דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה דתות הדתיים נהנים? שאלה: "להיות דתי זה נראה לי להיות סגור ולוותר על הנאות החיים"?
הדתיים נהנים? שאלה: "להיות דתי זה נראה לי להיות סגור ולוותר על הנאות החיים"?
יואל כץ 03/02/20 |  צפיות: 1785

הדתיים נהנים? שאלה: "להיות דתי זה נראה לי להיות סגור ולוותרעל הנאות החיים"?

תשובה: היהדות לא נגדהנאות, להיפך, ביהדות ישנם הזדמנויות לשמחה ולהנאות בכל הרבדים מההנאההפשוטה ביותר עד לחוויה הרוחנית הגבוהה.

העיקרון הוא ליהנות בזמןהנכון ובאופן הנכון.

דמיין לעצמך, שחברך קנה DVD או רכב חדש אם הוא יתעלם מחוברת ההוראות של היצרן ולא ילמד כיצד להפעילאותו בצורה היעילה והנכונה, הנאתו תהיה מצומצמת ביותר, לעומת זאת מישיקרא את חוברת ההוראות של היצרן יוכל לנהל את חייו בצורה הנכונהוהמהנה.

אלוקים רוצה שניסע את מסעחיינו במחלקה הראשונה. לכן נתן לנו חוברת הוראות (התורה) להראות לנוכיצד להפיק את המקסימום מהחיים.
האדם עשוי מגוף ומנשמה. כאשר אדם חי ללא תורה, הוא יכול ליהנות בגוףאבל הנשמה שלו תישאר צמאה וללא סיפוק ובנוסף לכך גם הנאותיו הגופניותיכולות להזיק לו, ולעשות אותו מכור אליהן- כמה "רדבול" אדם יכול לשתות?כמה סרטים אדם יכול לראות? בסוף הכל נראה אותו דבר.

לעומת זאת, עם התורה ניתןליהנות גם בחיי הגוף אתה יכול לאכול אוכל כשר וטעים אתה יכול להתחתןאתה יכול לשמוע מוזיקה הכל אפשר רק ברמה המותרת והלא מוגזמת כדי שלאנתמכר לחיי הגשמיות אבל בנוסף להנאות הגשמיות המותרות בתורה אפשר גםלהנות ברוחניות גם מבחינת החוויה הרוחנית וגם מבחינת הרגשת הסיפוקוהמשמעות בחיים.

אנשים רבים שמשתתפיםבחתונות ושמחות של שומרי מצוות מציינים את השמחה הפנימית האמיתית שישנהבחתונה (בין המציינים זאת גם צלמים וזמרים שמצד עבודתם משתתפים גםבחתונות של שומרי מצוות וגם בחתונות של כאלה שאינם שומרים מצוות).

בנוסף לכךבתורה  יש גם מטרה וגם משמעות לחיים, לאדם השומר מצוות הוא יודע מהיכןהוא בא ולאן הוא הולך ומהי משמעות חייו ולשם מה לקום בבוקר, מהו מעשהטוב ומהו מעשה רע לאן לשאוף ולהיכן להתקדם, אדם כזה יכול יותר בקלותלהגיע לסיפוק, לבהירות ולשמחת חיים.

לעומתו אדם שאין לו אמתמוחלטת ואין לו ערכים ברורים,  אין לו עולם ברור ומשמעות ברורה לחייו,הוא חוזר ממסיבה הרוג על המיטה ובבוקר לא יודע למה ולאיפה לקום והואיכול בקלות ליפול לבלבול ולדיכאון ולחוסר סיפוק בחיים. ("דאון" כמושאומרים)

כשהשאיפה של האדם היא הנאהוסיפוק גשמי בלבד, הוא מרגיש ריקנות וכל הנאה גשמית אחת גוררת בסופהחוסר סיפוק ורצון להגדיל את ההנאה.

וכמו אדם שיושב בפאב אומועדון שמתחיל בשתייה רדבול, וודקה וכו' ואז מרגיש חוסר סיפוק ואזעוברים לדבר יותר "מדומיין" וגם אחרי הכול כשהוא שתה וטעם מכל מה שהפאבמציע הוא עדיין מרגיש ריקנות וחובר סיפוק ועצבות בסוף.

לא לחינם עשרות שחקניםואנשי במה שלא היה חסר להם מבחינה גשמית, פתאום הם מתקרבים לדת ומדוע?כי נפשם צמאה להנאה יותר עמוקה הנאה לנשמה הנאה וסיפוק לגוף ולנשמהולאמת הפנימית שיש ביהדות.

סיכום

אפשר לסכם ולומר שרובההנאות שישנם למי שלא שומר מצוות, ישנם גם לשומרי מצוות בצורה מבוקרתונכונה ולעומת זאת, חלק נכבד מההנאות שיש לשומרי מצוות, אין למי שאינושומר מצוות. ומכאן יוצא כי דווקא לא לשמור מצוות, זה לוותר על חלק ניכרמהנאות החיים האמיתיות.

מידע בנושא תורה http://www.olam-jew.com/דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יואל כץ


 


מאמרים נוספים מאת יואל כץ
 
מה היא שיטת הפילאטיס?
03/02/20 | דתות
שיטת הפילאטיס היא התעמלות הכוללת בתוכה תנועה והתעמלות, השיטה הומצאה ע"י האיש ג'וזף פילאטיס בשנות העשרים, בשעה ש המטרה שלה זו, חיזוק ומתיחה של השרירים בשילוב של שיתוף פעולה בין הנפש לבין גוף. הטכניקה של ההתעמלות על ידי פילאטיס שיטה של כושר גופני מלא וכאשר היא בעצם מתבצעת באופן סדיר, מתרחשים בגוף שינויים חיוביים. השיטה שנקראת פילאטיס גם משלבת מודעות לעמוד השדרה,נשימה נכונה, אימוני כוח וגמישות.

האם התעמלות בשיטת פילאטיס מביאה פתרון לאנשים אשר יש להם מוגבלות גופנית?
03/02/20 | דתות
עידן|בעולם|בזמן} המודרני אשר בו כולנו מצויים, אתם נתקלים לא מעט בתופעות הגורמות לנזקים בריאותיים כגון משקל יתר, בעיות גב וכו', התעמלות בפילאטיס היא שיטה אשר פותחה ע"י ממציא השיטה ששמו ג'וזף פילאטיס, מציעה לכולנו שיטת תרגילי התעמלות ייחודיים. שיטה זו משלבת בתוכה עניינים רבים המתאימים לאנשים שמצב בריאותם תקין, כמו כן השיטה טובה גם לכאלה אשר סובלים מבעיות אורטופדיות כגון:

התעמלות מתקדמת - פילאטיס
03/02/20 | דתות
בזמן האחרון יותר ויותר נודעת תשומת לב גבוהה לפעילות גופנית , אין כיום רופא או אולי מטפל ראוי לשמו אשר לא ימליצו למטופליהם אודות פעילות גופנית לכל היותר חצי שעה כל יום. מצב זה התהווה כתוצאה מכך שכולנו למעשה משתמשים במכונות תחת בגופינו. למשל: בעבר במקום לכבס במכונה כיבסו ביד, במקום לקחת מים ישירות מהברז היו חייבים ללכת כברת דרך גדולה בשביל להגיע אל הבאר לשאוב מים.

האם יש התעמלות פילאטיס בתל אביב
03/02/20 | דתות
ממציא השיטה הוא גו'זף פילאטיס שהשיטה קרויה על השם שלו, הוא פיתח אותה למטרת החלמה ושיקום של פצועים, במשך הזמן נודע כי התרגילים בפילאטיס מביאים מענה לא רק להחלמה ושיקום אלא הם מהווים גורם חשוב מאד לחיטוב הגוף ע"י שילוב של חיזוק השריר והארכתו. אימונים בשיטת הפילאטיס הפכו להיות מאד פופולאריים עבור סוגים שונים של אנשים באוכלוסיה ולא רק לספורטאים ורקדנים, בגלל זה כיום נפתחו חוגי פילאטיס רבים עבור כל הציבור, לגברים ולנשים כאחד.

התעמלות במכשירי פילאטיס
03/02/20 | דתות
בשנים האחרונות אנשים,נהיים,נעשים יותר ויותר מודעים לחשיבות והמעלות הלא מעטים שגורמת לנו פעילות גופנית במהלך החיים, כמה ההשפעה שלה תורמת לבריאותינו, כבר ידוע שכל אחד שמשלב פעילות גופנית, כמובן, ביחד עם תזונה נכונה ובריאה, הוא מסייע לשמירה על אורח חיים רענן. ההתעמלות בשיטת פילאטיס צוברת תאוצה רבה ביותר בשנים האחרונות, כבר הוכח גם במחקרים שהתבצעו ואפילו על ידי די הרבה רופאים, כי לאימונים בפילאטיס ישנה חשיבות גבוהה להטבת תפקוד גוף האדם וגם לתפקוד הנפש.

תרגול בעזרת פילאטיס גורם להשפעה ותחושה מעולה על המתאמן
03/02/20 | דתות
ההתעמלות בשיטת פילאטיס צוברת תאוצה רבה מאד בעת האחרונה, כבר הוכח הן במחקרים שנעשו ואף עפ"י מה שמובא מאנשים העובדים בתחום הרפואה, כי לאימון בפילאטיס קיימת חשיבות רבה לגרום לשיפור של תפקוד הגוף כולו. יש אפשרות לתרגל פילאטיס במספר דרכים שאחת משיטות אלה הינה פילאטיס מכשירים. פילאטיס מכשירים מגיש לכולנו לבצעתרגילים בדרך הכי מדוייקת כמו כן הוא למעשה מסייע בידי מתאמנים מתחילים לעשות כהוגן את מרבית התרגילים באופן מדוייק בנוסף לכך הם הרבה פחות נדרשים להיות מרוכזים בביצוע ויותר בהאזנה לשרירים תוך שימת דג

פילאטיס מכשירים הינו השיטה היותר מתקדמת
03/02/20 | דתות
בעידן המודרני בו כולנו קיימים כולנו נתקלים לפעמים בתופעות הגורמות לנזקים בריאותיים כדוגמת משקל יתר, בעיות לב וכו', מסיבה זו יש חשיבות גדולה לשמור על אורח חיים מעולה ולשלב בנוסף פעילות גופנית. בנושא הספורט ישנם מגוון די רחב של אימונים, שאחד מאימונים אלה בזמן האחרון, צבר תאוצה עצומה והוא התעמלות בשיטת הפילאטיס.

האם פילאטיס מכשירים אמור להתאים לבני אדם הנזקקים לשיקום?
03/02/20 | דתות
בעולם הנוכחי בתוכו כולנו נמצאים, הרבה פעמים כולנו נתקלים בתופעות הגורמות לנזקים בריאותיים כדוגמת השמנה בקרב ילדים ומבוגרים, הפרעות לב וכו', מאידך גיסא, יש מודעות גדולה על הנחיצות לגרום לשמירה על תזונה בריאה כחלק מאורח חיים איכותי ביחד עם תרגילי ספורט. בתחום הספורט מצויים ענפים שונים אשר אחד מהם לאחרונה צבר פופולאריות עצומה הוא הפילאטיס

האימון בשיטת הפילאטיס הוא לא מורכב לביצוע
03/02/20 | דתות
יוצר השיטה הוא גו'זף פילאטיס שהשיטה קרויה עלשמו, הוא הקים שיטה זו לצורך מטרת החלמה ושיקום של אנשים אשר נפצעו, עם השנים הוא התפרסם כי התרגילים בפילאטיס מביאים תשובה לאו דוקא רק להחלמה ושיקום אלא הם הינם מהווים עניין חיוני לחיטוב הגוף על ידי שילוב של חיזוק השריר והארכתו. אימונים בשיטת הפילאטיס החלו להיות מאד נפוצים בשביל סוגים לא מעטים של שכבות הציבור באוכלוסיה ולאו דוקא רק לספורטאים ורקדנים, על כן בתקופה האחרונה הוקמו חוגי פילאטיס שונים לכל הציבור, לגברים ולנשים כאחד.

קיימים תרגילי פילאטיס שממזגים אומנויות לחימה או לחילופין המשלבים בהם יוגה
03/02/20 | דתות
במהלך, כולנו ממהרים ממקום למקום על מנת להספיק כמה שיותר דברים בלי להעניק תשומת לב לדבר ההכרחי ביותר וזהו הבריאות, בעיקר בתקופה אשר בה כולם נמצאים, התעשיה מתפתחת כל הזמן, אנו גורמים לגופינו מעט לזוז, בגלל זה יש מעלה רבה לעסוק בפעילות גופנית: הליכה, ריצה, מכוני כושר כאשר הפופולארית מבין כולם הינה התעמלות בשיטת פילאטיס. מצויים תרגילי פילאטיס אשר נעשים ברצפה ויש תרגילי פילאטיס המבוצעים על ידי מכשירים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI