דף הבית מחשבים וטכנולוגיה מחשבים וטכנולגיה - אחר מחקר חדש של F5: כ- 91% מארגוני EMEA מפעילים תכניות טרנספורמציה דיגיטלית
מחקר חדש של F5: כ- 91% מארגוני EMEA מפעילים תכניות טרנספורמציה דיגיטלית
איריס וינשטיין 04/05/20 |  צפיות: 596

על פי מחקר חדש של F5 Networks, כלכלת יישומים משגשגת ומתדלקת טרנספורמציה דיגיטלית חסרת תקדים ברחבי EMEA

דו"ח מצב היישומים (SOAS) 2020 של F5 Networks פורסם, זו השנה השישית, ובכותרתו: "ל-91% מארגוני EMEA שנבדקו יש כעת תכניות ביצוע ספציפיות לטרנספורמציה דיגיטלית. זאת, לעומת 84% בארצות הברית ו-82% באזור אסיה פסיפיק, סין ויפן (APCJ).

"בסופו של דבר, יישומים הם המנועים שמפעילים את הכלכלה העולמית", מסביר שלמה יונה, מנהל מכירות בכיר, ישראל, יוון וקפריסין ב- F5 ישראל. "כל הארגונים, ללא קשר לתעשייה, שמים את היישומים במרכז במטרה לנוע מהר יותר, לשפר את היעילות ולספק את חווית המשתמש שהשוק דורש, הן לעובדים והן ללקוחות".

הסיבה העיקרית לכך שארגוני EMEA מאמצים טרנספורמציה דיגיטלית היא הגדלת המהירות של השקת מוצר או שירות חדש (61% מהנשאלים). לאחר מכן עלתה היכולת להגיב טוב יותר ולהתאים את עצמם להתנהגויות של קונים חדשים (40%) ולמתחרים חדשים (33%).

נכון לעכשיו, אופטימיזציה של מערכות המידע (64%) ואופטימיזציה של תהליכים עסקיים (55%) הם היתרונות המובילים ביותר בטרנספורמציה דיגיטלית. התוצאות תואמות את המחקר של השנים הקודמות ומראות כיצד חברות מערכות מידע ממשיכות להעריך מחדש תשתיות ותהליכי עבודה כדי להניע את השלב הבא במסעם. מטרות נוספות בולטות לטרנספורמציה דיגיטלית כוללות שיפור התפוקה של העובדים (47%) היתרון התחרותי של הארגונים (45%), וכן יכולת פריצה לשווקים חדשים (43%).

השלבים הבאים של טרנספורמציה דיגיטלית

על פי דוח SOAS של F5, ארגונים מתחילים את השלב השני של טרנספורמציה דיגיטלית, המאופיין על ידי עלייה ביישומים והרחבת האוטומציה.

"טרנספורמציה דיגיטלית היא הזדמנות גדולה מאוד לשינוי מ'עסקים כרגיל'," אמרה לורי מקוויטי, המובילה הטכנית הראשית, משרד ה-CTO ב-F5 Networks. "טרנספורמציה דיגיטלית מניעה את צמיחת מגוון היישומים ומשנה את האופן בו הם מפותחים, מועברים, מוטמעים, ובסופו של דבר אפילו נצרכים. המשמעות היא גם שינויים בדרך בה הם מאובטחים, גדלים ומופעלים".

על רקע זאת, דוח SOAS מצא כי 66% מארגוני EMEA שנסקרו אמרו שהם תלויים ביישומים לניהול עסקיהם – האחוז הגבוה ביותר באזור כלשהו בעולם. כמעט אחד מכל שלושה (32%) מאמינים כי אפליקציות מספקות יתרון אסטרטגי תחרותי. ממצאי הדוח מראים גםכיצד טרנספורמציה דיגיטלית שינתה את תהליך קבלת ההחלטות על בסיס יישומים בשנה האחרונה.

57% טוענים כי טרנספורמציה דיגיטלית משפיעה על אוטומציה ותזמור בכל מקום אפשרי, ו-51% מעוניינים לחקור ארכיטקטורות יישומים חדשות מבוססות קונטיינרים ו- Micro services. 38% אמרו שהטרנספורמציה הדיגיטלית משנה את אופן פיתוחן של אפליקציות, ו- 33% הצהירו כי היא האיצה את העברת האפליקציות לענן הציבורי. יתרה מזאת, 31% מארגנים מחדש יישומים מדור קודם לסביבות מודרניות ו -26% מתקדמים לאימוץ טכנולוגית קוד פתוח בכל מקום אפשרי.

"כאשר הפעילות העסקית הדיגיטלית מתבגרת, ארגונים מעוניינים לשלב שירותים דיגיטליים מענפים או מגזרים שלא היו קשורים אליהם בעבר - ויוצרים סביבות חדשות כדי ליצור ערך" הסבירה מקוויטי. "כתוצאה מכך נפח הקריאות של ממשק תכנות היישומים (API) עולה, כאשר 29% מארגוני EMEA מדווחים כעת על יותר ממיליון קריאות API בחודש".

כדי למטב את השפעות הטרנספורמציה הדיגיטלית, דוח SOAS ממליץ להתמקד תחילה בשירותי היישומים הנדרשים לאבטחה, לגידול ודיגיטליזציה של תהליכים עסקיים ומערכות מידע. אוטומציה ותזמור הם קריטיים בשלב זה.

בשלב השני, קיימת חשיבות מכרעת לתזמור שירותי יישומים עםתוצאות מדדי הטלמטריה לצורך יצירת תצוגה אחידה ובקרה על אכיפת המדיניות הארגונית. ואז, בשלב השלישי, ניתן לחקור את מדדי הטלמטריה משירותי יישומים על ידי כלי אנליטיקה בענן כדי לספק תובנות תפעוליות ועסקיות שעל פיהן ניתן לפעול (כלומר חיזוי יכולת, מניעת אובדן ואספקת חוויות לקוח מובחנות).

מקוויטי הוסיפה: "אנו מתחילים לראות ארגונים ב- EMEA שעוברים את השלב הראשון של טרנספורמציה דיגיטלית - אוטומציה של תהליכים עסקיים - ומגדילים את טביעת הרגל הדיגיטלית שלהם בטכנולוגיות כמו ענן, אוטומציה וקונטיינרים. סביבות חדשות נוצרות ונפחי קריאות API מרקיעים שחקים. כדי להתקדם, עסקים שיוכלו לרתום ולהגיב לנתוני יישומים ו- API, יתוגמלו עם ערך עסקי משמעותי".


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 איריס וינשטיין


 


מאמרים נוספים מאת איריס וינשטיין
 
מחקר F5: בענף השירותים הפיננסיים רק 40% בטוחים ביכולתם לעמוד בהתקפת יישומים בענן הציבורי
דוח מצב שירותי היישומים של F5 מגלה כי עם עליית קצב אימוץ טכנולוגיות הענן, ארגוני שירותים פיננסיים מבקשים לאזן בין צו החדשנות לבין צרכי האבטחה המתבקשים

מסתמן: פרשת סנודן פיננסית: הדלפת ענק של דו"חות בנקאיים סודיים
יותר מ-2,000 דיווחים של בנקים ברחבי העולם על העברות כספים חשודות הודלפו, וחשפו, לכאורה, כיצד צפון קוריאה העבירה כספים דרך בנקים אמריקניים, מקורב לפוטין התחמק מסנקציות בעזרת בנק בלונדון, ובנק אמריקני אפשר העברת מיליארד דולר למאפיונר. במסמכים ישנם גם מאות דיווחים מבנקים בישראל.

חברת Comm-IT משלימה פרויקט הקמת תשתית ענן AWS ב- Peer39
חברת Comm-IT, בית מערכות לשירותי פיתוח מהמתקדמים והמובילים בישראל, משלימה בימים אלו פרויקט להקמת תשתית ענן AWS ואבטחת מידע בחברת Peer39. היקף הפרויקט, שארך כשלושה חודשים, מוערך במאות אלפי שקלים.

מחקר F5: ענף השירותים הפיננסיים עובר למודל רב ענני ככל שהטרנספורמציה הדיגיטלית מואצת
דוח מצב שירותי היישומים של F5 מגלה כי 87% מארגוני השירותים הפיננסיים שנסקרו מפעילים סביבות רב ענניות

גילת טלקום תספק פתרונות חכמים לניהול תעבורה ברשת עם התשתית המתקדמת של F5
היקף הפרויקט מוערך במאות אלפי שקלים

פתרון חדש של F5 מגן על אתרי הלקוחות מפני בוטים ושימוש בפרטים וסיסמאות גנובים
F5 Silverline Shape Defense משפר את החוויה המקוונת והביטחון של המשתמש על ידי הבסת התקפות אוטומטיות המובילות להונאה מקוונת

חברת Comm-IT זוכה לסטטוס AWS Data and Analytics Competency
קבלת הסטטוס מהווה הכרה ביכולת, בניסיון ובמומחיות המעמיקים של Comm-IT בביצוע פרויקטים ב- AWS

חברת F5 משיקה תכנית לתמיכה בשותפים בעידן הקורונה
התכנית כוללת כלים ומשאבים המאפשרים לשותפים לספק מענה מהיר וגמיש ללקוחותיהם

חברת Infinidat ממנה את Exclusive Networks ישראל כמפיצה שלה
חברת Infinidat, הספקית המובילה לפתרונות אחסון נתונים מרובי פטה-בייט, ממנה את Exclusive Networks ישראל כמפיצה שלה. במסגרת ההתקשרות בין החברות הוסכם כי EN ישראל תהיה אחראית להפצה של פתרונות Infinidat לשוק הישראלי, תיקח חלק בהכשרת המשווקים ובהדרכות ללקוחות ותתמוך במערך המכירות המקומי של החברה.

דו"ח STKI: בית התוכנה Comm-IT מדורג כספק Tier 1 בישראל בקטגוריות IoT Implementation וב- Cyber Security Managed Services
בנוסף, דורגה Cloud Valley, חברת בת של Comm-IT, כספק Tier 1 בקטגוריית Cloud PaaS and IaaS Implementation & maintenance
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI