דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה דתות דינוזאורים, אמת או שקר?
דינוזאורים, אמת או שקר?
יואל כץ 21/01/20 |  צפיות: 2441

דינוזאורים, אמת או שקר? / מאת דניאל בלס

- האם לא אמרתם שהדינוזאורים הם סתם שקר?

על אף שנשאלתי את השאלה הזאת מספר פעמים, אני מעולם לא זוכר את עצמי מכחיש את קיומם של דינוזאורים. בשונה מעצמות קטועות של "קוף-אדם", עצמות דינוזאורים השתמרו בצורה יוצאת מן הכלל וקשה מאוד להכחיש את קיומם

שלד של טירנוזאורוס-רקס מימין ושיחזור שלו משמאל, ככל הנראה

הדינוזאור המפורסם ביותר. נמצאו מספר גולגולות שלמות של היצור.

אמנם בפלאונתולוגיה כמו בארכיאולוגיה, מוסיפים המון פילפל לכל העסק, ומציירים את החיות הפרהיסטוריות כיד הדמיון הטובה. ברור שלא ניתן לדעת באיזה צבע היה עור הדינוזאורים, ומדובר בהשערות. ההשערות הנראות לנו ביותר הן שהדינוזאורים היו דומים ללטאות בימינו, ולכן משחזרים אותם באופן דומה. מבחינה טכנית, יתכן שהם כולם היו בעלי פרווה כתומה!

יכול להיות שהיתה להם פרווה כתומה!

זוהי עובדה ידועה שבענף הפליאונתולוגיה עצמות רבות משוחזרות בצורה בלתי אובייקטיבית בעליל, המשרתת את תיאורית האבולוציה. אך במקרה הנדון, לא מדובר בלסת אחת או מספר שברי עצמות הנתונות לפרשנויות, אלא במאות ואלפי מערכות של שלדים ממקומות רבים בעולם שהשתמרו היטב (עד היום סווגו למעלה מ-900 מיני דינוזאורים שונים).

אנשים רבים מתבלבלים בין הדינוזאורים לבין "מאובני-אבולוציה" שקריים, כמו קוף-אדם, או לוויתן-רגלי. שלדי דינוזאורים נמצאו כמעט בשלמותם, ובמקומות שונים. להלן תמונות של שלדים אמיתיים של דינוזאורים ממוזיאונים:

מערכות שלמות של דינוזאורים נמצאו, עצם מול עצם. ודאי שלא כל מוזיאון בעולם יכול לרכוש את פרטי השלד המקורי, ולכן מה שנמצא ברוב המוזיאונים הם שיחזורים. הנה אחת מהתמונות האמיתיתיות של הזוחלים הענקיים:

מדובר בעצמות אמיתיות ולא בחיקויים.

- הדינוזאורים מעלים את השאלה - היכן הם שלבי הביניים?

המאובנים שנמצאו הפריכו את התיאוריה מכל וכל. אנו מגלים שלפני מיליוני שנים היו יצורים מורכבים ממש כפי שאנחנו רואים היום. החיים הופיעו לפתע, ללא היסטוריה, ממש כאילו נבראו בבת אחת.

כפי שהם הופיעו, כך הם נעלמו - בלי עבר ובלא המשך!

מעניין לתת את הדעת על העובדה ששלדי דינוזאורים "בני 65 מיליון שנה" לשיטתם נמצאו להמונים, ואילו יצורי-ביניים בני "3 מיליון שנה" ופחות נעלמו כאילו בלעה אותם האדמה... קצת מחשיד, לא כן?

הרי היינו צריכים למצוא מאות אלפי שלדי "זוחל-ציפור" (שהיה לאחר עידן הדינוזאורים לשיטתם), "דג-רגלי" (שהיה אחרי מאובני הטרילוביטים הקדומים שנמצאו להמונים) ו"קוף-קדמון" (3 מיליון שנה לשיטתם, שאמור להיות קרוב אלינו בהרבה מהדינוזאורים שכן נמצאו). אף על פי כן, כל אלה נעלמו כליל. ולמעלה מכך, גם הדינוזאורים שנמצאו להמונים, אינם מצביעים על התפתחות. לא נמצאו בשום מקום שלדי דינוזאורים קדומים או מאוחרים יותר המורים על התפתחות של דינוזאור!

התנין הוא ככל הנראה הדינוזאור היחיד ששרד עד היום מבין הדינוזאורים,

וגם לו אין אבות קדומים או עדות להתפתחות כלשהי מימי הדינוזאורים.

מבחינה עובדתית, רקורד המאובנים מראה לנו משפחות של בעלי החיים המופיעות בפרצים פתאומיים בתקופות שונות, בבת-אחת, וגם אם נכחדים, הם נעלמים בבת-אחת...

- לא נמצאו מאובנים ושלדי דינוזאורים המורים על התפתחות!

דוקא העובדה שלא נמצאו באדמה כל שלבי ביניים המעידים על אבולוציה שהתרחשה בדינוזאורים, היא זאת שמוכיחה שהאבולוציה לא התקיימה, והם נבראו מיד כפי שהם.

אילו התרחשה אבולוציה בעבר, היינו צריכים למצוא שלדים ומאובנים של דגים-זוחלים בעלי רגליים, של זוחלים-ציפורים עם כנפיים, ושל קוף-אדם. מה שאנחנו מוצאים באדמה הם בעלי חיים מושלמים ומורכבים לא פחות מהללו המצויים כיום, שבסך הכל נכחדו.

יצורים מושלמים לא פחות מיצורים בני ימינו. ההבדל הוא שהם נכחדו.

כך גם כותב פרופ' גולד: "ההיסטוריה של רוב מיני המאובנים, כוללת שני דברים אשר הם בלתי תואמים במיוחד עם הדרגתיות, או מצב קבוע: מינים מופיעים בתיעוד מאובנים, כאשר הם נראים כמו שנראו כשנעלמו או הופעה פתאומית: מין לא מתפתח בהדרגתיות, הוא מופיע [בתיעוד המאובנים] בפעם אחת בשלימות צורתו!"

התיאוריה שמציע פרופ' גולד כהסבר לממצאים דומה לטענה ש"זוחל הטיל ביצה וממנה יצא עוף ולכן אין מאובנים ושלבי ביניים..."

המצב זהה לגבי הדינוזאורים...!

אם מצאנו מאובנים של טרילוביטים שהיו הרבה לפני עידן הדינוזאורים, מדוע איננו מוצאים שלבי ביניים של דינוזאורים? האין זה מספיק כדי להצביע על העובדה שהתפתחות שכזו לא היתה מעולם?

הדינוזאורים, בשל העובדה שנמצאו לאלפים, מהווים סתירה איומה לתיאורית האבולוציה הטוענת להתפתחותם של כל היצורים החיים.

- הדינוזאורים מורכבים לא פחות מיצורים בני ימינו!

בעלי החיים העצומים הללו היו מורכבים לא פחות מיצורים הקיימים כיום.

דינוזאור. לא פחות מורכב מכל יצור אחר בימינו.

למעשה, מערות האף הענקיות של טירנוזאורוס-רקס הן ככל הנראה מהגדולות והמורכבות ביותר מבין כל בעלי החיים הקיימים (מה שאיפשר לו להריח ממרחקים גדולים מאוד). מבנה גופו איפשר לו לדחוק את ראשו לקירביהם של פגרים במקום לאכול רק את הבשר החיצוני. המורכבות של דינוזאורים אינה פחותה משל המורכבות של יצורים בני ימינו, ולעיתים אף להיפך.

מורכבות זו מוכיחה את התכנון האלוקי. מציאות הבורא מוכחת בכל היצורים הקיימים בימינו ומהעבר.

- הדינוזאורים אינם מהווים כל קושיה על הבריאה!

משום מה, קיבלו אנשים רבים את הרושם שקיום דינוזאורים מהווה קושיה לטיעון הבריאה. איני מוצא מדוע. הרי הבורא ברא חיות רבות שאינם בנמצא בימינו (מיני סרטנים כטרילוביטים ומיני פילים כממוטות), ואפילו כיום חיות רבות נמצאות תחת סכנת הכחדה (ישנם רק חמשת אלפים לוויתנים כחולים למשל).

הבורא ברא את הדינוזאורים כפי שהוא ברא פילים ולוויתנים. חלקם נכחדו וחלקם לא (התנינים למשל הם מין של דינוזאורים ששרד מתקופתם) ואין בכך כל קושי על הבריאה. ההיפך הוא הנכון: עובדת קיום דינוזאורים מורכבים למשעי, ללא עבר של התפתחות מאחוריהם, וללא סיבה להיכחדות הענקים שבהם, מהווים הוכחה לקיום המתכנן הבורא והרצון האלוקי.

כל בעלי החיים מהווים הוכחות לקיום הבורא והתכנון האלוקי.

כפי שראינו במאמר זה, הדינוזאורים מהווים סתירה לתיאורית האבולוציה ולא ראיה לה. את הדינוזאורים ברא הבורא כמו חיות רבות נוספות, והם נכחדו לפני או אחרי בריאת האדם.

בדבר השאלה האם ומתי נבראו הדינוזאורים לפי התורה וכיצד הם נכחדו, נעסוק במאמר "האם ציינתה התורה את הדינוזאורים". אני מקווה שבינתיים עזרתי מעט למסתפקים בדבר.

בברכה,

דניאל בלס.

המאמר פורסם בחסות  ספר תורה


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יואל כץ


 


מאמרים נוספים מאת יואל כץ
 
מה היא שיטת הפילאטיס?
03/02/20 | דתות
שיטת הפילאטיס היא התעמלות הכוללת בתוכה תנועה והתעמלות, השיטה הומצאה ע"י האיש ג'וזף פילאטיס בשנות העשרים, בשעה ש המטרה שלה זו, חיזוק ומתיחה של השרירים בשילוב של שיתוף פעולה בין הנפש לבין גוף. הטכניקה של ההתעמלות על ידי פילאטיס שיטה של כושר גופני מלא וכאשר היא בעצם מתבצעת באופן סדיר, מתרחשים בגוף שינויים חיוביים. השיטה שנקראת פילאטיס גם משלבת מודעות לעמוד השדרה,נשימה נכונה, אימוני כוח וגמישות.

האם התעמלות בשיטת פילאטיס מביאה פתרון לאנשים אשר יש להם מוגבלות גופנית?
03/02/20 | דתות
עידן|בעולם|בזמן} המודרני אשר בו כולנו מצויים, אתם נתקלים לא מעט בתופעות הגורמות לנזקים בריאותיים כגון משקל יתר, בעיות גב וכו', התעמלות בפילאטיס היא שיטה אשר פותחה ע"י ממציא השיטה ששמו ג'וזף פילאטיס, מציעה לכולנו שיטת תרגילי התעמלות ייחודיים. שיטה זו משלבת בתוכה עניינים רבים המתאימים לאנשים שמצב בריאותם תקין, כמו כן השיטה טובה גם לכאלה אשר סובלים מבעיות אורטופדיות כגון:

התעמלות מתקדמת - פילאטיס
03/02/20 | דתות
בזמן האחרון יותר ויותר נודעת תשומת לב גבוהה לפעילות גופנית , אין כיום רופא או אולי מטפל ראוי לשמו אשר לא ימליצו למטופליהם אודות פעילות גופנית לכל היותר חצי שעה כל יום. מצב זה התהווה כתוצאה מכך שכולנו למעשה משתמשים במכונות תחת בגופינו. למשל: בעבר במקום לכבס במכונה כיבסו ביד, במקום לקחת מים ישירות מהברז היו חייבים ללכת כברת דרך גדולה בשביל להגיע אל הבאר לשאוב מים.

האם יש התעמלות פילאטיס בתל אביב
03/02/20 | דתות
ממציא השיטה הוא גו'זף פילאטיס שהשיטה קרויה על השם שלו, הוא פיתח אותה למטרת החלמה ושיקום של פצועים, במשך הזמן נודע כי התרגילים בפילאטיס מביאים מענה לא רק להחלמה ושיקום אלא הם מהווים גורם חשוב מאד לחיטוב הגוף ע"י שילוב של חיזוק השריר והארכתו. אימונים בשיטת הפילאטיס הפכו להיות מאד פופולאריים עבור סוגים שונים של אנשים באוכלוסיה ולא רק לספורטאים ורקדנים, בגלל זה כיום נפתחו חוגי פילאטיס רבים עבור כל הציבור, לגברים ולנשים כאחד.

התעמלות במכשירי פילאטיס
03/02/20 | דתות
בשנים האחרונות אנשים,נהיים,נעשים יותר ויותר מודעים לחשיבות והמעלות הלא מעטים שגורמת לנו פעילות גופנית במהלך החיים, כמה ההשפעה שלה תורמת לבריאותינו, כבר ידוע שכל אחד שמשלב פעילות גופנית, כמובן, ביחד עם תזונה נכונה ובריאה, הוא מסייע לשמירה על אורח חיים רענן. ההתעמלות בשיטת פילאטיס צוברת תאוצה רבה ביותר בשנים האחרונות, כבר הוכח גם במחקרים שהתבצעו ואפילו על ידי די הרבה רופאים, כי לאימונים בפילאטיס ישנה חשיבות גבוהה להטבת תפקוד גוף האדם וגם לתפקוד הנפש.

תרגול בעזרת פילאטיס גורם להשפעה ותחושה מעולה על המתאמן
03/02/20 | דתות
ההתעמלות בשיטת פילאטיס צוברת תאוצה רבה מאד בעת האחרונה, כבר הוכח הן במחקרים שנעשו ואף עפ"י מה שמובא מאנשים העובדים בתחום הרפואה, כי לאימון בפילאטיס קיימת חשיבות רבה לגרום לשיפור של תפקוד הגוף כולו. יש אפשרות לתרגל פילאטיס במספר דרכים שאחת משיטות אלה הינה פילאטיס מכשירים. פילאטיס מכשירים מגיש לכולנו לבצעתרגילים בדרך הכי מדוייקת כמו כן הוא למעשה מסייע בידי מתאמנים מתחילים לעשות כהוגן את מרבית התרגילים באופן מדוייק בנוסף לכך הם הרבה פחות נדרשים להיות מרוכזים בביצוע ויותר בהאזנה לשרירים תוך שימת דג

פילאטיס מכשירים הינו השיטה היותר מתקדמת
03/02/20 | דתות
בעידן המודרני בו כולנו קיימים כולנו נתקלים לפעמים בתופעות הגורמות לנזקים בריאותיים כדוגמת משקל יתר, בעיות לב וכו', מסיבה זו יש חשיבות גדולה לשמור על אורח חיים מעולה ולשלב בנוסף פעילות גופנית. בנושא הספורט ישנם מגוון די רחב של אימונים, שאחד מאימונים אלה בזמן האחרון, צבר תאוצה עצומה והוא התעמלות בשיטת הפילאטיס.

האם פילאטיס מכשירים אמור להתאים לבני אדם הנזקקים לשיקום?
03/02/20 | דתות
בעולם הנוכחי בתוכו כולנו נמצאים, הרבה פעמים כולנו נתקלים בתופעות הגורמות לנזקים בריאותיים כדוגמת השמנה בקרב ילדים ומבוגרים, הפרעות לב וכו', מאידך גיסא, יש מודעות גדולה על הנחיצות לגרום לשמירה על תזונה בריאה כחלק מאורח חיים איכותי ביחד עם תרגילי ספורט. בתחום הספורט מצויים ענפים שונים אשר אחד מהם לאחרונה צבר פופולאריות עצומה הוא הפילאטיס

האימון בשיטת הפילאטיס הוא לא מורכב לביצוע
03/02/20 | דתות
יוצר השיטה הוא גו'זף פילאטיס שהשיטה קרויה עלשמו, הוא הקים שיטה זו לצורך מטרת החלמה ושיקום של אנשים אשר נפצעו, עם השנים הוא התפרסם כי התרגילים בפילאטיס מביאים תשובה לאו דוקא רק להחלמה ושיקום אלא הם הינם מהווים עניין חיוני לחיטוב הגוף על ידי שילוב של חיזוק השריר והארכתו. אימונים בשיטת הפילאטיס החלו להיות מאד נפוצים בשביל סוגים לא מעטים של שכבות הציבור באוכלוסיה ולאו דוקא רק לספורטאים ורקדנים, על כן בתקופה האחרונה הוקמו חוגי פילאטיס שונים לכל הציבור, לגברים ולנשים כאחד.

קיימים תרגילי פילאטיס שממזגים אומנויות לחימה או לחילופין המשלבים בהם יוגה
03/02/20 | דתות
במהלך, כולנו ממהרים ממקום למקום על מנת להספיק כמה שיותר דברים בלי להעניק תשומת לב לדבר ההכרחי ביותר וזהו הבריאות, בעיקר בתקופה אשר בה כולם נמצאים, התעשיה מתפתחת כל הזמן, אנו גורמים לגופינו מעט לזוז, בגלל זה יש מעלה רבה לעסוק בפעילות גופנית: הליכה, ריצה, מכוני כושר כאשר הפופולארית מבין כולם הינה התעמלות בשיטת פילאטיס. מצויים תרגילי פילאטיס אשר נעשים ברצפה ויש תרגילי פילאטיס המבוצעים על ידי מכשירים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI