו מעט לזוז, בגלל זה יש מעלה רבה לעסוק בפעילות גופנית: הליכה, ריצה, מכוני כושר כאשר הפופולארית מבין כולם הינה התעמלות בשיטת פילאטיס. מצויים תרגילי פילאטיס אשר נעשים ברצפה ויש תרגילי פילאטיס המבוצעים על ידי מכשירים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI