דף הבית מחשבים וטכנולוגיה מחשבים וטכנולגיה - אחר ThetaRay מצטרפת לתוכנית השותפים של מיקרוסופט
ThetaRay מצטרפת לתוכנית השותפים של מיקרוסופט
איריס וינשטיין 31/03/20 |  צפיות: 423

Big Data Analytics Leader’s AML for Correspondent Banking Solution זמין כעת ב- Marketplace Azure

מוסד פיננסי אמריקאי גדול ראשון בארה"ב כבר חתם על הסכם לשימוש בו

ניו יורק ותל אביב, 30 למרץ 2020, ThetaRay, ספקית מובילה של ניתוחי ביג דאטה מבוססי AI, הודיעה היום כי הצטרפה לתוכנית השותפים של מיקרוסופט, One Commercial Partner, המציעה פתרונות מבוססי ענן ברמה הטובה ביותר. כתוצאה מכך, כיום ניתן להשיג את הפתרון נגד הלבנת הון ופשעי סייבר (AML) של ThetaRay המיועד לתחום הפיננסי באתר Azure Marketplace של מיקרוסופט.מוסד פיננסי אמריקאי גדול ראשון בארה"ב כבר חתם על הסכם לשימוש בו. ThetaRay ומיקרוסופט ישתפו פעולה גם ביוזמות שיווק, אירועים, שיווק דיגיטלי בבלוגים ופעילויות אחרות.

שיתוף הפעולה עם Microsoft Azure מאפשר הטמעה מהירה וקלה של הפתרונות המתקדמים של ThetaRay. בנוסף, הוא מציע אחסון נתונים קל ונח תוך שימוש ב- Azure Data Lake הנחוץ מאוד לפתרון AML ,הדורש כוח עיבוד רב במהלך עיבוד קובץ נתון אך לא בשאר הזמן.

"אנו גאים להצטרף לתכנית One Partner Partner ולהציע ללקוחות Microsoft Azure גישה אל פתרון AML המוביל במגזר הפיננסי ", אמר מארק גזית, מנכ"ל ThetaRay. "בנקים גלובליים נוטים לנטוש מערכות יחסים עם בנקים אחרים המייצגים אותם בשל חוסר שקיפות וחששות מהלבנת הון וקנסות רגולטוריים. הפתרון שלנו מספק לבנקים את היכולת לשנות את המשחק, להפוך את המגמה ולהגדיל את עסקיהם על ידי הצגת נראות מלאה לכל המרכיבים בשרשרת התשלומים החוצה גבולות, מהוראת התשלום ועד למוטב. אנו מצפים שמערכת היחסים שלנו עם מיקרוסופט תגדל ותתרחב על ידי הצעת פתרונות נוספים בעתיד".

בזמן שהרשת הבנקאית על סניפיה מציעה נוחות ללקוחות בעלי פעילות בינלאומית, היא מאפשרת לעבריינים להסוות את פעילות הלבנת הון באמצעות חברות קש או חשבונות שנראים לגיטימיים. פושעים יכולים להשתמש בשירותים בנקאים במדינות המתויגות כסיכון נמוך גם כמתווכים לפני שהכסף יגיע ליעדו הסופי.

בנוסף, המציאות העכשווית ומשבר הקורונה הפכו לסיכון משמעותי: מנהלי בנקאות גלובאליים רבים חוששים שהם יביאו להתגברות פשעי סייבר פיננסי מתוחכמים שינצלו את מצב החרום. מערכות קיימות של AML לא יכולות לאתר סוגים חדשים של דפוסי הלבנת הון, מכיוון שהם מסתמכות על כללים היסטוריים שמיישמים בנקים כדי ליצור התראות כאשר מתגלים איומים ידועים. הן גם יוצרות כמויות אדירות של תוצאות חיוביות שגויות, המגדילות את עלויות התפעול הכוללות.

פתרון ה- AML של ThetaRay, הפועל ללא חוקים מוקדמים, הוא היחיד שיכול להתמודד עם סיכונים אלו, ומתאים במיוחד לפעילות בנקאית בינלאומית. הפתרון משתמש בצורה מתקדמת של AI הנקראת אינטואיציה מלאכותית כדי לזהות חריגות בנתוני SWIFT ו- KYC המצביעים על הלבנת הון. אינטואיציה מלאכותית מחקה רגשות אנושיים, תפיסות, מסקנות, השערות והיגיון על מנת לקבל החלטות טובות יותר. כך מתאפשר גילוי מהיר של אנומליות לא ידועות, מתאפשר תיקון מוקדם ומבטיח שמלביני ההון לא יוכלו ללמוד לעקוף כללים וספים סטטים כפי שהם עושים כדי להערים על מערכות הבנקים המסורתיות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 איריס וינשטיין


 


מאמרים נוספים מאת איריס וינשטיין
 
Santander, הבנק הספרדי המוביל, בחר בפתרון נגד הלבנת הון (AML) של ThetaRay עבור הבנקאות המקשרת שלו (Correspondent Banking)
הפתרון, המבוסס בינה מלאכותית ( (AI, ישפר משמעותית את איתור סיכוני הלבנת הון

היזם אראל מרגלית, מייסד ויו"ר קרן JVP, מונה ליו"ר הדירקטוריון של חברת הסייבר הישראלית, ThetaRay
מרגלית, שנבחר על ידי עיתון העסקים פורבס כאחד מ-50 אנשי ההון סיכון הטובים בעולם ברשימת "בעלי מגע הזהב", יסייע ל- ThetaRay להשיג את יעדיה הבאים.

חברת אלגרונט בוחרת בשנית ב- Infinidat
במהלך הפרויקט הוטמע נפח אחסון בהיקף של מעל לפטה בייט, למערכות הליבה ולשירות מערכות ה- DR של אלגרונט, באמצעותן תוכל החברה לספק שירותי גיבוי והמשכיות עסקית

חברת Intentia מרחיבה את מסלולי השירות בתחום ה- ERP
חברת Intentia, המייצגת בישראל את פתרון ה- ERP המוביל לתעשייה, Infor M3, מכריזה על הרחבת מסלולי השירות לארגוני תעשייה. ההרחבה הינה חלק מתכנית אסטרטגית ממוקדת לקוח, המיושמת על רקע עליה במספר הלקוחות של החברה מסדרי גודל שונים והרצון לספק מענה גמיש לדרישות לקוחות בעלי היקפי פעילות שונים.

קרן TPG וגולדמן זקס מובילים את סבב הגיוס החדש של Infinidat
סבב הגיוס יאפשר ל- Infinidat להאיץ את תכניות הצמיחה הממוקדות לקוח בהובלת שדרת ההנהגה החדשה

חברת F5 מאיצה טרנספורמציה דיגיטלית של עסקים תוך מתן נראות ובקרת יישומים מקצה לקצה
הפתרונות של החברה משפרים תפוקה של מפתחים ותפעול ה-IT עם נראות ממוקדת יישומים ושליטה מדויקת על אספקה ואבטחה של שירותים דיגיטליים

חברת Infinidat מצמצמת סיכונים לתשתיות האחסון עם הצעות חדשות ותמיכה בפרוטוקול NVMe over Fabrics
ספקית האחסון המובילה מכריזה על הצעות חדשות כדי להעניק ללקוחות אמינות, זריזות וגמישות מוגברת

חברת Comm-IT נבחרה על ידי סאפיינס אינטרנשיונל לפרויקט תקשורת גלובלי
הפרויקט מספק לסאפיינס יכולות מתקדמות של עבודה מרחוק עם שיחות ועידה מבוססות Webex עבור עשרות סניפי החברה ברחבי העולם, הכוללים אלפי משתמשים

ThetaRay משיקה פתרון ייחודי להאצת חקירות פשע פיננסיות כפתרון ללחצי קורונה
מובילת Big Data Analytics מבוסס AI מחויבת להגנה על בנקים שנפגעים ממשבר הבריאות העולמי

Cellebrite בוחרת בשרותי התקשורת השיווקית הגלובאליים של Fusion
חוברת ל- Fusion להגדרת ולהובלת שוק הבינה הדיגיטלית על מנת לאפשר עולם בטוח יותר
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI